Ми у Facebook
07.10.2009, 16:20

Сезон грипу

Цього року фахівці очікують епідемію не лише так званого сезонного грипу, а й пандемічного або “свинячого”. Це може значно ускладнити перебіг захворювання. Як уберегтися від грипу і що робити, якщо хвороба вже підступила, дізнавалася журналіст “ОГО”.
Сезонний плюс “свинячий”
За словами завідувача епідеміологічного відділу обласної СЕС Анатолія РЄЗНІКОВА, у цьому сезоні епідеміологи очікують поширення пандемічного грипу A/Н1N1, який вже охопив багато держав.
— Всесвітньою органі­зацією охорони здоров’я вже оголошена пандемія, яка насувається і до нас. Вірус пандемічного грипу — новий, тому протікатиме тяжко, з ускладненнями. Особливо небезпечна хвороба для осіб зі зниженим імунітетом, людей віком понад 50 років, маленьких дітей, у яких ще не сформований імунітет, осіб, які мають хронічні захворювання (серцево-судинні, легеневі, ендокринної системи та інші), — зазначає пан Анатолій. — Крім того, не виключене поширення так званого сезонного грипу, який найчастіше настає наприкінці січня — у лютому.
За даними управління охорони здоров’я РОДА, за літній період 2009 року захворюваність на грип та ГРЗ була стабільною — 800-900 випадків в цілому по області.
— У вересні помітне наростання захворюваності. Це пояснюється скупченням населення у містах, внаслідок чого почав спрацьовувати повітряно-крапельний механізм передачі, — каже головний спеціаліст-епідеміолог управління охорони здоров’я РОДА Людмила ЯЦЕНЯ. — Практично випадків грипу не ставиться. Але сьогодні непоодинокі випадки, коли починається гостра респіраторна вірусна інфекція, яка потім вражає горло, легені й викликає ускладнення. Захворювання наростає швидко, практично на третю добу, і навіть може розвинутися пневмонія. Тому ми застерігаємо населення: не займатися самолікуванням.

Профілактика – запорука здоров’я
Профілактику та лікування грипу і ГРЗ розділяють на перед- і епідемічний періоди. Вони також бувають індивідуальні та загального значення.
У передепідемічний період фахівці радять звертатися до загальновідомих засобів: загартовування, вакцинація, раціональне вітамінізоване харчування, здоровий спосіб життя, планове лікування хронічних хвороб. Приблизно 60% на ГРЗ і грип хворіють діти, тому власне така профілактика мала би бути скерована саме на них, а також на людей, що перебувають в закритих колективах (пансіонати, притулки для старих, військовослужбовці, школи-інтернати), — радить завідувач інфекційного відділення для дорослих Рівненської центральної міської лікарні Сергій ДОРОШЕНКО.
— Незважаючи на те, що довіра до щеплень серед населення впала, ми все-таки рекомендуємо їх робити як у передепідемічний період, так і під час епідемії, але в останньому випадку вірогідність того, що за цей час ви не захворієте, менша, — додає Людмила Яценя.
За словами Сергія Дорошенка, у період наростання захворюваності й епідемічний період у певній мірі вберегтися від захворювання допоможуть такі препарати як “Циклоферон”, “Протифлазит”, “Арбідол-ленс”. Рекомендовано вживати часник, цибулю, хрін. Краще уникати місць великого скупчення людей, масових заходів, провітрювати приміщення, в якому перебувають довгий час.
Уже сьогодні фахівці радять запастися марлевими пов’язками, респіраторами, особливо людям, які працюють у сфері обслуговування. Своєчасно звертатися за медичною допомогою. У поліклініках працюють кабінети, де приймають пацієнтів із симптомами грипу. Такі кабінети мають окремий вхід, щоб хворі не пересікалися із загальною масою тих, хто відвідує поліклініку.





На правах реклами