Ми у Facebook
21.01.2009, 16:37

Підприємці не хочуть орендувати в держави

Знаходити орендарів на вільні площі стало складніше

Бізнесмени відмовляються від оренди державного майна. Лише за останні тижні про відмову повідомили майже десяток орендарів, ще семеро попросили зменшити орендовану ними площу. Водночас у регіональному відділенні Фонду держмайна проводять нові конкурси на оренду приміщень та сподіваються на поліпшення ситуації.
Наразі розпорядники державного майна зазнають збитків.
— Держбюджет недоотримав за останній місяць 7,7 тисячі гривень за договорами, де була зменшена площа, та 12 тисяч — за договорами, які були розірвані за ініціативою орендарів, — розповіла начальник відділу управління державним майном регіонального відділення ФДМУ у Рівненській області Любов СТЕЦЮК. — Заборгованість з орендної плати на 1 січня 2009 року становила 175 з половиною тисяч гривень. Водночас це не вплинуло на виконання поставленого перед регіональним відділенням ФДМ завдання на 2008 рік. Від оренди до Держбюджету надійшло 4 мільйони і 103 з половиною тисячі гривень, або 128,24 відсотка від запланованого.
Між тим, за перші тижні нового року фахівці регіонального відділення провели чотири конкурси на право укладення договорів оренди та уклали два нових договори.
У відділенні зазначають, що не можуть знижувати вартість оренди тих чи інших приміщень без відповідних розпоряджень з Фонду. Водночас повідомляють, що за останні місяці 2008 року з’явилася тенденція до здешевлення об’єктів нерухомості, нежитлових приміщень на 20-25 відсотків.
У приватних власників, які здають приміщення в оренду, ситуація дещо відрізняється. Масового відтоку орендарів немає, однак здавати площі стає складніше.
Бізнес-центр “Ранг” почав працювати у Рівному в листопаді 2008 року. Як повідомив його директор Максим ЛУКАШИК, знаходити орендарів на вільні площі стало складніше. Однак існуючі орендарі від угод не відмовляються та не просять зменшити орендовані площі.
Стабільна ситуація з орендарями і в торговому центрі “Будинок Одягу”.
— Тенденцію до ускладнення економічної ситуації ми відчули ще в першому півріччі 2008 року, тому вирішили стабілізувати вартість оренди, — розповідає президент АТЗТ “Фірма Одяг” Олександр ОВЕРЧУК. — Таким чином ми також прагнули додатково підтримати наших орендарів, у зв’язку з тимчасовими незручностями, пов’язаними з реконструкцією торгового центру. Коли почалося падіння гривні, не переглядали розмір орендної ставки згідно з новим курсом. Ротація орендарів мінімальна, приходять навіть нові, які цікавляться нашими умовами і можливостями. Зараз у нас реальний розмір орендної плати майже на 40 відсотків менший, порівняно з рівнем 1 січня 2008 року. Однак бізнес може втриматися на ринку не лише за умови зменшення орендної плати. На мою думку, необхідно здійснювати різноманітні заходи із переформатування бізнесу, особливо малого та середнього.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ