На Рівненщині страхування стає невід’ємним атрибутом нашого життя
Переконувати в необхідності страхування вже нікого не доводиться. Населення розуміє, що страхування є нагальною потребою. Багато наших співгромадян, що були за кордоном, прекрасно бачили і розуміють, що у розвинутих країнах без страхового поліса людина не робить жодного кроку від початку життя до його кінця, — розповідає заступник директора Рівненської обласної дирекції СК “Європейський страховий союз” Андрій МАКСИМОВ. — Особливо це стосується втрати годувальника, адже це трагедія для всієї родини. На Заході, як правило, страхується життя основного джерела доходів у сім’ї. Адже втрата годувальника — трагедія для всіх.
За його словами, типовим прикладом ставлення до страхових компаній і постраждалих є стихійне лихо у штаті Каліфорнія, коли тайфун налетів на півострів Юкатан — майже 85 відсотків збитків було відшкодовано за рахунок страхових компаній. Як приклад можна навести і хмарочоси “Близнюки”, що впали у результаті теракту. За одним із них було повністю відшкодовано всі витрати.
— У розвинених країнах страхується 95 відсотків населення. Не страхуються тільки дуже бідні, соціально незахищені, які зовсім не мають коштів, або дуже заможні, яким страховка непотрібна, але ці люди все одно щось страхують, — наголошує Андрій Максимов.
За радянських часів була одна страхова компанія — “Держстрах”. Хоч і це була недосконала компанія, але 60-70 відсотків населення країни страхували квартири, накопичення, нещасний випадок тощо.
— Рано чи пізно ми до тієї ситуації повернемось, але, звичайно, не повторюючи помилок “Держстраху”. Уже зараз змінюється ставлення людей до страхування, змінюються страхові ризики, страхування стає необхідним елементом сучасного життя, — веде далі Андрій Максимов. — Якщо підняти статистику за 2007 рік, побачимо, що 12 тисяч осіб загинули у ДТП, а за роки війни в Афганістані загинуло 16 тисяч осіб. Тобто на наших дорогах йде справжня “війна”. Тому сьогодні існує великий ризик випадковості. Випадковості від нас не залежать, але можна передбачити їх наслідки і хоч частково компенсувати збитки за рахунок страхування. Страховка не повертає людину чи майно, але вона зменшує матеріальний збиток від перенесеного горя.
За словами Андрія Максимова, величезний сектор медичного страхування у нас недорозвинутий у зв’язку із перевернутою з ніг на голову самою системою медичного обслуговування. Адже у нас прийнято давати гроші лікарю особисто, ніж це зробити цивілізовано через медичну страховку, з наступним отриманням за це якісної медичної послуги. А на цивілізованому Заході — це норма, це спосіб життя. Покупка медичної страховки не піддається жодним сумнівам. Людина вибирає тільки страхову компанію.
Нині спектр страхових послуг, крім уже традиційних видів страхування, містить і страхування будівництва, і будівельно-монтажних робіт, і фінансових ризиків, і страхування вантажів, цивільної відповідальності нотаріусів, перевізників, ріелторів (титульне) тощо.
Гороскоп на 15 грудня: використовуйте час для роздумів
Неділя – ідеальний час, щоб сповільнитися, зазирнути всередину себе та забезпечити гармонію у своєму житті. У цей день зірки спрямовують свою енергію на баланс – як у стосунках, так і в повсякденній діяльності. Для багатьох із нас це буде час для роздумів і планування, а також момент, щоб дозволити собі відпочити та насолодитися.
переглядів: 176
Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара
Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.
переглядів: 523
Для чого собаки штовхаються носом
Експерти стверджують, що підштовхування носом є одним зі способів, яким собаки намагаються передати свої потреби чи емоції людині. Оскільки чотирилапі не можуть спілкуватися з нами так, як між собою, вони використовують цей жест для привернення уваги.
переглядів: 366
Українські культурні цінності на Рівненщині берегтиме ЮНЕСКО
Україна продовжує захищати не лише власну державність, але й власну культуру.
переглядів: 438