Ми у Facebook
02.10.2008, 12:16

Болонську освіту обговорювали в Рівному

Круглий стіл “Болонський процес в Україні і Європі” з нагоди 15-річчя заснування МЕГУ відбувся минулого тижня у Будинку вчених. На ньому вітчизняні та зарубіжні науковці обговорювали сучасний стан, проблеми та перспективи впровадження болонської системи освіти в Україні.
З доповіддю перед науковцями виступила проректор з навчально-методичної роботи МЕГУ Олена ЯНИЦЬКА, яка зазначила, що система вищої освіти в Україні є якісною, однак на даному етапі потребує певної адаптації до європейської кредитно-модульної системи навчання.
— Слід зазначити, що Україна ще задовго до підписання Болонської угоди зробила перші кроки для входження в європейську кредитно-модульну систему. У 2004 році МЕГУ був в числі ВНЗів України, включених до проведення педагогічного експерименту. А вже з 2006 року на всіх факультетах здійснюється навчання за кредитно-модульною системою навчання, — розповідає пані Олена. — На сучасному етапі основний акцент робиться на індивідуальні навчальні плани, реалізацію вимог, пов’язаних зі зміною кількості годин аудиторної роботи на користь самостійної. В зв’язку з цим в університеті розроблені комп’ютерноорієнтовні комплекси навчальних дисциплін. До речі, наші студенти перші в Україні отримали угорські дипломи, які дають їм право бути працевлаштованими в Європі.
Разом з тим учасники круглого столу зазначили, що існує й ряд проблем, пов’язаних із впровадженням болонської системи освіти. Це, зокрема, перевантаження викладача, проблема ліквідації академічної різниці з переходом студента з одного ВНЗу до іншого та ряд інших питань.
— Тому потрібно щось робити і таке спілкування, жваві дискусії наближають до думки про те, що саме, — зазначив ректор МЕГУ Анатолій ДЕМ’ЯНЧУК.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ