Ми у Facebook
22.04.2009, 16:26

Замість сезонних робіт – волонтерство?

“Завжди йшли назустріч дітям із неповних сімей і шанували бажання працювати”, — пригадує головний інженер ТзОВ “РЕНОМЕ-ЄВРОБУД” Володимир Міщук

Перспективи створення трудових загонів молоді на Рівненщині обговорювали за круглим столом представники молодіжних організацій, навчальних закладів та центрів зайнятості.
— Трудові загони дають можливість молоді отримати перший досвід роботи, — стверджує голова правління Молодіжного центру праці “Спеціаліст” Наталія САВЕНКО. — Зайнятість виховує молодих людей та дозволяє провести канікули з користю. Явище “трудові загони” на сході України — звична справа. Для їх створення у бюджетах східних областей передбачені немалі кошти.
На Рівненщині торік з’явились 16 трудових загонів. Формувались вони переважно зі студентів. Молоді люди навіть отримували гроші за роботу. Сьогодні ситуація дещо змінилась. Такі колективи більше змушені працювати на правах волонтерства.
— Ще минулого року загін Національного університету “Острозька академія” займався реставраційно-ремонтними роботами, а студенти Рівненського державного гуманітарного університету цілими загонами практикувались у Криму, — стверджує заступник відділу у справах сім’ї та молоді міськвиконкому Віталій ЛІПСЬКИЙ.
— Минулого року студенти профтехучилища №1 за роботу отримували гроші. Деякі з них просилися працювати до кінця літа, — пригадує головний інженер ТзОВ “РЕНОМЕ–ЄВРОБУД” Володимир МІЩУК. — Нині ж прогнозувати їх працевлаштування складно, адже масово повертаються заробітчани, які на заробітках стали хорошими спеціалістами.
Справа має шанс зрушити з місця, коли працедавці робитимуть замовлення у центрів зайнятості на молоді робочі руки.
— Судячи з вакансій, сьогодні робітники не користуються попитом, — стверджує начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Наталія РУДА. — Центр зайнятості проводить опитування роботодавців з цього приводу. Якщо в останні п’ять років не виникала гостра потреба у таких загонах, то у рік кризи організувати їх зайнятість буде ще складніше. Сьогодні навіть центри зайнятості скоротили обсяги громадських робіт. Навіть у сільському господарстві намагаються втримати вже працюючі колективи, адже тепер більше використовують роботу техніки. Ця галузь господарства на Рівненщині не провідна, тож і на сезонні роботи не слід особливо розраховувати, — додала вона.
Присутні дійшли висновку, що першим кроком до створення подібних загонів має бути фінансове сприяння місцевої влади та пошук замовників на робочі руки. Сьогодні активних молодих людей готовий підтримати відділ у справах сім’ї та молоді. Тут чекають на ваші пропозиції й нові ідеї молодих та активних.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини