Ми у Facebook
20.05.2009, 18:24

“Царське село” затопить?

Проблемою підтоплення міських територій річкою Устя та озерами гідропарку вкотре пройнялися міські чиновники та науковці. Що робити, аби Рівне не залило, вирішували на нараді в міському управлінні житлово-комунального господарства.
Загальний рівень води в річці Устя піднявся вже в середньому на 0,7 метра по всій території. Найбільше затоплення загрожує “царському селу”, Басовому Куту та центру Рівного. Такі невтішні дані знову змусили задуматися над питанням, що ж робити, щоб обласний центр не опинився під водою. Та перш за все, треба з’ясувати причини такої ситуації.
— Ми зробили аналіз підтоплення вулиці Севастопольської та дійшли висновку, що в цьому районі немає господарсько-фекальної і зливової каналізації, тобто стоять септики, — роз’яснив проблему начальник міського управління ЖКГ Іван ГЕМА. — У радянські часи септики робили нормально, ну наскільки можна було герметичними їх зробити у ті часи. Фільтрація була, але незначна. Вони викачувались, і все йшло нормально.
Зараз чи не найбільшою проблемою для дренажних систем є... самі рівняни.
— Ми досі не навчилися правильно експлуатувати те, що самі ж будуємо, тобто відкриті дренажні та каналізаційні колектори, — продовжив Іван Гема. — Ми самі собі заважаємо жити. Адже замість того, щоб забрати якусь деревину, яка перекриває канал, ми навпаки намагаємося засадити городиною всю територію, щоб отримати якийсь урожай.
— У Новому Дворі взагалі відсутня централізована каналізація, — додає доцент кафедри екології НУВГП Іван ЗАЛЕВСЬКИЙ. — Тому люди врізаються в мережі або скидають усе в річку. Говорити про задовільний санітарний стан води у річці та озерах гідропарку не доводиться.
За словами Івана Геми, на перший погляд, незначні зауваження насправді мають дуже велике значення:
— Хтось перегородив собі дамбочку, бо треба город полити, хтось посадив деревце, хтось викинув сміття — так ми засмітили повністю всю систему, яка виконує водопониження. Щоб вирішити проблему, треба у першу чергу починати з себе, а вже потім шукати гроші у бюджеті.
Що ж стосується грошей, то чиновники й науковці зійшлися на одному: проблеми слід вирішувати локально. Адже відшукати у міському бюджеті гроші, щоб закрити питання підтоплень, для Рівного просто неможливо. Суми надто великі.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ