Ми у Facebook
01.04.2009, 15:56

Здорове майбутнє — з новітніми технологіями

Учасники проекту констатують: проблеми профілактичної роботи з майбутніми батьками схожі і в Америці, і в Україні

Рівне — перше місто в Україні, де працюватиме унікальний апарат тривимірного зображення обличчя. Днями його привезли в Рівненський діагностичний центр американські колеги зі спільномого проекту запобігання вродженим вадам розвитку. Гості зі США обговорювали проблеми профілактичної роботи з майбутніми батьками, ділились власним досвідом у цьому напрямку.
У медиків Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру — черговий етап співпраці з американськими колегами. Днями в медичний заклад приїхали професори із трьох провідних університетів США. Вже із самого початку зустрічі вони констатували: приємно, що до програми запобігання вродженим вадам розвитку приєднуються колеги із Хмельниччини.
Головний лікар РОКЛДЦ Ігор ШУМЛЯНСЬКИЙ зазначив, що візит — етап переходу від наукових розробок до практичних дій.
— Ми довели, що фетально-алкогольний синдром можна діагностувати, а тепер розширюємо програму, додаючи лабораторні дослідження, — пояснює Ігор Шумлянський. — Допоможе нам у цьому новітній апарат тривимірного зображення обличчя.
Працювати на ньому медиків діагностичного центру навчить Джеф РОБЕРТС, фахівець з комп’ютерних технологій. Він констатує: з цим новітнім апаратом працював в Америці рік, а в Україні це перший такий прилад.
— З допомогою приладу будуть порівнюватися дані здорових дітей і дітей групи ризику. Їх співставлення дасть змогу лікарям виробити тактику запобігання народженню нездорових дітей, — пояснив він. — Тобто з часом розробити практичні рекомендації для лікаря: що робити з підозрою на це захворювання, куди направляти, як лікувати.
Пан Робертс продемонстрував дію приладу, обробка даних з якого займає всього півтори хвилини. Результат — зображення обличчя у трьох позиціях, яке дає змогу вимірювати обриси голови і проводити дослідження. Працювати на апараті буде лікар-невролог Ярослав КУЛІКОВСЬКИЙ.
— Навіть на відстані я зможу консультувати і допомагати йому в роботі з апаратом, — сміється пан Джеф.
А проблеми профілактичної роботи з майбутніми батьками схожі і в Америці, і в Україні. Це констатує професор Тіна ЧЕЙМБЕРС, доцент кафедри педіатрії університету Каліфорнії.
— При вивченні алкогольного синдрому плода виникає проблема: жінки соромляться чи не хочуть казати лікарю, скільки вони вживали і вживають алкоголю, — розповідає професор. — Однак досвід профілактичної роботи з мамами дає можливість зменшити негативний вплив на здоров’я майбутнього малюка. Ми виявили, що жінки, які часто вживають алкоголь, мають таких же чоловіків. Тому роботу потрібно проводити з ними, і з оточенням майбутніх батьків. Адже здорові діти — спільна турбота і сім’ї, і суспільства.
У ході візиту американські фахівці проводять практичні заняття для рівненських лікарів і фахівців, читають лекції в обласній дитячій лікарні.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ