Ми у Facebook
27.11.2008, 10:57

Володимир Баюн: “Я, як бачите, живий і працюю”

До Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Володимир Баюн повернувся через три роки. Увесь цей час головний лікар, якого звинуватили в привласненні, розтраті або заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, лікувався та оббивав пороги судів. Місяць тому депутати обласної ради таки поновили Володимира Баюна на посаді, хоча крапка в гучній “справі лікарів” ще не поставлена. У перший робочий день він зайнявся боротьбою з блохами, які за його відсутності завелися в підвальному приміщенні.
— Три роки тому проти вас порушили кримінальну справу. Де перебували весь цей час?
— Лікувався, бо переніс три інфаркти. Ніхто з мене підписки про невиїзд не брав, тому вибирав адекватні методи, аби відновити здоров’я та повернутися на роботу. Подивіться, скільки медикаментів на столі. Бажання добитися справедливості заставляло боротися з хворобами. Судовий процес ще не закінчений, але всі звинувачення я відхиляю.
— Що необхідно, аби в “справі лікарів” поставили остаточну крапку?
— Суд має розглянути апеляційну скаргу прокуратури області про закриття кримінальної справи. Думаю, що спроби завадити мені повернутися в диспансер — агонія людей з нечистою совістю. Після закінчення судового процесу покажу матеріали, які свідчать, що ці персони планували забрати диспансер у приватну власність. Зокрема, збирали підписи, щоб побудувати на території лікарні багатоквартирний будинок. Навіть називали перший внесок для бажаючих медпрацівників. Вважаю, що в Рівному повторилася б афера під назвою “Еліта-центр”.
— Володимире Миколайовичу, як ви думаєте, кому заважали?
— Мене хотіли знищити. Напевно, тоді так діяти певним людям підказувала політична ситуація. А в підсумку отримали погіршення процесу лікування хворих у диспансері. Перший робочий день почав з того, що довелося знищувати бліх у підвальному приміщенні. Про це сьогодні соромно говорити. Ніхто не міг знайти 240 гривень, щоб цю проблему ліквідувати. Водночас значно погіршилося харчування хворих, хоча коштів на це виділяли більше. Попереднє керівництво закупляло кілограм картоплі за 2,4 гривні, капусти — за три. Коли порушив питання, де ці овочі, через день гроші повернули. Нам вдалося їх закупити за значно нижчими цінами та зробити запас на зиму.
— Чимало лікарів свідчили проти вас. Ви їх звільните?
— У жодному разі. Вони й далі працюватимуть. У ході слідства також не чиню тиску. Я зла не тримаю.
— Чим не вгодили Василю Червонію, який на сесії заявив, що ви в диспансері влаштовували п’яні оргії?
— Коли він прийшов до влади, то відвідав диспансер. Тут побачив порядок, але після візиту розпочалися різні перевірки. Кругом шукали компромат на Баюна. Навіть перевіряли, де я голосував, бо під час другого туру президентських виборів перебував у лікарні. На персонал чинили тиск, щоб свідчили проти мене. На щастя, бажаючих знайшлося мало, хоча залякували звільненням. Зокрема, звільнилися електрик і сантехнік, яких змушували говорити, що я в робочий час їх залучав до праці в себе вдома. Сьогодні вони повертаються в диспансер.
— А чи залишився працювати в диспансері ваш попередник Олександр Веремчук?
— Він прийшов на роботу виконувати обов’язки. Олександр Веремчук не приготував собі місце, куди піде після звільнення. Напевно, був впевнений, що залишиться, бо належить до лав УНП. Думаю, саме через це “напади” на мене продовжуються.
— Депутати мають укласти з вами трудовий договір. Якщо цього не станеться, де працюватимете?
— Буду лікувати людей. Які б зусилля не докладали “любі друзі”, але професію в мене не заберуть. Лікарем працюю вже 34 роки. Ще з часів заборони займаюся нетрадиційними методами лікування.
— А як собі допомогли?
— Чимало здоров’я вдалося повернути. З такими хворобами, які довелося перенести мені, людей найчастіше ховають. Я, як бачите, живий і працюю.





На правах реклами