Ми у Facebook
16.10.2008, 00:00

Що заважає малому бізнесу?

Держкомстатистики оприлюднив дані про малий бізнес. За кількістю підприємців Рівненщина опинилася в кінці списку областей України. Тут нарахували лише 53 тисячі бізнесменів. Чиновники називають такі дані не зовсім об’єктивними, а керівники місцевих підприємств переконані, що на розвиток бізнесу негативно впливають численні перевірки, відсутність великих виробництв та невиконання стратегічних цілей.

Коментуючи дані Державного комітету статистики в інтерв’ю виданню “Дело”, начальник головного управління економіки та інвестиційної політики Рівненської ОДА Ігор ТИМОШЕНКО наголосив, що якість та фінансові результати роботи малих підприємств важливіші, ніж їх кількість:

— Якби існуючі підприємства повністю та своєчасно платили податки та забезпечували робочі місця, ми не говорили б про необхідність нарощення їхньої кількості.

Крім того, пан Тимошенко наголосив, що не дуже довіряє деяким рейтинговим оцінкам.

— Наприклад, у названому рейтингу один із показників — кількість малих підприємств. Як можна порівнювати за цим показником Рівне і Донецьк? Тож ми працюємо і намагаємося не звертати особливої уваги на різноманітні рейтинги.

Небажання допомагати бізнесу, а “навантажувати” його якоюсь благодійністю — тенденція, яка заважає розвитку підприємництва і притоку інвесторів в область. Так вважає голова Рівненської РОДА Віктор МАТЧУК.

— Як тільки хтось щось хоче зробити, побудувати, влада ставить йому умови перед тим, як дати дозволи, — коментує він. — Дорогу побудувати, благодійну допомогу надати чи ще щось. У Польщі, де недавно побував, усе навпаки. Бізнесмен сам ставить умову дорогу побудувати до його майбутнього заводу, і влада йому сприяє.

Представники бізнесу називають різні причини, які сповільнюють розвиток підприємництва на Рівненщині. Директор ВАТ “Костопільський завод продтоварів” Микола КУЧЕРУК вважає, що основою для розвитку малого та середнього бізнесу є потужні промислові виробництва.

— Підприємництво має розвиватися довкола певних осередків. Наш завод є великим виробником продовольчих товарів. Ми потребує додаткових послуг від менших компаній, наприклад, логістичних, транспортних тощо. Таким чином промисловий виробник “обростає” цілим кущем дрібніших компаній або підприємців, які і його діяльність підтримують, і самі розвиваються. Те саме стосується й бізнесу, розташованого у зоні діяльності промислових гігантів. Мешканці мають більші прибутки, тож і потребують додаткових послуг та товарів, які надає малий бізнес. Відсутність у багатьох районах великих підприємств гальмує розвиток малих та середніх підприємців.

Не останню роль у розвитку підприємництва відіграє й діяльність контролюючих інстанцій, яка часто є незбалансованою.

— Порівняно зі світовими показниками, в Україні підприємництво має гірші умови, ніж у Гондурасі, Білорусі, Росії. Проблема — у недосконалому законодавстві. Від обласних та міських чиновників не так багато залежить, — вважає голова постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій та підтримки підприємництва, директор ТзОВ “Аптека-Центр” Микола ЗАХАРУК. — У нас є 20-40 контролюючих інстанцій. Часто так трапляється, що підприємство, яке “на слуху”, практично позбавлене можливості працювати, бо його постійно хтось перевіряє. Як знаю ситуацію в інших областях, то у нас трохи краще. Міська влада Рівного ще за Віктора Чайки всіляко сприяла розвитку підприємництва. Це і комерціалізація підприємств, і надання згоди на приватизацію нежитлових приміщень під комерційні об’єкти.

Підприємці переконані, що їхня діяльність має суттєве значення для економіки.

— Кількість підприємців, їхня робота — це основний показник, який впливає на інвестиційну привабливість міста та області, — зазначає підприємець Віктор ЯНЧЕНКО. — У цій сфері потрібне не лише вирішення поточних проблем, а й виконання стратегічних планів. А не тільки їх написання.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ