Ми у Facebook
11.12.2008, 14:31

Вони постраждають за Рівне?

Нова мітла по-новому мете — ця давня народна мудрість може підтвердитись у Рівному. Новий міський голова Рівного ще не освоївся у своєму кабінеті, а містом уже гуляють чутки про кадрові зміни.
Політика — це боротьба за владу. Як і в будь-якій боротьбі, тут є переможці і постраждалі. Ще на початку кампанії “ОГО” порівнювала виборчі перегони з війною. На щастя, війна закінчилась і всі живі. Принаймні у фізичному сенсі. Однак хтось таки постраждає.

Гуманітарний прес-секретар
Претендентом на зміну місця роботи найчастіше називають Світлану Богатирчук-Кривко. Це й не дивно, адже заступника міського голови з гуманітарних питань вважали до виборів конкурентом №1 Володимира Хомка. І хоч у підсумку виявилось, що Богатирчук лише конкурент №2, але від того її позиції у рівненській владі не стали міцніші.
Інформаційна війна між Світланою Богатирчук-Кривко та Володимиром Хомком, яка розгорнулась у ході передвиборчої кампанії, зачепила репутацію “Рівнеоблводоканалу”. Підприємства, яким його тепер вже колишній керівник пишається. Також штаб єдиної жінки-кандидата підозрюють у сепаратних домовленостях із Василем Червонієм щодо формування антимерської більшості, а це вже пряма загроза можливості реалізувати передвиборчі обіцянки.
Крім того, зважити на те, що до наступних виборів залишається всього-на-всього рік і чотири місяці, то навряд чи Світлана Кирилівна відмовиться від спроби стати мером з другої спроби. А старт з позиції заступника, як показує практика, хоч і не гарантує перемоги, але значно полегшує завдання.
З огляду на це (і не тільки на це) можна припустити, що новообраний міський голова спробує замінити саме заступника з гуманітарних питань на людину, яку вважатиме більш ефективною, та, що найголовніше, відданою. Щоб, готуючись до нових виборів, забезпечити собі надійні тили. Цією людиною може стати нинішній прес-секретар голови Рівненської ОДА Тарас Максименко, який фактично керував виборчою кампанією Володимира Хомка. Подейкують, що не проти мати в себе такого заступника й сам переможець.
Пікантності ситуації додає той факт, що кілька років тому Тарас Максименко працював з Світланою Кирилівною і вважався її людиною. Можливо, це саме та ситуація, коли учень перевершив свого вчителя, а в даному випадку вчительку.

Просто двірник
Другим потенційним безробітним називають начальника управління комунального господарства Юрія Собчука, який теж пробував заволодіти головним кріслом міста. У новообраного міського голови дуже мало часу, аби виборці змогли побачити результат роботи. Власне результати в такий короткий термін можуть бути косметичні: вчасне прибирання сміття, кілька відремонтованих вулиць, ремонт дахів та ін. Для цього необхідно контролювати ЖЕКи, які б ефективніше виконували розпорядження мера. Покійний міський голова Віктор Чайка досягав розуміння керівників ЖЕКів особистим авторитетом та “крепким словом”. Володимиру Хомку, крім авторитету потрібен керівник, який буде швидко виконувати розпорядження шефа.
Не виключено, що це може бути й сам Юрій Собчук. Лояльність до свого колишнього опонента він продемонстрував уже на другий день після виборів. У дворі будинку, де живе Володимир Хомко, вже 2 грудня стригли (!) газон. Хоча, можливо, це й особиста ініціатива начальника тамтешнього ЖЕКу.
У прямому ефірі телеканалу “Рівне 1” Володимир Хомко заявив, що дасть два місяці комунальникам, аби ті могли довести, що можуть ефективно працювати. Ті ж, хто не справиться, втратять роботу. Чи буде серед них головний комунальник — покаже час. Хоча ще до виборів їх майбутній переможець у програмі “На часі” сказав, що не проти відправити когось із конкурентів працювати на одну з рівненських вулиць, де вже п’ять років немає двірника…

“Комуненергія” + “Рівнеоблводоканал”
Цьогорічний опалювальний сезон, який розпочався із значним запізненням, оголив катастрофічну ситуацію з теплопостачальними комунальними підприємствами. Стало зрозуміло, що ця галузь міського господарства потребує негайного втручання. Новообраний голова, у якого одним із передвиборчих меседжів було швидке реанімування “Комуненергії”, як це зробив в “Рівнеоблводоканалі”. Це вкрай важливо для можливості повторно виграти вибори. Адже чергові вибори міського голови відбудуться в останню неділю березня. І якщо взимку в оселях рівнян не буде достатньо тепло, то міському голові буде важко пояснити виборцям, чому так сталося.
З огляду на це, у теперішнього керівника КТП “Комуненергія” Петра Сергійчука є два шляхи: або швидко довести свою ефективність як керівника, або шукати собі інше місце роботи. Його місце може зайняти людина, якій новий мер довірятиме і буде впевнений в його ділових якостях. Такою людиною може стати хтось із менеджерів “Рівнеоблводоканалу” або “варяг”, спеціаліст зі сторони. На підтвердження цього можуть бути слова самого Володимира Хомка, який в ефірі телебачення сказав, що у випадку зміни керівництва очолити теплопостачальне підприємство може людина з іншої області.
Крім того, неодноразово у передвиборчих перегонах Володимир Хомко озвучував ідею об’єднання всіх чотирьох теплопостачальних підприємств міста. А в подальшому їх злиття з “Рівнеоблводоканалом”. Щоб провести таку процедуру, необхідний не просто керівник, а антикризовий менеджер. Якщо ситуація розвиватиметься саме так, то навряд чи нинішній керівник КТП “Комуненергія” Петро Сергійчук залишиться на своїй посаді.

Чи стане Торгун Яценюком?
Аби новий міський голова міг ефективно керувати містом, потрібна підтримка більшості в міській раді. Але саме з цим можуть виникнути проблеми. Навряд чи фракції, до яких належать вчорашні конкуренти Володимира Хомка, активно допомагатимуть меру. Нелояльними до міського голови можуть виявитись: Блок Литвина (Світлана Богатирчук-Кривко), БЮТ (Руслан Мальований) та УНП (Василь Червоній). Крім того, навряд чи доведеться розраховувати на лояльність соціалістів, які на виборах підтримували Миколу Сороку.
У такій ситуації зростає роль секретаря ради, який може виступити свого роду комунікатором між фракціями. Навряд чи такою об’єднуючою ланкою можна вважати Юрія Торгуна. Крім того, нинішній секретар міськради не виказував особливої підтримки ані Володимиру Хомку, ані Сергію Васильчуку, який підтримав керівника водоканалу. Навряд чи Торгун змінив свою думку й стане опорою нового мера.
Змінити секретаря важко, але реально. Однак перед тим, як приступати до цієї процедури, потрібно мати узгоджену кандидатуру наступника. Інакше може скластись ситуація, як у Верховній Раді, коли Яценюка відправили у відставку, а призначити нового спікера довгий час не могли.
Тут можна згадати знову про Олексія Губанова, який вже нібито мав нагоду стати керівником ради. Однак, подейкують, тоді деякі депутати не дотримали слова… Але ситуація змінилась.
З іншого боку, крісло секретаря може бути якраз доречно Сергію Васильчуку, який мав нагоду стати першим у місті, але поступився. Чому б у такому випадку не стати другим після міського голови? З іншого боку, Васильчук може залишитись заступником міського голови і керівником фракції, а на спікерське крісло висунути, скажімо, голову бюджетної комісії Сергія Паладійчука. Без допомоги Васильчука новому меру буде вкрай важко налагодити контакт, якщо не з цілими фракціями, то з депутатськими групами, аби забезпечити роботу міської влади.
Зрештою, наскільки це реально, можна буде побачити при затвердженні бюджету міста на 2009 рік.

БЮТ поб’ють
У той час, коли інші кандидати боролись за крісло міського голови, БЮТівці боролись між собою. Обласна (Станіслав Савінський) та міська (Руслан Мальований) організації з’ясовували між собою, хто кращий. Ситуація складна і проста одночасно. Якщо більше набирає обласний БЮТ, то Руслану Мальованому, а, можливо, і його соратникам, доведеться розпрощатись із депутатськими значками. Якщо ж навпаки, то проблеми будуть у керівників обласної організації.
Сталось по-третьому. Хоч обласний БЮТ (Савінський) і набрав більше за Руслана Мальованого, однак, подейкують, що 6,9 відсотка та шосте місце абсолютно не задовольнили київське керівництво. Нібито зі столиці має приїхати комісія, яка займеться “розбором польотів” та “пошуком винних” у БЮТівському середовищі Рівненщини. Кажуть, що багато питань у центрального керівництва партії є як до керівників обласної, так і до керівників міської організацій. Подейкують, що під “роздачу” може потрапити й народний депутат Юрій Прокопчук.
Якщо ця інформація підтвердиться, то ми скоро можемо стати свідками так званої зміни партійної еліти в місцевому БЮТі.

Як би там не було, але прихід нової людини в мерське крісло сколихне наше “тихе болото”. Піде це на користь чи ні місту, покаже час. А поки що Рівне живе своїми проблемами, а місцеві політики — очікуванням, що буде далі. Усе просто — далі буде…





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ