За брудний номерний знак — штраф 200 гривень
Правозахисники, в тому числі й громадська організація “Спілка водіїв” на Рівненщині, стверджували, що представники ДАІ не мали законних підстав для вилучення посвідчень водія. Автори закону це врахували й прописали таку процедуру за окремі види порушень. Зокрема, позбавлятимуть права керування за користування несправним автомобілем (повторно), авто без номерних знаків і техогляду (повторно), створення аварійної ситуації на перехресті та виїзд на дорогу в нетверезому стані.
Новий законопроект передбачає, що суди вирішуватимуть тільки найбільш грубі правопорушення. Зокрема, створення аварійної ситуації; втеча з місця аварії; порушення правил проїзду залізничних переїздів, що спричинило аварію, завдало шкоди здоров’ю чи закінчилося смертю людини; пошкодження особистого чи комунального майна; систематичне порушення ПДР; їзда за кермом у п’яному стані, перевезення небезпечного вантажу без дозволу. За дрібні порушення штрафувати на місці зможуть працівники ДАІ в званні інспекторів і начальників підрозділів.
Голова правління громадської організації “Спілка водіїв” Сергій ОВЧИННІКОВ зауважує, що правозахисникам вдалося добитися, аби адмінпротокол виписували в двох екземплярах:
— Під час місячника профілактики на дорогах працівники ДАІ вдавалися до маніпуляцій, коли дописували в протокол неіснуючі факти порушень. Тепер порушнику видаватимуть копію протоколу.
Не обійшлося й без нововведень. Як зазначив Сергій Овчинніков, у новому законі передбачений штраф за брудні номерні знаки — 200 гривень. Водночас пропонується порушникам нараховувати штрафні бали. Коли за рік їх набереться 30, то ДАІ зможе вилучити посвідчення водія на термін від шести місяців до трьох років. Як рахуватимуть бали, поки невідомо.
— На першому етапі це дуже дисциплінує водіїв. Порядку на дорогах стане більше, — підсумовує зміни голова правління ГО “Спілка водіїв”. — З іншого боку, вважаю, що цей закон сприятиме корупції в ДАІ, яка буде процвітати, бо не усунуті жодні передумови, відсутній механізм контролю.
Масниця, поминальна субота, Великий піст: церковний календар на лютий 2025
М'ясопусна субота буде в другій половині місяця, опісля настане Масниця, а потому й Великий піст розпочнеться. Церковний календар нагадає про важливі дати.
переглядів: 67
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
В лютому 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 398
Бронь на 100%: які категорії додали до переліку захищених від мобілізації
Зміни до бронювання під час дії воєнного стану було запроваджено постановою уряду № 36 від 14.01.2025 р. Таким чином, серед числа працівників, яких бронюють на 100% включили, медиків та прокурорів САП.
переглядів: 115
Повторне проходження ВЛК "обмежено придатними": коли крайній термін
Новим крайнім терміном повторного проходження військово-лікарської комісії обмежено придатними до військової служби громадянами України пропонується встановити 5 червня 2025 року.
переглядів: 115
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 185