Ми у Facebook
07.10.2009, 17:31

За землю в Рівному можна не платити

У той час, коли потік надходжень до міської скарбниці пересихає і в бюджеті міста вже утворилась діра у п’ять мільйонів гривень, є підприємства, які вже кілька років не платять за оренду землі. Цим питанням перейнялись депутати на останній сесії міської ради.
Розмір орендної плати за землю змінювався кілька разів протягом останніх трьох років. Зумовлено це було як рішеннями міської ради, так і постановами уряду за законами, які приймав парламент. Щоразу, після чергової зміни орендної ставки, орендарям потрібно було переукладати договори, але поспішали це робити не всі. Багато підприємств і підприємців знову договори не підписували, а інколи не переукладали їх і після завершення терміну оренди. Копієчка до копієчки – і таких недоплатників назбиралось, за словами заступника міського голови Сергія Васильчука, майже на п’ять мільйонів гривень. Сьогодні міська влада шукає всіх, хто винен гроші бюджету. Якби не криза, можливо, підприємствам і далі вдавалось би хитрувати.
– Почалося все з фірми “Оптіма-770 Р ”, вони підсунули посадовій особи на підпис договори оренди. Його вони самі розробили. Там була невірно вказана орендна плата. Не той відсоток від нормативної грошової оцінки, який мав би бути. Тобто менша сума. Чиновник підписав, нотаріально договір зареєстрували. В центрі ДЗК ті договори не зареєстрували, ми відізвали, але підписаний договір можна розірвати лише в судовому порядку. Ми програли місцевий міський суд та апеляційний у Львові. Тепер з’явився Галнафтогаз, вони теж не хочуть виконувати наші умови. Але поступово ми справляємося з тією ситуацією, – каже начальник управління Держкомзему в місті Рівне Роман ГРЕСЬКО. – Якби не ті драконівські, як вони їх називають, ставки орендної плати, то місто було б нині в набагато гіршому фінансовому становищі. Для прикладу: у 2006 році плати за землю зібрали 10 мільйонів, у 2007 році — 20 млн, у 2008 – 40 млн, скільки буде в цьому – ми поки що не знаємо. Зараз друге місце серед надходжень до бюджету займає плата за землю. Тому зараз приділяємо цьому питанню велику увагу. Прибутків недостатньо.
Підприємства боргують різні суми. Найбільше винні в міську скарбницю: “Оранта” – 174 тисячі, УКБ – 326 тисяч, торгова компанія “Інтермарт” (“Арсен” – авт.) – 60 тисяч. Зустрічаються у списку боржників такі відомі фірми як “Ей-І-Ес Рівнеенерго” та “Реноме”.
Однак не всі вважають, що винні Рівному гроші.
– Заборгованості за орендну плату землі компанія ЗАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” перед містом не має. Орендна плата за землю задекларована та сплачується нами вчасно і в повному обсязі згідно діючих договорів оренди землі в м. Рівне, – говорить менеджер із зовнішніх зв’язків ЗАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” Руслана БРОНОВИЦЬКА. – Що стосується 2006, 2007 та 2008 років, то в 2006 і 2007 “Ей-І-Ес Рівнеенерго” сплачувало податок на землю під розміщенням об’єктів для розподілу та транспортування електроенергії, у грудні 2007 зареєстровано у Рівненській регіональній філії Державного підприємства “Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України” договір оренди землі в м. Рівне строком на 10 років.
Міські чиновники все ж шукатимуть вплив на боржників, якщо треба, то підуть до суду.
– Проводимо з цими підприємствами роботу: для початку викликаємо на створену депутатську комісію по заборгованості. Якщо не вдається домовитись по доброму – передаємо справу до суду, – каже заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК. – Багато таких справ по заборгованостям вже знаходяться в судах.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ