Курсова робота
Якщо щось трапляється, отже це комусь вигідно. Принаймні про це говорить народна мудрість. З телеекранів та шпальт газет те, що коїться на грошовому ринку України, пов’язують зі світовою фінансовою кризою. Але весь минулий тиждень довелось погостювати в Росії. Так от, у той час, коли у нас курс стрибав, як підліток, якого випустили на дискотеку, в обмінниках північного сусіда курс буквально замерз на позначці 27,5 рубля за долар. Не змінились і стосунки долара з євро. Отже, справа не в кризі, точніше — не тільки в кризі.
На сайті НБУ курс української валюти щодо долара зафіксовано на позначці 7,87. У той же час в обмінниках ви побачите від 6,9 грн за долар при купівлі валюти і аж до 8,85 грн за долар при продажі банком зелених папірців. Якщо зважити на те, що обмінники банків в основному торгують лише купленою за день валютою, то виходить, вони отримують при операції 1,95 грн на кожному доларі. Я не економіст, але здається, це в народі називається “спекуляція”, і Нацбанк мав би вживати заходів щодо таких фінансових структур.
У той час, як, за даними статистики, прибутки українських банків в 2008 році становлять 10,1 млрд грн порівняно з 6,6 млрд грн в минулому, середній та малий бізнес стоять на грані краху. Особливо ті, хто веде розрахунки з постачальниками в доларах. За один день підприємець може втратити свій місячний дохід. Виходи два: або щодня змінювати цінники, або писати ціни на товар відразу в іноземній валюті. Прогнозувати, який буде курс у доларах завтра не береться ніхто. Більшість банкірів просто відмовляються коментувати ситуацію. А “не для преси” ж говорять, що курс може бути і 6, і 11 гривень за долар. Тобто – ніяких прогнозів. Така ситуація може знищити середній клас як клас, вибачте за тавтологію. Малий і середній бізнес просто не виживе. Великий український бізнес вже вивів свої основні капітали в офшорні зони, і може пережити неспокійні часи з найменшими втратами.
Крім того, якщо з коливаннями національної валюти переборщити, то можна догратись до страшного слова – дефолт. Зарадити ситауції можна. Для цього потрібно, щоб НБУ, уряд, Секретаріат Президента та Верховна Рада спільно зайнялись вирішенням проблем, які накопичились в економіці країни, домовились та спільно почали виводити Україну з піке.
Політичний курс
Щоб ситуація на валютному ринку стабілізувалася, країні необхідний політичний спокій, переконані банкіри, яких зібрав для обговорення актуальних питань фінансової сфери бізнес-портал “Ділове Рівне”. На зустрічі були присутні керівники та заступники керівників рівненських філій та відділень відомих банків: ПУМБу, “ОТП Банку”, “Індекс-Банку”, “Західінкомбанку”, “Брокбізнесбанку”, “БМ Банку”, Банку “Арма”.
— Для того, аби долар сягнув свого максимуму в Україні, маємо достатньо причин, — розповідає директор відділення “БМ Банку” у м. Рівному Роман КІСІЛЬ. — Об’єктивні причини — негативне сальдо платіжного балансу, наближення періоду розрахунків за зовнішніми запозиченнями, сплата процентів за кредитами в країні, оплата за енергоносії, нестабільна ситуація у банківській сфері. Суб’єктивні — непрогнозовані дії учасників ринку — паніка, ажіотаж. А ще непрогнозованість регулятора грошового ринку та нестабільна політична ситуація.
Усі ці причини призвели до того, що долар — платіжна одиниця країни, з якої почалася фінансова криза і зараз переживає ненайкращі часи, у нас впевнено займає високі позиції та продовжує нарощувати свою вагу.
— Це відгук критичної ситуації в нашій державі, зумовленої та посиленої одразу двома кризами: всесвітньою — економічною та внутрішньодержавною — політичною, — каже начальник Рівненського регіонального управління ТОВ КБ “Арма” Максима Антонець. — Ніхто не може точно сказати, який буде курс долара США завтра, бо доки ситуація в політичному житті країни не стане стабільною — не буде стабільного курсу. Для укріплення національної валюти необхідні такі умови: зміцнення економіки країни, проведення чіткої прозорої політики уряду для підтримки малого та середнього бізнесу, а також великих виробників-експортерів, оптимізація оподаткування, ліквідація від’ємного платіжного балансу країни, переорієнтація на внутрішні ринки. Так, наприклад, роблять країни Європи.
Раптове зниження курсу долара Максим Антонець вважає штучним, тому тимчасовим. За його словами, банки й далі відчувають дефіцит цієї валюти, тому існує тенденція до росту долара.
А позичальники завмерли в очікуванні...
Нового подорожчання валют з острахом чекають позичальники банків, що взяли кредит в іноземній валюті.
— Нині курс долара стрімко росте і люди, що взяли доларові кредити, з острахом чекають нового підвищення курсу, бо їхні гривневі доходи вже недостатні для того, аби виплачувати кредит, — розповів керуючий регіональним відділенням ЗАТ “ОТП Банк” Сергій ГЕМБЕРГ. — Настав час, коли банки повинні запропонувати програми лояльності своїм клієнтам.
Більшість рівненських банків шукають шляхи, які допомогли б клієнту вийти з непростої ситуації і радять позичальнику вести діалог із банком, щоб вирішувати питання разом. Деякі банки вже пропонують позичальникам переуступити борг, або ж платити позичальнику тільки відсотки за кредитами, відстрочуючи платежі за тілом кредиту.
— Якщо людина не може платити за іпотечним кредитом, — зауважує керуючий РФ “Західінкоманку” Олег ЯЦУК, то може переуступити кредит іншій людині, яка зацікавлена в об’єкті іпотеки.
Верховна Рада зробила перший крок, щоб заставлені квартири не забирали, й ухвалила за основу проект закону про введення мораторію на відчуження квартир, під які бралися кредити.
“На період виходу економіки України зі стану фінансової кризи вводиться мораторій на набуття заставодержателем чи іпотеко держателем права звернення стягнення на предмет застави чи іпотеки в разі, якщо предметом застави чи іпотеки є житлова нерухомість в якій постійно проживають громадяни”, — йдеться в проекті закону.
Якщо Президент, уряд, НБУ та Верховна рада відкинуть політичні чвари та об’єднають зусилля в боротьбі з кризою, все ще можна виправити. Фантастика? Отож, але інколи навіть фантастика стає реальністю, а нам залишається лише сподіватись… на себе.
Хороші новини для закоханих: шлюб онлайн знову доступний в Дії
Після тимчасової перерви, спричиненої кібератакою, відновила роботу послуга реєстрації шлюбу онлайн через додаток Дія. Тепер ви можете подати заяву на одруження в будь-який зручний час і з будь-якого місця в Україні.
переглядів: 14
Куди у Рівному можна подіти старі шини
Рівнянам нагадують, що не варто залишати стару автогуму, яку більше не використовуватимуть, на узбіччях і в будь-яких інших місцях. Також не можна старі шини викдати у сині контейнери, які призначені для утилізації великогабаритного сміття.
переглядів: 156
Сирна запіканка: корисний і смачнющий сніданок
Записуйте простий рецепт запіканки із ніжним смаком.
переглядів: 148
Як приготувати каву по-турецьки: незвичайний рецепт
Кава по-турецьки — це більше, ніж просто напій. Це традиція, що втілює аромат, смак і дух цілої епохи. Цей спосіб приготування став натхненням для пісень, культурних обрядів і незабутніх сцен у турецькому кінематографі.
переглядів: 191
Автоматизація фінансового обліку: підвищення ефективності бізнесу
Автоматизація фінансового обліку є важливим елементом для сучасних компаній, які прагнуть оптимізувати витрати, підвищити ефективність та забезпечити точність звітності. Фінансовий облік включає обробку й аналіз доходів, витрат і зобов’язань бізнесу, допомагаючи керівникам приймати обґрунтовані рішення. Автоматизована програма обліку доходів і витрат дозволяє отримувати точні дані в реальному часі, що сприяє ефективнішому управлінню фінансами.
переглядів: 263