Подолати бідність!
– Сергію Леонідовичу, мій чоловік узяв кредит у “ПриватБанку” на розвиток бізнесу. Але криза підірвала справу. Підкажіть, що робити, як бути, якщо немає можливості виплатити кредит? Прострочення – вже три місяці.
– Криза вдарила по багатьох ділових людях. Я вважаю, що й у критичній ситуації потрібно шукати цивілізоване рішення. Якщо ви не можете виплачувати кредит, повідомте про це банк, почніть переговори про реструктуризацію заборгованості.
– Яким чином?
– Для початку підготуйте і направте письмове звернення у банк, додайте до нього документи, що підтверджують складне матеріальне становище, наприклад, фінансову звітність. Якщо ж мова про іпотечний кредит, це може бути довідка з місця роботи чи зі Служби зайнятості.
– І що, банк піде назустріч?
– Чому ні? У банку ж не роботи працюють! Якщо рішення банку буде на вашу користь, з вами повинні укласти додаткову угоду до кредитного договору. Варто пам’ятати, що у випадку реструктуризації боргу банк може продовжити початковий термін кредитного договору не більше як на два роки.
У випадку відмови банку в реструктуризації ви можете передати на реалізацію майно, куплене на кредитні кошти, з наступним погашенням заборгованості.
Для фізичних осіб, які є суб’єктами підприємницької діяльності, є ще один вихід – процедура банкрутства з повним списанням залишку заборгованості. Головне, вирішуйте питання якомога швидше. Якщо ви просто будете продовжувати не платити, банк буде змушений забрати ваше заставлене майно. Невиплачений кредит – це неприємно, але нічого ганебного в цьому немає. Просто у кожного в житті бувають складні періоди. Шукайте компроміс з банком. У ситуації з іпотечним кредитом, зважаючи на нинішній низький попит на житло, банку буде вигідніше реструктуризувати ваш борг, ніж продавати ваше житло дешево, тому шанси є. Бажаю, щоб ця чорна смуга у вашому житті швидше закінчилася і ви з чоловіком поліпшили своє матеріальне становище.
До слова, для тих, хто має проблеми з погашенням кредитів в іноземній валюті, Національний банк України проводить спеціальні валютні аукціони, на яких можна купити валюту за пільговим курсом. На останньому такому аукціоні долар продавали по 7,75 грн за обмінного курсу 8 грн. Для участі у валютному аукціоні зверніться в банк, у якому ви брали кредит, подайте заявку і покладіть на свій рахунок необхідну суму в гривнях.
Віктор, Сумська область:
– Народ у нас розколотий за ідеологічними принципами. Сергію Леонідовичу, як Ви вважаєте, чи взагалі можливо об’єднати Україну, і якщо так, то на основі якої ідеології?
– Насправді розмови про розкол української нації здебільшого нерозумні й безглузді. Ми й зараз єдині. Просто ми різні. Коли “Шахтар” грав у фіналі Кубка УЄФА, жителі Львова так само гаряче вболівали за гірників, як і, наприклад, луганці чи сімферопольці. У єдності – наша сила.
А що стосується ідеології, то її необхідно будувати на образі українців як волелюбного народу. Однак ідеологія щербатої копійки не варта буде, якщо не реалізовувати проект економічного зростання. Перемогти бідність – ось один з основних ідеологічних принципів, на якому ми повинні стояти. І тоді не буде ні територіальної заздрості, ні регіональних ревнощів, ні образ, ні роздратування.
Сильна влада й економічний розвиток – це дві головні опори, на яких стоїть і моя особиста ідеологія. Я впевнений, що такі ідеї готовий сприйняти будь-який українець, незалежно від походження, території проживання, релігійних уподобань чи політичних поглядів.
Сергій, студент, м. Київ:
– Як Ви ставитеся до демократії? Вам не здається, що вона себе дискредитувала в Україні багаторічними скандалами у вищих ешелонах влади?
– Швидше самі політики й партії дискредитували себе, а не демократія. Хоча її століттями притискають, трамбують, вона все одно зберігається як незмінний принцип народовладдя та страхування від тоталітаризму. У цьому сенсі я переконаний демократ. І не мислю розвитку України інакше як демократичної держави. Але всі наші проблеми – в тому, що ми останніми роками жили без сильного президента, без сильного уряду, без авторитетного парламенту. Коли влада слабка, складно побудувати успішну державу. Висновок один – треба змінювати Конституцію, давати більше повноважень главі держави, уряду. Сьогодні Україні не вистачає, якщо хочете, волі. Волі проводити рішучі реформи, волі струсити з себе догми й пута. Президентські вибори, які, сподіваюся, пройдуть наступного року, дають країні шанс на справжній прорив до формування сильної влади й сильної демократичної держави.
З іншими відповідями на запитання можна ознайомитися на інтернет-сайті www.sprosi.tigipko.com і на сторінках газети “Комсомольская правда” в Украине”.

Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 672
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 495
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 912
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 491
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 507