“Клімат змінюється! Час діяти разом!”
Панда, виявляється, це не тільки миле ведмежатко, а й автомобіль, який працює на сонячних батареях та “заправляється” від вітряного млина. Такий днями демонстрували екологи на Майдані Незалежності у рамках інформаційного туру “Клімат змінюється! Час діяти разом!”. Він був спеціально розроблений Всесвітнім фондом природи.
— Це експозиційний автомобіль для активної роботи, який використовує найбільш сучасні екологічні тенденції в автомобілебудуванні. Ця машина була створена для того, щоб WWF мала змогу їздити з міста в місто й демонструвати, як людина може впливати на зміни клімату шляхом енергозбереження і використання більш екологічного транспорту, — зазначила координатор туру “Клімат змінюється! Час діяти разом!” в м.Рівне (ММГО “Екоклуб”) Ольга ЛЯЩУК. — По-перше, цей автомобіль є гібридним, що є унікальним саме для вантажних автомобілів. По-друге, на даному автомобілі встановлена сонячна батарея, від якої працює плазмовий екран. Він використовує лише енергію сонця, і це зайвий раз доводить людям, що таку енергію можна використовувати навіть в наших природних умовах. На ній встановлено невеликий вітрячок, який теж може виробляти електроенергію, але він носить радше демонстраційний характер.
Активісти кажуть: така машина – чудовий доказ, як можна використати у житті енергозберігаючі технології. Але нарікають: в Україні поки що екологія мало кого цікавить.
— Відновлювальна енергетика в Україні не підтримується. Сьогодні Україна виробляє 4 відсотки від загальному обсягу виготовлення сонячних панелей. Але ми не бачимо, щоб це впроваджувалось, щоб це було доступно для звичайних громадян. Немає державних програм, у рамках яких люди можуть отримати пільговий кредит чи частково отримати компенсацію вартості технологій, які дозволяють отримувати енергію від сонця чи вітру, — нарікає координатор Всеукраїнського туру “Клімат змінюється! Час діяти разом!” (ДОЕО “Голос Природи”) Євген КОЛИШЕВСЬКИЙ. — Крім цього, ми збираємо підписи для звернення до уряду з вимогою взяти конкретні зобов’язання зі зменшення викидів парникових газів і почати на державному рівні підтримувати впровадження енергоефективних технологій у промисловому та комунальних секторах.
Підписатися під таким звернення могли всі охочі. А щоб привернути увагу рівнян до екологічних проблем, ще й конкурси влаштовували. Наприклад, за словами менеджера зі зв’язків із громадськістю WWF Катерини КУРАКІНОЇ, рівняни мали змогу заповнити анкету з різноманітними питаннями на екологічну тематику. Якщо переважна кількість відповідей виявлялася правильною — вони у подарунок отримували енергозберігаючу лампочку.
Лише так, наголошують активісти, можна навчити людей берегти природні багатства.

Розклад богослужінь та освячення пасок у кафедральних соборах Рівного

Розклад богослужінь оприлюднили на офіційній сторінці Рівненської єпархії ПЦУ.
переглядів: 176
Експерти назвали країну, яка найбільше підходить для туристок-одиначок

Соло-туризм не менш популярний у світі, аніж відпочинок у гучній компанії. Але яка країна підійде найкраще для такої подорожі?
переглядів: 213
Як безпечно зняти скотч із вікон: ефективні методи, які не зашкодять склу

Після святкових декорацій або профілактичного заклеювання вікон задля безпеки українці стикаються з проблемою: як зняти скотч, не пошкодивши скло?
переглядів: 219
Мерехтливі крашанки у тренді Великодня 2025

Цьогорічним святковим хітом у соцмережах стали так звані «мерехтливі» великодні яйця — стильний і простий спосіб оновити традиційне фарбування. Такий ефект можна легко досягти, скориставшись звичайною пляшкою червоного вина.
переглядів: 308
Як мінімізувати ризики стейкінгу?

Стейкінг дає змогу власникам певних криптовалют активно брати участь у блокчейн-мережах. Користувачам це вигідно. Насамперед через заробіток винагород і підтримку проєктів, які їм потрібні. Та й загалом стейкінг доступний завдяки відносно простим алгоритмам. Але тут потрібно враховувати можливі ризики та знати, як їх уникнути чи мінімізувати.
переглядів: 791