Ми у Facebook
14.05.2009, 13:29

Де заробити студентам?

Якщо вдасться попрацювати секретарем — це вдалий спосіб знайомства з цікавою для тебе організацією зсередини

Бідним студент був завжди. Звісно, раніше на стипендію якось можна було прожити… Сьогодні відомості про найбільш запитувані вакансії надають самі ж працюючі студенти. Працювати повний день, хоча б і вільний за графіком, студент зможе не раніше четвертого курсу, якщо навчання не вечірнє (у цьому разі взагалі все просто — влаштуватися на повний робочий день велить сама форма навчання). Але що робити “денникам”?
Буває, що найкоротший і найлегший шлях до успішної кар’єри — це спілкування з викладачами та професорами. Саме вони є твоїми потенційними роботодавцями. Як правило, вони знають студента в роботі і мають уявлення про те, чого від нього чекати. Практиканти мають використовувати будь-яку можливість попрацювати у дослідницькому центрі, держструктурах, навіть якщо за це не буде отримано ні копійки.
Перший крок у працевлаштуванні — найважчий та необхідний. Якщо не зробити його вчасно, ви ризикуєте потрапити у замкнене коло, де до кінця п’ятого курсу не знають, чим будуть займатись. А от ті, хто змушений був підробляти в ході навчання, були вже більш-менш влаштовані.
Звісно, не можна не згадати про можливість роботи влітку — як на Батьківщині, так і за океаном. Скажімо, існує маса організацій, що займаються обмінами, літнім працевлаштуванням. За кордоном можна жити у сім’ї, займатися бебі-сітерством, навчати мовам (переважно російській), збирати овочі та фрукти. У нашій же країні багато працівників йдуть влітку у відпустку — і тоді компанії беруть на тимчасову роботу студентів. Особливо спритні часто там і залишаються. Та й грошики за три місяці можна заробити досить-таки серйозні.
Інструктор з фітнесу, лиж, аеробіки. Якщо ти досить спортивний і займаєшся лижами чи аеробікою регулярно, а до того ж маєш власну методику чи “розряд” — приходь до численних спортивних клубів.
Масажист. Якщо ти закінчив (чи закінчила) медичне училище чи навчаєшся у медичному виші, спробуй отримати сертифікат масажиста. Можна підробляти вдома або ж влаштуватися у салон. Вартість сеансу мануальної терапії залежить від кваліфікації масажиста і гаманця клієнта — проте у будь-якому випадку оплачується непогано.
Консультанти, продавці, менеджери з продажу. Нива для діяльності дуже широка: від ринку до салону стільникового зв’язку та автомобілів. Уміння грамотно “впарити” продукцію дає ще можливість обзавестись власною клієнтською базою, розширити коло спілкування і знайти… хорошу роботу за спеціальністю. Близько 200 доларів отримують продавці побутової техніки чи мобільних телефонів. На ринку зарплати скромніші, все залежить від господаря.
Трейдер фондового ринку (стажування). Зазвичай робота на біржі підходить для студентів економічних спеціальностей. Є шанс отримати додаткову спеціальність і покращити матеріальне становище. Шукати такі вакансії краще не в розділі “Робота для студентів”.
Секретар-референт, reception. Якщо вдасться попрацювати секретарем — це вдалий спосіб знайомства з цікавою для тебе організацією зсередини. До того ж часто можливе підвищення. Зазвичай робочий день збігається з навчальним, тому більш підходить навчання на “індплані” чи заочна форма.
Офіціант. Вакансії трапляються в газетах оголошень. Крім досить-таки невеликого окладу, є шанс отримати чайові. Щоб влаштуватися офіціантом чи барменом, слід обійти розважальні заклади й поговорити з менеджером — у них може бути відкрита вакансія.
Вантажник, кур’єр. Зовсім непоганий варіант для хлопців.
Оператор call-центру. Необхідна умова — позмінна робота, яка час від часу може співпадати з навчальним днем. Крім того, потрібно мати приємний голос, хорошу дикцію і високу швидкість друку. Достатньо скачати звичайний тренажер клавіатури, побарабанити кілька тижнів — і швидкість 200 знаків у хвилину забезпечена (до речі, дуже допомагає у роботі над курсовими та дипломами).
Студенти займаються також маркетинговими дослідженнями, збиранням підписів, розклеюванням оголошень і взагалі різною роботою, пов’язаною з біганиною. Як бачиш, перед тобою просто-таки неосяжний простір для діяльності. Якщо пощастить, зможеш влаштуватися за фахом, заробити на хорошу додаткову освіту чи на відпочинок. Адже гроші роблять людину вільною, коли вона молода!





На правах реклами