Ми у Facebook
27.05.2009, 17:36

Депозитний мораторій скасували

У деяких банках нині є стабільний приріст вкладів

Тільки-но з’явилась інформація про те, що НБУ нарешті скасував мораторій на довгострокове зняття депозитів, як провідні українські ЗМІ почали її спростовувати. Рівненські банкіри зауважують, що готові повертати вклади достроково, але їхні клієнти за грошима не квапляться.
У Національному банку підтвердили чинність нової Постанови №282, яка скасовує мораторій на дострокове зняття депозитів.
— У жовтні минулого року Постановою №413 НБУ ввів заборону на довгострокове зняття депозитів, аби зменшити відтік коштів із банківської системи, — розповідає начальник відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин Управління Національного банку України в Рівненській області Тетяна ГІНДІНА. — В останні місяці в Україні спостерігались тенденції відновлення надходження коштів до банківської системи та відновлення довіри громадян до банків. Аби їх закріпити, НБУ Постановою №282 від 12 травня цього року скасував пункти 2 та 5 Постанови №413. Тобто ті пункти, в яких йдеться про введення мораторію на дострокове зняття вкладів.
Рівненські банкіри у знятті мораторію НБУ бачать позитивні зміни для фінансової системи та економіки в цілому та готові повертати банківські вклади за першою вимогою клієнтів.
— Нині економічна ситуація дала змогу відмінити відповідні мораторії, — розповідає директор Рівненського Центрального регіонального відділення “Мегабанку” Василь ГОЛУБОКИЙ, — бо банківська система деякою мірою стабілізувалася.
— Зняття мораторію свідчить про стабілізацію на нашому ринку. Спочатку була постанова, яка не дозволяла банкам достроково розривати депозити, потім її змінила інша, яка мала винятково рекомендаційний характер щодо дострокового розірвання депозитних договорів, — розповідає заступник директора Рівненської філії ВАТ “Кредобанк” Андрій КІСІЛЬ. — Ми чинили згідно з ситуацією, підходили до кожного випадку індивідуально і при необхідності могли розірвати договір достроково. У критичні часи у нашому банку з’явилися специфічні депозитні продукти, які дозволяли клієнтам знімати будь-яку суму за бажанням.
За словами Андрія Кісіля, саме тоді і почала формуватися довіра клієнтів до певних банків.
— Ми були свідками того, як громадяни знімали кошти, і через певний час приносили їх знову до банку. Було й так, що термін депозиту закінчувався — клієнти брали гроші, але розуміючи, що загрози їхнім заощадженням немає, і зараз їм ці кошти не потрібні, клали їх знову у банк, — продовжує Андрій Кисіль. — Зараз ми не маємо відтоку коштів, навпаки — більшість клієнтів продовжують депозитні договори, є й нові бажаючі покласти кошти на депозит.
Банкіри зауважують, що навіть скасування мораторію на зняття депозитів тепер не спонукатиме населення до масового забирання заощаджень з банків, бо ті, хто не довіряв фінустановам, свої депозити вже забрали, а хто довіряє — несуть гроші назад у банки.
— У часи паніки населення масово кинулося в банки забрати свої вклади, і втримати гроші у банківській системі міг тільки мораторій НБУ. Але зараз, коли мораторій на дострокове розірвання депозитного договору не діє, ми не маємо жодного клієнта, який би звертався в банк, щоб розірвати договір достроково, — наголошує Василь Голубокий. — Якщо банк під час кризи виконував свої зобов’язання, то зараз отримав довіру вкладників.
З колегою погоджується й керуючий обласного управління ВАТ “Ощадбанк” Анатолій ОЗІМКОВСЬКИЙ. Каже, що відтоку депозитів у них немає, навпаки — є стабільний приріст вкладів, як і минулого року. Можливо, це пов’язано з тим, що Ощадбанк — державний, і люди більше йому довіряють.
— Усе залежить від фінансового стану банку. Якщо з коштами проблеми, то й з поверненням депозитів будуть труднощі, — коментує пан Озімковський. — Наш банк повертав депозити достроково навіть тоді, коли діяв мораторій.
Керуючий Рівненської філії КБ “Західінкомбанк” Олег ЯЦУК вважає, що умови повернення депозитів повинні регулюватися не постановами, а законами.
— Потрібні чіткі правила. Наприклад, з цього депозиту можна гроші забрати в будь-який момент, а з іншого — лише наприкінці терміну. Щоб клієнт знав наперед і сам обирав, які умови для нього кращі. Що ж до нашого банку, то ця постанова на нас ніяк не вплине, адже у нас діє тимчасова адміністрація, — розповідає він. — Можу сказати, що в останні місяці ситуація спокійніша, ніж раніше. Якщо у січні-лютому була паніка, люди намагалися забрати гроші з банків, то нині спокійно отримують свої відсотки, переоформляють угоди.
— Негативу в цій постанові не бачу, лише позитив, — висловлює свою позицію керуючий регіонального представництва в м.Рівному “ОТП Банк” Сергій ГЕМБЕРГ. — Введення мораторію створило певну паніку серед населення. Зараз же я не бачу такого, що всі побігли до банків забирати свої гроші. Той, хто хотів, давно уже своє отримав. У нас у банку немає масового зняття депозитів. Банкам нині потрібно повертати довіру населення. Ми сподіваємося, що це вдасться і громадяни знову довірять свої кошти банкам, розміщуватимуть їх на депозитах. Чимало банків пропонують гарні умови, тож нині хороший момент, щоб заробити на депозитах.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ