Найвпливовіші люди Рівненщини [6–10]
Ім’я: Ігор ПАСІЧНИК
Посада: ректор Національного університету “Острозька академія”
На Рівненщині майже немає місцевих брендів. Дітище Ігоря Пасічника – щасливий виняток: Острозька академія за 15 років стала тим, чим інші університети не стали й за 100. У 1994-му серйозні люди не приховували іронії: “Яка академія може бути в райцентрі?” Сьогодні колишніх скептиків не чути, а будь-який кандидат в Президенти вважає за честь почати виборчу кампанію саме в Острозькій академії, над входом до якої висить не портрет глави держави, а реклама наукового інтернет-блогу.
Сам Пасічник розглядає відродження академії в такий короткий час і буквально на порожньому місці як Боже провидіння. Невідомо, як там з Божим провидінням, але талант Ігоря Пасічника – неперевершений. Доктор психологічних наук, який півтора десятка літ тому особисто охороняв будівельні матеріали на місці колишнього пустиря, має міцне рукостискання, американську посмішку, “доступ до тіла” найвищих посадовців держави і надійні контакти з заокеанською діаспорою. Водночас – може по-батьківськи погладити студента, якого викликав “на килим” за негідний вчинок, або ж особисто завести в приймальну комісію вступника, який розгубився на академічній території.
У досить скромному кабінеті єдиного на Рівненщині Героя України частенько відчинені двері. Можливо, тому не прижилася спроба юних хакерів створити ректорові сторінку в соцмережі “В Контакте” – він і так поруч. Кажуть, може зупинити студента, який поспішає на пари, й просто розпитати про життя, ще й пообіцяти, що йому нічого не буде за запізнення. Студенти – віддячують за увагу до себе: під час попереднього відбору кандидатів на “Великих українців” Острозька академія вразила організаторів тим, що тут з великим відривом переміг не Бандера, Хмельницький чи Ярослав Мудрий, а... діючий ректор.
А тим часом Пасічник старанно дистанціюється від політики, пишається репутацією керівника некорумпованого ВНЗу, запрошує до викладання модних серед молоді письменників і дарує випускникам золоті злитки. Усе це в підсумку і створює те, що зветься силою бренду. За гроші цього не купиш.
6.7. Видавець-рибалка
Ім’я: Віктор ДАНИЛОВ
Посада: директор ТРК “Рівне 1”, депутат облради
Піком політичної впливовості Віктора Данилова був квітневий день 2002 року, коли новоспечений обранець сарненчан і тодішній лідер місцевих рухівців балотувався на посаду голови обласної ради. Від початку було зрозуміло, що в жорстко поляризованій облраді ніхто, крім рідної “Нашої України” за Данилова не проголосує. Але він мужньо виголосив програму з головної трибуни області й під обурені вигуки членів провладної “Злагоди” публічно заявив про те, про що інші (а найперше – члени тієї самої “Злагоди”) знали, але мовчали – про фальсифікацію виборів.
Минуло сім років, і нині головна турбота політика Данилова, який за цей час встиг перейти із призабутого нині Руху в молодший за віком, але ще більш призабутий “Єдиний Центр” – боротьба з браконьєрством. Завзятий рибалка, він розгорнув ледь не війну проти “рибної мафії”, яка “кришується” у високих кабінетах. Як кажуть, ніякої політики – за природу прикро.
Головна зброя Віктора Данилова – слово. Слово, яке поширюють підконтрольні йому ЗМІ. Саме в цьому полягає справжня впливовість двічі депутата облради. Партії приходять і зникають – а медіа-бізнес залишається. Тим більше, останнім часом у Данилова виходить віртуозно не змішувати одне з іншим. Достатньо сказати, що діяльність партії, до якої нині входить Віктор Данилов, найменше висвітлюють... саме ЗМІ, власником яких він є. І така незалежність лише підсилює впливовість рівненського медіа-магната. А багаторічна політична діяльність Віктора Данилова конвертувалась у корисні контакти у владних кабінетах. Кажуть, місцеві політики часом запрошують двічі депутата облради допомогти вирішити складні питання. Тим більше, Данилов – завжди готовий. Слова “треба людям допомогти” – одні з найуживаніших у його лексиконі. Не дивно, що нині він – один з найавторитетніших в Україні регіональних видавців. І причина – не лише в інноваціях, які “даниловські” ЗМІ продукують швидше за інших, а й у репутації, яка будувалась роками. А де репутація – там і гроші, і вплив.
8. “Хитрий гуцул”
ім’я: Роман ВАСИЛИШИН
посада: голова фракції “Відродження” в облраді
Політичний досвід і життєва мудрість — головні козирі Романа Василишина. Після закінчення каденції голови облради в 2006 році він все одно залишається авторитетним політиком на рівненському небосхилі.
Багато говорили, що про себе Роман Василишин заявить на позачергових виборах міського голови Рівного в листопаді 2008-го. Мовляв, виставить свою кандидатуру чи підтримає друга Миколу Сороку. Але сталося не так, як гадалося — на виборах став довіреною особою директора “Рівнеоблводоканалу” Володимира Хомка. Ставка, яку зробив “хитрий гуцул” (так у тісних колах називають уродженця Івано-Франківщини), виявилася виграшною. Які дивіденди від цього одержав — поки невідомо, бо не посів жодної посади в системі влади Рівного. Натомість допоміг знайти спонсора для вмираючого футбольного клубу “Верес”. Фінанси у рівненських футболістів тепер вливатиме страхова компанія “Княжа”, в якій працює заступником директора.
У бізнесі відзначився ще тим, що страхова компанія хотіла побудувати власну клініку. Земельну ділянку вирішили просити в обласних депутатів. Це й не дивно, бо Роман Василишин для багатьох обранців досі авторитетний колега. Хоч і займає крісло в останньому ряду сесійної зали, його роз’яснення у критичних ситуаціях часто розряджають обстановку. Він — митець компромісів, часто вживає слово “конфронтація”, якої завжди намагається уникнути. Одразу видно — дипломат від Бога. Саме ця риса дозволяє Роману Василишину тривалий час залишатися політичним довгожителем.
9. Березнівський “батька”
Ім’я: Валентин КРОКА
Посада: заступник голови Рівненської обласної ради
Валентин Крока славиться своїми опікунськими здобутками. І його впливовість у першу чергу ґрунтується саме на якісних людських взаємостосунках. Чому якісних? Тому що переважна кількість людей, які все-таки сподіваються знайти допомогу у стінах обласної ради – звертається саме до нього. У ЗМІ не раз згадувалась історія про те, як Валентин Крока став хрещеним трьом дівчаткам-близнятам, мама яких померла під час пологів. Більше того, влаштував їхнього батька Володимира Мартинчука до себе на роботу – в апарат обласної ради.
Та й взагалі Валентину Івановичу можна було б нагороду якусь дати – як світочу справжніх міцних сімейних традицій. Одна з його дочок, наприклад, із чоловіком та двома дітьми мешкає в Обарові – разом з батьками та бабусею у приватному будинку, а не в дорогій квартирі десь у центрі Рівного (як більшість дітей місцевих чиновників та політиків). А от кар’єру робити йому допомагала дружина Лідія моральною, можна сказати, підтримкою. У чому і сам зізнавався Валентин Крока: “Якби не дружина, я зараз не обіймав би цю посаду. Адже моя Ліда постійно підтримувала мене, допомагала долати труднощі на професійному шляху”… Звісно, куди ж ви, чоловіки, без жінок.
Втім, якщо як людині Кроці можна поставити усі 12 балів, то як політику – не ставлять і восьми… Головним чином – тому, що досі лишається одним з перевірених БЮТівських кадровиків-апаратників, не виходячи за рамки цього статусу. Справа навіть не в тому, що за всю його професійну діяльність він так і не позбувся звання “вічного заступника” (та й особливих намагань змінити цей статус не помічали), не в тому, що він так і не навчився “красному” трибунному слову. Але іноді не вистачає йому, можливості, мужності чи що, висловити власну думку (хоча вона у нього завжди є), яка суперечила б партійній. Цитата з одного з останніх інтерв’ю: “У мене є своя особиста думка, але до голосування я не хотів би її озвучувати. Як дисциплінований депутат, голосуватиму так, як вирішимо на засіданні фракції”.
10. Пастир духовний
Ім’я: ВАРФОЛОМЕЙ (Віктор Володимирович Ващук)
Посада: Архієпископ Рівненський та Острозький Української Православної Церкви
Архієпископ Варфоломей став єдиним представником духовенства, який потрапив до списку найвпливовіших людей Рівненщини. Можливо, це пов’язане з нещодавнім приїздом патріарха Московського та всієї Русі Кирила, який отримав чималий резонанс серед політиків, духовенства та вірян. Звісно, це сприяло тому, що й ім’я архієпископа Рівненського та Острозького УПЦ почало частіше згадуватися. Хоча, з іншого боку, владика Варфоломей вже 14 років на Рівненщині. За цей час лише в Рівному, де було всього чотири громади УПЦ, стало десять і в них регулярно проводять богослужіння.
В одному зі своїх інтерв’ю 56-річний архієпископ Варфоломей розповів, що його призначення на Рівненську єпархію стало важким випробуванням. По-перше, дуже не хотілось йому розлучатися з духовенством та парафіянами Сумської єпархії, яку до того очолював. Тим більше, що в день прощання з сумчанами архієпископа прийшов провести цілий військовий оркестр. “Тому я з певною гордістю і певним гумором говорю всім ще й сьогодні, що я – єдиний архієрей в Україні, якого паства провела з музикою”, – зазначав Варфоломей.
Через міжконфесійні чвари архієпископу довелося залишити і Волинь. Хоча перебуваючи там на посаді секретаря Волинсько-Луцької єпархії, йому вдалося відродити Луцьку духовну семінарію (пізніше Варфоломей стане її ректором).
А починав владика Варфоломей свій духовний шлях зі сільського священика. Хоча він зізнавався, що не відразу хотів пов’язувати своє життя зі службою Божою: “З часом ця думка тільки укріплялась, але я боявся зізнатись у цьому навіть самому собі. Вже тільки після служби в армії, ставши цілком дорослим, я звернувся до протоієрея Іоанна Догмата, який жив тоді в Луцьку, допомогти мені в моєму намірі”.

Рівне сьогодні зустрічне полеглих воїнів місією "На щиті": маршрут супроводу

Сьогодні, 10 травня, Рівненська громада зустрічатиме екіпаж місії "На щиті", який повертає додому загиблих Героїв. Жителів міста закликають гідно вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.
переглядів: 118
У Рівному відбудеться зустріч з відомим поетом Андрієм Пермяковим

Наступного тижня, 13 травня, о 17:00, запрошують на особливу зустріч до Рівненської обласної бібліотеки для молоді (вул. Київська, 18).
переглядів: 345
Матч "Верес" - "Рух" судитиме арбітр із Черкас

Бригаду арбітрів на матч 28-го туру VBET Української Прем’єр-ліги між «Рухом» та «Вересом» очолить 40-річний Володимир Новохатній із Черкас. Для нього це буде дебютна гра у поточному сезоні за участю рівненського клубу.
переглядів: 285
Сьогоднішнє вшанування святого Миколая: історія свята

Щороку 9 травня християни вшановують одну з ключових подій у шануванні святителя Миколая Чудотворця — перенесення його мощів із міста Мири у Лікії (сучасна Туреччина) до італійського міста Барі.
переглядів: 351
На Рівненщині ще є час зареєструватися на "Ігри ветеранів"

Уже завтра, 10 травня, завершується реєстрація на участь у регіональному відборі з кросфіту, який проходить у межах всеукраїнських змагань, започаткованих Міністерством у справах ветеранів України. Сам турнір відбудеться 17 травня на Рівненщині.
переглядів: 297