Ми у Facebook
05.03.2009, 18:16

У Рівному визначили ТОП-20 найвпливовіших жінок Рівненщини [1-5 МІСЦЕ + ФОТО]

«Аби бути найвпливовішою жінкою на Рівненщині, потрібно обіймати посаду як мінімум заступника міського голови Рівного», — секрет успіху переможниць рейтингу «ТОП-20: найвпливовіші жінки Рівненщини». Цей новий мультимедійний проект реалізував Видавничий дім «ОГО».
1. Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного

“Спортсменка, активистка, комсомолка и просто красавица” — так говорив про Ніну товариш Саахов у кінофільмі “Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика”. Ці слова можна з упевненістю застосувати й до Галини Кульчинської. Депутат обласної ради, заступник міського голови Рівного з гуманітарних питань, автор ідей “Вишитий рекорд”, “Чайкіна алея”, “Весна починається з Шевченка”, а ще — просто відомий громадський діяч. Це далеко не повний перелік титулів і справ Галини Григорівни.

До приходу на посаду заступника мера Кульчинська керувала радіостанцією “Радіо Трек”, співзасновник якого — у минулому її однопартієць, а нині голова обласної організації “Єдиний центр”, бізнесмен Валерій Богуцький. Після себе керувати на радіо Галина Григорівна залишила свого чоловіка Миколу Кульчинського, який до того ж є членом Рівненського міськвиконкому.

Будучи належною до фракції БЮТ в облраді, Кульчинській вдається підтримувати дружні стосунки практично з усіма політичними силами. Вона “вхожа” до кабінету голови Рівненської ОДА Віктора Матчука, має приятельські стосунки з міським головою Володимиром Хомком.

На посаді заступника міського голови Галина Кульчинська замінила іншу впливову жінку — Світлану Богатирчук-Кривко. Про свою попередницю Галина Григорівна казала як про справжнього професіонала, людину, яка була найкращим керівником гуманітарної галузі. Однак, ставши заступником мера, одразу взялась наводити порядок у школах, дитячих садочках та боротися з порнографією в інтернеті.

Її колеги інколи дивуються фонтану ідей та енергії, з якою пані Галина береться за їхнє втілення. Один із місцевих політиків сказав про Кульчинську: “Якщо вона чогось хоче, то краще їй це дати, інакше вона візьме це сама”.

Як і кожна жінка, Галина Григорівна має свої слабкості. У неї це пес Хант породи скотч-тер’єр, якому шість років. За її словами, пес — це швидке психологічне розвантаження, коли повертається додому після роботи. А розповідати про свого улюбленця Галина Григорівна може годинами. З цим лагідним і компактним створінням сім’я подорожувала навіть у Крим.
— Такий пес був і в американського президента Джорджа Буша, а ще у клоуна Карандаша — Клякса. Хант любить сидіти на вікні й роздивлятися все довкола, — продовжує пані Галина. — Він активно реагує на слово ”ого” або “дивись”. Для нього це сигнал здивування. Пес просто запоєм дивиться на тварин у телевізорі, які рухаються, стрибає на екран, — розповідає вона.

Любов Галини Кульчинської до братів наших менших відчувають і слухачі “Радіо Треку”: повідомлення про загублених собак тут звучать доволі часто. І, до речі, з їх допомогою чотирилапі улюбленці повертаються до своїх господарів. Галина Григорівна не приховує, що лобіюватиме питання захисту тварин на новій посаді:
— Я навіть навмисне напросилася у міського голови ознайомитися з проектами створення у місті притулку для бродячих собак. І буду доповідати йому з цього питання. Хоча створення притулку не належить до моєї компетенції.

2. Світлана Богатирчук-Кривко, депутат Рівненської міської ради

Її кар’єрі можна позаздрити: від звичайної вчительки вона дійшла до заступника міського голови Рівного з гуманітарних питань. Займаймала донедавна цю посаду ще з 2002 року. У владі змінювались різні політичні сили, а Світлана Кирилівна БОГАТИРЧУК-КРИВКО як була, так і залишилась.

“ОГО” писала про Світлану Богатирчук-Кривко наприкінці минулого року у проекті “ТОП-20 найвпливовіших політиків Рівненщини”. Нині ситуація дещо змінилась. Вирішивши йти на вибори міського голови, Світлана Кирилівна мала розуміти, що у випадку програшу — втратить посаду. Саме так і сталось. Звісно, вона написала заяву за “власним бажанням”, але навряд чи це бажання було “власним”.

Із самого початку помітна політична далекоглядність та лояльність Світлани Кирилівни (була членом СДПУ(о), потім стала активним членом Народної партії) і цього разу їй зрадила.
Амбіційна, впевнена в собі, вольова, пані Світлана мала неабиякий вплив на гуманітарну сферу міста. Нині цей вплив майже повністю перебрала на себе Галина Кульчинська, яка змінила Світлану Кирилівну на посаді гуманітарного заступника мера.

Втративши крісло заступника мера, Богатирчук-Кривко втратила частину впливу, але лише невелику його частину. Вона й далі залишається головою депутатської фракції у міськраді, її чоловік Михайло Кривко й далі керує Костопільським районом. А впливовий народний депутат “литвиновець” Микола Шершун не став далі від неї. Дружні стосунки з Миколою Харитоновичем одна із складових впливовості Світлани Богатирчук-Кривко. Вважають, народний депутат нібито лобіює призначення своєї підопічної на посаду начальника головного управління земельних ресурсів у Рівненській області. Якщо це вдасться, то екс-заступниця мера не лише поверне свій вплив, а й збільшить його. Земля в ціні завжди.

3. Наталія-Марія Фарина, солістка Рівненської обласної філармонії

Співачка від Бога, солістка Рівненської обласної філармонії, заслужена артистка України, лауреат та дипломант численних конкурсів Наталія-Марія ФАРИНА навчилася співати раніше, ніж говорити. Її дар — впливати на душі та серця тих, хто її слухає.

Наталія-Марія Фарина закінчила Львівську державну консерваторію ім.М.Лисенка, клас сольного та камерного співу. У радянські часи за направленням Міністерства культури приїхала до Рівненської обласної філармонії. Її спів лунав далеко за межами України: зі сцен Болгарії, Франції, Німеччини, Югославії, Словаччини, Росії, Аргентини. Вона створила та виконала для слухачів творчі програми “Вокальна музика епохи бароко та класицизму”, “Арії та романси українських та зарубіжних авторів” та інші. Вона співає не просто українською, російською, німецькою чи італійською, а мовою кохання. Коли у її виконанні звучить пісня “Рідна мати моя” — настає тиша і серця людей, об’єднуючись, б’ються в одному ритмі.

Сьогодні Наталія-Марія Фарина не тільки виступає, а й навчає інших. Вона — доцент кафедри естрадної музики інституту мистецтв РДГУ. Її лекції із задоволенням слухають не лише студенти кафедри естрадної музики, а й інших кафедр.
На концерти “поліського соловейка” приходять вчителі, лікарі, будівельники, менеджери і просто небайдужі до музики.

Наталія-Марія Фарина — частий гість на корпоративах, ювілеях, закритих вечірках, відеоефірах. Нею захоплюються президент України (1994–2004 рр.) Леонід Кучма, президент України (1991–1994 рр.) Леонід Кравчук, народні депутати, серед яких нинішній голова Верховної Ради Володимир Литвин, та прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

— Якщо після концерту люди схвильовані, в них торкнулися струни серця, то я виконала своє завдання. Розкриваю талант через романсову лірику. Інколи доводиться продумувати репертуар на два кроки вперед, щоб створювати таку обстановку, яка надихала б на приємне, — каже пані Наталія.

4. Людмила Кушнер, начальник Головного фінансового управління в Рівненській області

Високе місце в рейтингу Людмила КУШНЕР отримала невипадково. Ця жінка контролює бюджет цілої області, адже очолює головне фінансове управління Рівненської облдержадміністрації. Надзвичайно компетентна у всьому, що стосується видатків і надходжень від різних галузей економіки краю. Будь-яку цифру під час обговорення бюджету області на комісіях чи сесії обласної ради називає по пам’яті, без копирсання у паперах.

Ніколи не конфліктує з депутатами та чиновниками. Каже, що гроші люблять тишу й не терплять нервовості. Саме концентрація та виваженість — головні риси характеру головної фінансистки області. Щоб не бути заангажованою, відмовилася від мандата депутата обласної ради. Також тричі відхилила пропозицію комерційних банків.

— Щоб стати професіоналом, необхідно пройти шлях від рядового працівника до керівника, — пояснює пані Кушнер. — Я два місяці обдумувала пропозицію очолити кредитний відділ одного комерційного банку. Це стало великими іспитом для мене, адже пропонували значно вищу заробітну плату. Зрештою все зважила та відмовилася, бо вважаю: знати досконало свої обов’язки можна лише в одній галузі. Як можна керувати іншим відділом чи управлінням, якщо не пройшов усі його щаблі?

5. Віра Кобилянська, депутат Рівненської обласної ради

Вона вважає, що жінка в політиці може зробити більше, ніж чоловік. Депутат обласної ради Віра КОБИЛЯНСЬКА байдужа до одягу, приймає виборців вдома, а рінгтон її мобільника звучить гімном України. Її називають вічним опонентом Мирослава Семаніва, з котрим завжди емоційно дискутує на засіданнях комісії облради і досі судиться. А коли про неї кажуть щось погане, то не заперечує і відповідає, що вона ще гірша, ніж розповідають…

Віру Кобилянську призначили на посаду головного лікаря Будинку дитини, коли їй було 28 років. Аби якось на владному рівні допомагати дітям, у 1985 році вперше стала депутатом міської ради й очолила комісію з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства. У 1990-му балотувалась до Верховної Ради — хотіла, щоб Україна стала незалежною і багатопартійною. Але депутатом не стала.

— Жінки у політиці почувають себе комфортніше, — вважає вона. — Бо у них немає таких цілей, які ставлять перед собою мужчини, — заробити на щось одне, потім — інше, поміняти дружину… Жінка у владі ставить перед собою реальні завдання. Я переконана, що жінка в політиці зможе зробити більше, ніж чоловік.
Свого часу вона дорікнула Тетяні Казачек, що та їздить на “Мерседесі”. Бо не розуміє, як можна на державній роботі їздити на такій дорогій машині, якщо чесно служити своїй справі? Сама їздить тролейбусами, маршрутками. А “Ладу-Калину” свого часу з чоловіком придбала у кредит.

До речі, колись Віра Григорівна їздила заробітчанкою в Італію і доглядала хворого синьйора. До неї і там зверталося багато українських жінок не лише за медичною підтримкою.
Сьогодні вона пишається своїми двома доньками, онуком і приймає виборців вдома. Каже, що просто звикла багато працювати: зміна діяльності — це вже відпочинок.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ