Ми у Facebook
23.09.2009, 13:35

Іван Гема: “Я не Глоба, щоб прогнозувати ціни на газ”

Чи готове Рівне до опалювального сезону та яка доля чекатиме ЖКП у найближчому майбутньому? Про це розповів начальник міського управління житлово-комунального господарства Іван ГЕМА у понеділок у прямому ефірі передачі “На часі” на ТРК “Рівне1”. Слідкувати за її перебігом рівняни мали змогу й у режимі on-line на порталі ogo.ua та сайті Першого місцевого www.rivne1.tv . До уваги читачів “ОГО” — відповіді Івана Геми на найактуальніші запитання.
— Чи з’явиться тепло в оселях рівнян 15 жовтня та наскільки готове місто до початку опалювального сезону?
— Яким би фінансово скрутним не був цей рік, але теплопостачальні підприємства підготувалися до опалювального сезону і за моєю оцінкою зробили це на здорову “четвірку”. Технічно і технологічно усі об’єкти теплопостачання готові до подачі теплоносіїв.
— А що буде з цінами на опалення, адже газ, незважаючи на запевнення можновладців Києва, дорожчає?
— У влади не стоїть завдання підвищити тарифи задля користі однієї чи іншої фірми. Наше завдання — щоб споживачі отримали максимально якісні послуги за максимально доступними цінами. На щастя, я не Глоба, щоб прогнозувати ціни на газ. Проте у тарифі на теплопостачання це основна складова.
— Ми усі мешкаємо в одній державі, але чомусь кияни платять за тепло 2 грн 40 коп. за метр квадратний, а ми — 6 грн 15 коп.? Чому така велика різниця?
— Не 6 грн 15 коп., а 6 грн 5 коп. Я б не порівнював столиці держав з іншими містами. Це специфічні міста. Там зовсім інші бюджети і можливості. Якщо порівнювати із сусідніми містами, то у нас тарифи трішечки вищі.
— Чи багато у Рівному залишилося застарілих тепломереж, які втрачають до 70 відсотків тепла?
— Процес заміни мереж не має початку і кінця. Якщо за минулі роки були вкладені десятки мільйонів гривень у теплопостачаючі підприємства, то якась частина тепер залишилася без капіталовкладень. Житлово-комунальне господарство завжди фінансувалося по залишковому принципу.
— Великою проблемою для рівнян є протікання покрівель. Що міська влада зробила для вирішення цього питання цього року і що робитиме у подальшому?
— Цього року, відповідно до заявок та результатів обстеження дахів, ми визначили, що 300 покрівель потребують негайного капітального ремонту. Тих, коштів, які виділили цьогоріч з бюджету, а це 5 мільйонів гривень, вистачило, щоб перекрити лише 40. Також цього року запускаємо пілотний проект. У будинку №37 на вул. Кн.Володимира робимо мембранний дах. Це нова технологія, яка дозволить продовжити термін служби покрівлі до 50 років.
— У свідомості переважної більшості населення міста ЖКП асоціюються з вічно п’яними працівниками, скандалами і бездіяльністю. Коли розпочнеться реальна реформа системи ЖКГ?
— Міський голова поставив завдання створити у галузі різні форми власності. На даний момент ми маємо комунальні ЖКП, приватний ЖКП, ОСББ, кооперативні та відомчі структури. Треба знайти ефективний підхід та ефективного менеджера, якій впровадить цей підхід у роботі з людьми.






На правах реклами