Зміна курсу
— Офіційний курс гривні до долара США впродовж місяця залишався незмінним — 7,70 грн/долар. Відносно євро гривня девальвувала майже на 0,6 відсотка до 10,21 грн/євро, а до російського рубля — на 2,3 відсотка (до 2,32 грн/10рублів), — розповідає начальник відділу валютного контролю та ліцензування управління Національного банку України в Рівненській області Леонід КУШНЕР. — Проте тепер курс національної валюти щодо долара США буде визначатись як середньозважений курс продавців і покупців на міжбанківському валютному ринку України, що склався за попередній робочий день, з можливим відхиленням плюс/мінус два відсотки. Це пов’язано з відповідними домовленостями з МВФ.
Перший крок униз
Крім того, за всю історію цільових валютних аукціонів НБУ, на яких долар коштував 7,80 грн/долар, його вперше продавали там на 5 копійок дешевше.
— Минулого тижня НБУ дещо підняв офіційний курс долара, але це на валютний ринок не вплинуло, — зауважує начальник управління роздрібних продажів Рівненської філії “Укрсоцбанку” Роман ВЕЛЕСИК. — Адже рівненські банки продавали його на рівні попереднього тижня. У п’ятницю вперше змінився курс долара на цільових валютних аукціонах, які проводить НБУ. “Зелену” валюту там продавали по 7,75 гривні за долар. Платіж до Пенсійного фонду складав 0,2 відсотка. У п’ятницю на валютному аукціоні НБУ нарешті з’явився франк. Його продавали по 6,92 гривні за один швейцарський франк.
За словами Романа Велесика, деякі громадяни брали кредити у швейцарських франках, коли вони були дешевими. Тож поява цієї валюти на аукціоні НБУ очікувана багатьма.
Вільне падіння?
За кілька днів цього тижня офіційний курс НБУ також опустився. У середу, 13 травня, він був на рівні 7,65 гривні за долар.
На думку заступника директора Рівненської філії ВАТ “Кредобанк” Андрія КІСІЛЯ, ми зараз спостерігаємо на ринку результати тривалої стабільності.
— Зараз кожен може вільно придбати валюту у банках чи на аукціоні для погашення кредитів за зниженим курсом, — розповідає він. — Уже тривалий час немає незрозумілих ривків курсу долара, немає паніки навколо цього. Курс фактично починає формуватися за економічними законами: попиту й пропозиції, що ми зараз з вами і спостерігаємо.
Банкір вважає, що далі нас чекає подальша стабілізація, бо позитивно на валютний ринок вплинуть і кошти МВФ, які надійдуть в Україну, та сезон відпусток, який вже розпочинається.
Цікаво, що курс долара відносно євро почав падати й у світі, і став найнижчим за сім останніх тижнів, але ця тенденція, на думку банкірів, скоріше за все, на нашому ринку не позначиться.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 111
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 311
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 391
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 415
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 567