Ми у Facebook
08.07.2009, 17:14

Не стало Василя Червонія

“Це правда, що Червонія не стало?” — питає мій сусід, висовуючись з вікна стареньких “Жигулів”, які різко гальмують поруч. “Так, кілька годин тому…” – відповідаю йому. “Це ж треба... Що ж тепер буде? Але всі під одним Богом ходимо…” — додає і їде далі.
У суботу, 4 липня, удар блискавки неподалік села Деражне забрав життя одного з найяскравіших політиків Рівненщини, голови обласної організації УНП Василя Червонія. Його постать була неоднозначною для сучасників і знаковою для історії. Його поважали й ненавиділи, його боялися і любили — байдужим він не залишив жодного серця. Будь-які процеси в житті міста чи області не проходили без впливу на них Василя Червонія.
Яким він був?
Народився Василь Михайлович у 1958 році, в день, який у 1991 році став Днем Незалежності. Свою кар’єру майбутній політик розпочав на “Азоті”, де брав активну участь у громадському житті.
Червоній був одним з організаторів та ініціаторів створення на Рівненщині наприкінці 80-х років минулого століття перших осередків Товариства української мови імені Тараса Шевченка та Народного Руху України, який тоді ще мав у назві “за перебудову”.
Народний депутат України чотирьох скликань (1990-2006 рр.), уперше був обраний депутатом Верховної Ради України у 1990 році, і відтоді ще тричі обирався до парламенту як за мажоритарними округами, так і за списками партій і блоків. Був керівником обласного виборчого штабу блоку Віктора Ющенка на Рівненщині у 2002 та 2004 роках. Активний учасник “помаранчевої” революції.
У січні 2005-го Василь Червоній призначений головою Рівненської облдержадміністрації. На цій посаді пропрацював рік — по травень 2006-го. Незмінний голова обласної організації Народного Руху України, а після розколу — голова обласної організації Української Народної Партії, голова фракції УНП в обласній раді.
Червоній був активним церковним діячем не лише Рівненщини, а й України. Відіграв значну роль в організації та створенні єпархій Української Православної Церкви Київського патріархату. Також був членом Вищої Церковної ради УПЦ Київського патріархату, церковним старостою рівненського кафедрального Свято-Покровського собору, кавалером багатьох відзнак православної церкви.

Василеві лише 50...
Під час святкування минулого року ювілею Василя Червонія, у центрі міста був банер з написом: “Україні вже – 17, Василю лише – 50”. На жаль, ця цифра стала пророчою. У п’ятдесятилітньому віці Червонія не стало.
У суботу, 4 липня, близько дванадцятої години, від удару блискавки Василь Михайлович загинув. Сталося це на березі ставка, неподалік села Деражне Костопільського району, де він відпочивав з родиною.
— Коли розпочалась, гроза, всі заховались, а Василь Михайлович залишався ще на березі, — каже головний лікар Рівненської обласної клінічної лікарні, депутат обласної ради, фракція УНП Мирослав СЕМАНІВ. — Раптом в нього вдарила блискавка. Удар був надзвичайної сили, несумісної з життям.
У реанімаційне відділення центральної районної лікарні, що у селищі Клевань Рівненського району, Василя Червонія доставили близько 14:15 у вкрай тяжкому стані. Лікарі до останнього боролися за його життя, роблячи йому штучний масаж серця, однак врятувати не вдалося...





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ