Ми у Facebook
12.08.2009, 11:04

Чотири спеціальності за три роки. Цікавимось найпопулярнішими робітничими професіями

Зараз обирають такі спеціальності, які дозволять у майбутньому працювати самим на себе

Цьогоріч питання: переходити до десятого класу чи вступати до професійно-технічного навчального закладу (ПТНЗ) – турбувало 14 тисяч 600 учнів шкіл Рівненської області. Ускладнило ситуацію загальнодержавне скорочення безкоштовних місць у навчальних закладах у порівнянні з минулим роком. Позначилася на обранні майбутнього фаху й криза.
Скорочення державного замовлення з підготовки робітничих кадрів професійно-технічними навчальними закладами, що працюють на Рівненщині, торкнулося нашої області на 45 місць. Цифра ніби й незначна, але занепокоєння все ж зумовила. В обласному управлінні освіти наголошують на тенденції.
— Нині на Рівненщині працює 19 основних професійно-технічних навчальних закладів. Якщо торік тут було передбачено навчання за рахунок держави 5 тисяч 175 чоловік, то у 2009-му до них зможуть вступити 5 тисяч 130 випускників дев’ятих та одинадцятих класів. Скоротили 45 місць, — зазначив головний спеціаліст відділу професійно-технічної і вищої освіти Рівненського обласного управління освіти Віктор Давидов. — Окрім цього, державне замовлення отримав технічний коледж від НУВГП (330 місць) та Костопільський технікум (210 місць).
Абітурієнтів побільшало. Приймальні комісії зареєстрували 4 тисячі 407 заяв. Це 84 відсотки від державного замовлення. Прийом документів триватиме до 15 серпня. Потім у закладах проведуть відбір. Випускники дев’ятих класів отримають конкурсні завдання, одинадцятикласників зараховуватимуть відповідно до результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Популярністю наразі користується спеціальність кухар-кондитер, де конкурс по два-три чоловіка на місце. На перукарів скрізь конкурс, як і на слюсарів з ремонту автомобілів. Зараз обирають такі спеціальності, які дозволять у майбутньому працювати самим на себе. А от професії, пов’язані з промисловістю, незатребувані так само, як і сільськогосподарські.
Здобути чотири спеціальності за три роки навчання можна, вступивши до ВПУ на укрупнену професію. Цьогоріч пропонують три напрями. Так, вступивши на опоряджувальника будівельного, учень училища за три роки матиме фах штукатура, монтажника гіпсокартонних конструкцій, маляра, лицювальника-плиточника. Спеціальність монтажник будівельний поєднує фах муляра, монтажника залізобетонних конструкцій, арматурника та бетоняра. У спеціальності деревообробник будівельний поєднали столяра, верстатника деревообробних верстатів, тесляра, паркетника.
— Максимально, на що розраховане наше училище з проектної потужності, — це 800 учнів, — розповідає заступник директора з навчально-виробничої роботи Петро Климчук. — Зараз ми навчаємо 830 учнів. Усі діти навчаються за державною формою навчання, за іншою формою не маємо змоги приймати вступників. Переважна більшість наших учнів — діти з малозабезпечених сімей. Що стосується вибору професій, то цьогоріч справжній ажіотаж на укрупнені спеціальності. Цьогоріч уперше запропонували такий вибір. Найбільше документів подають на опоряджувальника будівельного. Торік ввели нову спеціальність столяра з виробництва меблів, то на неї подавали найбільше вступних заяв. Силами наших учнів виготовили сім методичних стінок, 60 учнівських парт, 150 учнівських стільців.
Утім, абітурієнти вибирають фах, який дозволить у майбутньому прогодувати себе та сім’ю. Звідси й конкурс на найбільш затребувані робітничі професії.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ