Ми у Facebook
28.10.2009, 16:18

Стартує проект “ТОП-20: видатні рівняни”

У четвер, 3 грудня, у прямому ефірі програми “Телепресклуб” на телеканалі “Рівне 1” буде названо імена 20 найвидатніших людей, які зробили найбільший внесок у розвиток Рівненщини у різних галузях за весь історичний період. Таким буде підсумок першого етапу реалізації мультимедійного проекту “ТОП-20: видатні рівняни”, який стартує в області цими днями і приурочений до 70-річчя Рівненської області. Детальніше про проект розповідає його автор, головний редактор Видавничого дому “ОГО” Віталій ГОЛУБЄВ (на фото).
– Хто є організатором проекту “ТОП-20: видатні рівняни” і яку мету переслідуєте?
– Ідея проекту належить мені, а організаторами його виступають Видавничий дім “ОГО”, ТРК “Рівне 1”, управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації та Національний університет “Острозька академія”. Мета проекту проста: допомогти всім нам краще пізнати історію свого краю через постаті його найвидатніших діячів, яких оберуть самі люди.
Відтак, завданням нашого проекту є визначення 20 людей, які зробили найбільший внесок у розвиток Рівненщини в різних галузях за весь історичний період (крім наших сучасників), та донесення інформації про них до жителів області, стимулювання молоді до кращого вивчення історії свого краю.
– Як саме визначатимете “двадцятку”?
– Для початку ми сформували Експертну раду з числа авторитетних істориків, краєзнавців, журналістів, письменників. Очолити її погодився Герой України Ігор Пасічник – ректор Національного університету “Острозька академія”. Спочатку кожен з експертів, а їх було близько десятка, подав власний список претендентів, а потім, на першому засідання Експертної ради, яке відбулось минулої п’ятниці в Острозькій академії, ми звели все це докупи і сформували перелік з 50 претендентів, який тепер передається на голосування – шляхом анкетування та SMS. Із цього списку жителі Рівненщини й визначатимуть “двадцятку” переможців.
– За яким критерієм обирали претендентів – це національність, місце народження, ще щось?
– Критерій ми узгодили такий: до списку включені люди різних національностей та різних історичних періодів, які народились або певний час проживали на території нашого краю і справили визначний вплив на розвиток Рівненщини, України, світу в цілому. Важливе уточнення: йдеться не про наших сучасників, а про людей, які вже пішли з життя. Вважаю, що для такого проекту подібна умова є доволі доречною: це буде, по-перше, виправданим з етичної точки зору, а, по-друге, сподіваюсь, слугуватиме своєрідним запобіжником від політичних спекуляцій, особливо у нинішній передвиборчий період.
– Які ще заходи в рамках проекту плануєте?
– Паралельно в області проходитиме конкурс учнівських творів (у жанрі нарису, портретного нарису або оповідання) “Видатні рівняни” за підтримки управління освіти та науки облдержадміністрації та товариства “Просвіта”. Власне, вже маємо перші роботи: старшокласники висловлюють власну думку про те, кого вони вважають видатними рівнянами і чому. Кращі твори публікуватимемо на порталі Ogo.ua. Також маємо домовленість про те, що в 2010 році вони будуть опубліковані в обласному учнівському альманасі “Проріст”, який зазвичай виходить у травні, до свята української писемності та мови у Пересопниці. Переможців конкурсу плануємо запросити на екскурсію до Острозької академії, а також у студію Першого місцевого – у підсумковий “Телепресклуб”, разом із вчителями, які виховали цих талановитих учнів. Звісно, автори кращих творів та їхні педагоги отримають призи та дипломи.
– Отже, проект закінчиться проведенням “Телепресклубу”?
– Ні, це ще не все. По-перше, розповіді про “двадцятку” найвидатніших рівнян увійдуть до спецвипуску газети “ОГО” за середу, 2 грудня. Звісно, вони знайдуть відображення й на нашому порталі. А по-друге, ми плануємо другий етап проекту – це виготовлення та трансляція в ефірі ТРК “Рівне 1” циклу тематичних програм про 20 найвидатніших рівнян (орієнтовно 20 програм по 5 хвилин, щотижня, з лютого 2010 року). Таким чином, проект буде справді тривалим, відтак тривалим буде і його вплив на свідомість підростаючого покоління, на наше знання історії свого краю. Власне, я прагну, аби всі наші мультимедійні проекти були саме такими – тривалими у своєму впливі. Адже не секрет, що чимало проектів закінчуються наступного дня після закінчення чи то терміну фінансування, чи то часового відрізку, на який була розрахована активна фаза заходів. Наступного дня після виборів “зависає” сайт кандидата, розходяться по місту в пошуках роботи журналісти створеної “під вибори” газети, ніхто не чекає дзвінків на “гарячій лінії” тощо. Наші проекти – не такі: для нас дуже важливою є саме післяпроектна стадія, коли активних заходів ніби й немає, а вплив проекту на життя людей, на певні процеси триває. Ось приклад: навесні ми провели конкурс для старшокласників “Я – журналіст!” – а відповідний розділ на порталі Ogo.ua досі наповнюється новими матеріалами. Адже ми й нині спілкуємось із призерами, навчаємо їх безкоштовно у наших Школах універсального журналіста, надаємо їм моральну підтримку. А днями дізнався новину, яка мене дуже порадувала: у Дубровицькому ліцеї, який дав найбільшу кількість учасників цього конкурсу, з нового навчального року почав діяти гурток, який так і називається: “Я – журналіст!”. Збираюсь у гості до гуртківців, прихоплю з собою примірник власного практичного посібника з журналістики, який видав цього літа, – може, хоч трішки допоможе бодай кільком новим юним талантам у поліській глибинці. Саме подібні проекти приносять найбільше задоволення, і я впевнений, що проект “ТОП-20: видатні рівняни” стане саме таким.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини