Ми у Facebook
02.10.2008, 12:16

Науково-бізнесовий діалог

Додаткові можливості для налагодження вигідних зв’язків науковців та підприємців у сфері інновацій дасть зацікавленим Всеукраїнська конференція “Формування регіональної інноваційної системи та практичні аспекти впровадження енергозберігаючих та екологічних технологій”, яка відбудеться в Рівному 9-11 жовтня.
До участі в конференції запрошені координатор проектів ОБСЄ в Україні, посол Любомир Копай, представники ділових кіл Латвії та Швеції, науковці та бізнесмени з різних областей України.
Нині лише 22 промислових підприємства на Рівненщині впроваджують інновації. Хоч їх питома вага у загальній структурі промисловості поки що незначна, однак численні науково-технічні розробки та приклади вдалої співпраці науки та бізнесу формують потенціал для збільшення кількості інноваційно-активних підприємств, — переконаний начальник головного управління економіки та інвестиційної політики Рівненської ОДА Ігор ТИМОШЕНКО. — За останній рік кількість інноваційно-активних підприємств в області потроїлася. Найбільші з них — НВФ “Продекологія”, ТОВ “Газотрон-Люкс”, ВАТи “Рівнеазот” та “РЗВА-Електрик”, ТОВ “Пульсар і Ко”, фермерське господарство ім. Шевченка (Здолбунівський район). Маємо непоганий потенціал для розвитку інновацій, потужну наукову базу: 72 доктори та 900 кандидатів наук. Щоправда, у нас своя специфіка: наші вчені здебільшого працюють у сфері екології, будівництва, водного господарства. Тож місцеві підприємства часто використовують наукові розробки фахівців із інших областей, або з інших країн, освоюючи нові виробництва та технології. В області діє програма інноваційного розвитку. На 2008 рік на неї виділено 600 тисяч гривень з обласного бюджету. Ці кошти йдуть на відшкодування відсотків за кредитами інноваційно-активним підприємствам та на науково-технічні розробки.





На правах реклами