Ми у Facebook
26.08.2009, 13:44

І нашим, і вашим

Минулого року депутати сварились за перейменування проспекту Миру, цьогоріч — через назви нових вулиць

Через відомих російських письменника та математика посперечалися минулого тижня депутати Рівнеради. Дискусія народилася на черговій сесії під час обговорення назв для кількох вулиць у новому мікрорайоні “Південний”. Одна з фракцій серйозно заперечувала проти появи у Рівному вулиць Олександра Кондратьєва та Миколи Боголюбова.
Загалом депутати затвердили нові назви для семи вулиць. І якщо Спідвейна та Смерекова ні в кого не викликали заперечень, то за вулиці Олександра Кондратьєва та Миколи Боголюбова трохи посперечалися. Проти появи російських прізвищ на рівненських вулицях виступила фракція УНП. Партійці наполягали, що попри визнані досягнення цих людей, вони не мали стосунку до Рівного.
— Це недоцільно, — переконував депутат (фракція УНП) Сергій ОДАРЧЕНКО. — Хоч письменник Кондратьєв і проживав тривалий час поблизу Рівного, але ж не у самому місті.
Натякнули депутати-унпівці й на те, що названий автор творив не українською мовою. Тому вулицю варто було б назвати по-іншому. Адже історія міста та краю має чимало відомих та достойних постатей.
Колеги-депутати мали свої аргументи.
— Олександр Кондратьєв довгий час працював у рівненській міській гімназії, написав на Рівненщині всесвітньо відомі твори: “На берегах Ярині”, “Слов’янські боги”, — доводив депутат (фракція ПР) Михайло КИРИЛОВ. — Із проханням назвати вулицю його іменем до нас звернулися учасники міжнародної конференції. Яка різниця, якою мовою він писав? У Петербурзі, наприклад, є і вулиця, і пам’ятник Тарасові Шевченку, хоч він не російський поет.
А щодо видатного вченого, то з проханням назвати одну з вулиць його іменем до міської влади звернувся Президент України. Під час обговорення згадали депутати й минулорічний скандал із найменуванням вулиць (“ОГО” №12 від 20 березня 2008 року).
— Минулого року ми говорили про те, що нові назви міських вулиць та об’єктів повинні попередньо публічно обговорюватися, — нагадав депутат Сергій ПАЛАДІЙЧУК. — Перш ніж щось вирішувати, ми маємо знати думку рівнян.
Міський голова Володимир ХОМКО запевнив, що такий механізм у Рівному потрібно продумати.
Зрештою депутати проголосували за нові назви для семи вулиць у мікрорайоні малоповерхової забудови “Південний”, не забувши ні українських, ні російських діячів. Тож у місті з’явилися вулиці:
- Юрія Горліса-Горського (1898-1946 рр., визначний український діяч, письменник, один з ватажків козацько-гайдамацького Холодно-Ярського повстання);
- Олександра Кондратьєва (1876-1967 рр., представник Срібного віку російської літератури. Більше 20 років мешкав у родовому маєтку в с. Дорогобуж поблизу Рівного);
- Спідвейна (на честь спортсменів-спідвеїстів, які прославили Рівне);
- Ярослави Стецько (1920-2003 рр., українська політична та громадська діячка, засновниця КУН);
- Миколи Боголюбова (1909-1992рр., видатний вчений у галузях теоретичної фізики та математики);
- Нескорених (на честь рівненських учнів, репресованих у 1947-1948 рр.);
- Смерекова.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини