Ми у Facebook
02.09.2009, 15:30

Джазові емоції по-рівненськи

Наталія Васькевич підкорила серця журі і користувачів порталу OGO.UA

28-29 серпня у Рівному відбувся другий щорічний Міжнародний джазовий фестиваль “Art Jazz Cooperation 2009”
Позитивне враження – фестиваль пройшов у чудовій демократичній манері на тлі різнопланової музики: від класичного джазу і стандартів до етно- і фрі-джазу.

Розчарування – на жаль, сьогодні Рівненський обласний музично-драматичний театр з будівельно-руйнівних причин не в змозі вмістити достатню кількість прихильників джазу.

Ексклюзив – у рамках фестивалю вперше в Україні відбувся фотоконкурс “Джазові емоції”. Переможцем став харків’янин Олександр Зарайський зі своєю світлиною “Джазові мрії”. Другу премію отримав Олег Корженко із Сум за портрет саксофоніста Арчі Шепа. Третє місце журі присудило рівнянину Сергію Третяку за його натюрморт “Створи собі джаз”.

Соломін Бенд (Україна, Київ)
Цей оригінальний колектив відкривав програму першого дня. Гурт Віктора Соломіна вразив поціновувачів джазу віртуозністю музикантів та свіжим етнозвучанням.
Основний соло-інструмент гурту – електронна домра. Це аксіома, яка знищує весь розподіл інструментів на джазові та інші.
Несподіванкою стала участь у складі бенду талановитого піаніста Олексія Боголюбова, який вже неодноразово виступав у Рівному на акціях джаз-клубу “Джем” Мистецтво імпровізувати, тобто створювати музику у реальному часі, відчуття простору та партнера – основні враження від виступу київських джазменів.

Лаунж-виконавиця Hvoya (Україна, Київ)
Авторські пристрасні композиції співачки у стилі ILM (Intelligent Lounge Music) та популярні джазові композиції Луї Армстронга в оригінальному аранжуванні теж по-особливому вразили рівненського глядача.
“Lounge – це музика для щасливих людей, і навіть якщо там є мелодії, які змушують нас сумувати, це теж щастя, – сказала зі сцени Hvoya. 
На жаль, співачка приїхала на фестиваль без музикантів і співала під так званий “мінус”, який не став “плюсом” у загальному сприйнятті її екзотичного міксу чудового жіночого вокалу та витончених ритмічних малюнків.

Джаз-дует Ігоря і Олени Перчуків (Ізраїль)
Виступ колишніх рівнян пройшов у дуже теплій атмосфері. Прізвище Перчук добре відоме українським музикантам з досвідом. Композитора та аранжувальника навряд чи забули Василь Зінкевич, Таїсія Повалій, Кузьма Скрябін, Володимир Бебешко і багато інших, з якими йому випало працювати. У свій час в Рівному Ігор Перчук створив ВІА “Меридіан”, але в 1992 році переїхав до Ізраїлю, де продовжив свою музичну кар’єру разом зі своєю донькою Оленою, яка в 25 років є відомою виконавицею поп-музики з елементами латино-джазу. В 2006 році Олена Перчук представляла Ізраїль в Юрмалі на фестивалі молодих естрадних виконавців “Нова хвиля”.
Ігор Закус та Z-Band (Україна, Київ)
Найкращий бас-гітарист України зі своїм бендом представив рівнянам фрагменти нової програми “Коломийки”. Ігорь Закус сказав, що вже давно мріяв зробити власні обробки народних пісень. В українському джазі цей рух тільки починається, але на фестивалі чудовий задум перетворився на яскраве втілення.
Енвер Ізмайлов (Україна, Крим)
Легендарний гітарист колись працював газозварювальником, учився грати на фаготі, згодом самостійно опанував гитару і зараз чудово володіє технікою одночаснї гри обома руками на грифі гітари. Незважаючи на деякі технічні негаразди під час виступу, кримсько-татарський геній гітари заповнював паузи іронічними анекдотами і запросив рівнян у мандрівку світом за допомогою джазових композицій. Його музика це World music – музика з усього світу. Новоспечений народний артист України (це звання Енвер Ізмайлов отримав декілька днів тому) ще раз довів глядачеві, що може видати на гітарі будь-який звук за допомогою техніки гри, яку він винайшов.

Маша Портнікова (Україна, Київ)
Виступ переможниці всіх можливих міжнародних джазових конкурсів Маши Портнікової (вона же МАША, вона же Майк Кауфман) з авторськими піано-імпровізаціями став для глядачів справжнім неочікуваним сюрпризом. Невисока, худорлява жінка в самоіронічному чоловічому костюмі вразила рівнян оригінальним поглядом на джазову музику і достойно замінила в програмі раніше заявлене тріо Юрія Джорджа Виноградова, який не зміг взяти участь у фестивалі з поважних причин.

Лєшек Драніцкі (Польща, Ґданськ)
Польський блюзмен виступав в Україні уперше. Він створив у залі дуже невимушену атмосферу й запам’ятався глядачам чудовою виконавською майстерністю, неповторним вокалом. Ті щасливчики, які потрапили після концерту на традиційний джем-сейшн, побачили й почули, як Лєшек Драніцкі вміє зачаровувати жінок...
Брас-ансамбль “Каприз” (Росія, Москва)
До москвичів, які представили на сцені театру нью-орлеанський джаз, приєдналася Наталія-Марія Фарина. Джазові шлягери у виконанні солістів Большого театру – це як індивідуальна бесіда кожного музиканта з кожним окремим глядачем.
Як зазначив міський голова Рівного Володимир ХОМКО, під патронатом якого відбулась ця культурна подія, міжнародний джазовий фестиваль “Art Jazz Cooperation 2009” в майбутньому стане невід’ємною частиною святкування Дня нашого міста.





На правах реклами