Ми у Facebook
22.04.2009, 16:27

Єдинщики підуть у підпілля?

Минулого тижня уряд прийняв постанову, згідно з якою з 1 травня внесок з пенсійного страхування для платників податків за спрощеною системою становитиме 208 гривень. Новація одразу викликала супротив у місцевих “єдинщиків”. Адже дрібний бізнес у нинішніх важких умовах і так стоїть на межі виживання.
— В умовах кризи, коли в інших країнах платників податків звільняють від податків, зменшують тарифи на деякі послуги, не можна врятувати державу і Пенсійний фонд тим, що “душити” підприємців. Це спричинить те, що більшість підприємців відмовляться від послуг найманих осіб або використовуватимуть їх нелегально. З’явиться ще одна “тінь”. Хто в цьому зацікавлений, не знаю. Пенсійний фонд за рахунок цих внесків не врятувати. Мають платити великі підприємства, там лежать гроші для нього. Це нерозумний крок, і для українського бізнесу він може бути фатальним, — наголошує голова Ради підприємців міста Рівного Богдан ЛИМАР.
— Зрозуміло, що це робиться для того, щоб знайти шляхи наповнення бюджету. Враховуючи, що це відбувається несподівано, буде “тінізація”. Це на сто відсотків, — переконаний голова правління Рівненської обласної асоціації підприємців Роман КАШИНЧАР. — На сьогоднішній день, коли у багатьох ситуація непроста, хоч і починає налагоджуватися, сценарій розвитку зрозумілий — люди просто підуть “у тінь”. Хто заморочуватиметься тим, що за їх рахунок вирішуватимуть проблеми?
Голова РОДА Віктор Матчук констатує, що на Рівненщині з початку року ми маємо зменшення кількості підприємців. Вони відмовляються від роботи в таких умовах. Прогнозує, що новація змусить бізнесменів закрити бізнес, частина “піде в тінь.
— Мова йде не стільки про наповнення бюджету, скільки про встановлення справедливості, — вважає заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Василь ПАСІЧНИК. — Ставки фіксованого та єдиного податків не змінювалися із запровадженням спрощеної системи оподаткування. Сьогодні ми отримуємо в середньому 6 гривень в місяць від підприємця на фіксованому податку та 51-52 гривні від підприємця на єдиному податку. Мова йде про те, щоб всі платили на загальних підставах. Адже потім ця категорія претендуватиме на пенсію, що й платник на загальній системі.
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва виступає за збереження спрощеної системи оподаткування для малого підприємництва. Але коментарів поки не дає.
— Коли постанову буде опубліковано, тоді її можна буде коментувати, — повідомив голова представництва Державного комітету з питань регуляторної політики підприємництва в Рівненській області Віталій САМСОН.
— Я так само чув про цю постанову із ЗМІ. Самої постанови в очі не бачив, публікацій не знаходив поки що. На сьогоднішній день немає вказівок і механізмів щодо неї. Коли буде постанова, працюватимемо з нею, — зазначив Василь Пасічник.
Не бачили постанови й самі підприємці.
— Ще нічого про це не чула. При здачі звітності ніхто не акцентував уваги на тому, що треба відраховувати більше чи менше, — каже приватний підприємець Мирослава КОЧМАРСЬКА.
— Поки що про це нововведення я не чула. Ставлюся до такої перспективи дуже негативно. Думаю, що багато підприємців намагатимуться не сплачувати цей новий внесок, адже це відчутна сума нині, — каже приватний підприємець Катерина ДОРОЩУК.
— Нам нині тяжко сплачувати внески, а додавати ще більше — це жах. Думаю, що підприємці самі дбають про свою пенсію і не розраховують на державну. Якщо підприємці мають ще й найнятих працівників, за яких платять, це багато грошей, — обурюється приватний підприємець Ніна СУРХАЄВА.
Керівник “Домової служби” Валерій ГУСАК вважає, що новація матиме негативний наслідок.
— Від фінансової кризи багато підприємців ще не оговталися, не відновили свої сили. Люди підуть “у тінь”. Постанова збільшує внески. Це в першу чергу вдарить по працівниках. Психологія підприємця така, що він готовий віддавати частину прибутку, але коли плата стає великою, то він вирівнює ситуацію тим, що звільняє працівників, або ж переводить їх на півставки. Держава замість того, щоб отримати більше, отримає менше.
Не в захваті від постанови й приватний підприємець Віктор ЯНЧЕНКО.
— Це збільшує податкове навантаження в нелегкі для нас часи. Торгівлі немає. А за рахунок нас хочуть поповнити бюджет. З одного боку — їх можна зрозуміти, і доведеться платити, з іншого — частина підприємців піде “у тінь”.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини