Ми у Facebook
04.11.2009, 16:28

Як голови районів “виконують” Закон “Про боротьбу з корупцією”

Ще декілька місяців тому у політичних кулуарах обговорювали “гарячу” тему – на доволі експресивну та ексцентричну голову Острожчини Інну Гвізду СБУшники склали декілька протоколів про корупцію. Пізніше у контексті поняття “корупція” почали згадувати керівника Сарненського району Миколу Добридніка… Однак обидва від коментарів утримувались. А от “ОГО” дізналася, як саме вони порушили Закон України “Про боротьбу з корупцією” і не тільки.

Про те, що Інна Гвізда сама собі призначила премію, мені розповів один з депутатів Рівненської облради. Я відразу ж зателефонувала голові Острозького району, але вона доволі грубо відмовилась мені таку інформацію коментувати. Ось що голова Острозької райради Інна ГВІЗДА зазначила:
— З усією повагою до вас, я нічого коментувати для газети “ОГО” не буду. І взагалі – я вже подала апеляцію з цього приводу до Генпрокурора. Тому будьте обережніші й не напишіть чогось такого, через що я потім буду подавати на вас до суду за злочин проти честі та гідності!
Щоб не бути голослівними, за підтвердженням ми звернулися до обласного Управління СБУ з інформаційним запитом. Відповідь, як це не дивно, не забарилася. У листі за підписом начальника управління СБУ в Рівненській області Юрія КРАПІВІНА йшлося: “28 січня 2009 року відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБК в Рівненській області складено протокол про адміністративне порушення, передбачене п. “а” ч.2 ст. 1 Закону України “Про боротьбу з корупцією”, стосовно… голови Острозької райради Гвізди Інни Ярославівни, яка з метою отримання матеріальних благ, … без наявності відповідного рішення Острозької райради підписала розпорядження, на підставі якого отримала премію в розмірі 1 тисяча 318 гривень за роботу у листопаді 2008 року”. За даними СБУ, Рівненський міський суд у лютому цього року вже покарав голову райради… штрафом в розмірі 425 гривень. У той же час Інна Ярославівна зробила спробу оскаржити таке рішення в обласному Апеляційному суді. Однак останній вирішив залишити в силі таке покарання.
А от керівнику Сарненщини Миколі Добридніку “пощастило” більше. Апеляційний суд області скасував щодо нього рішення Рівненського міського суду від 7 травня 2009 року, яким Миколу Мусійовича зобов’язували платити штраф 255 гривень. Втім, обійшлося (думається, так сказав з полегшення голова Сарненської райради). А справу про адміністративне порушення закону України “Про боротьбу з корупцією” на Добридніка УСБУ завело за фактом – чого б ви думали? – “надав незаконні переваги гр.Мірко Н.М. під час прийняття рішення про її призначення без проведення відповідного відкритого конкурсу на посаду начальника організаційного відділу виконавчого апарату Сарненської райради” (витяг з офіційної відповіді УСБУ в Рівненській області). До слова, це та сама Наталія Мірко, яка є неофіційним прес-секретарем Миколи Добридніка.
Варто зазначити, що не так давно Добридніка “засікли” і у порушенні трудового законодавства. Про що “ОГО” розповів головний державний інспектор праці Рівненщини Михайло БУЗИНАРСЬКИЙ.
— Так, ми справді написали протокол про порушення трудового законодавства головою Сарненської райради Миколою Добридніком. Основне виявлене нами порушення – це те, що він без погодження районних депутатів призначив премію одному зі своїх заступників. Направили результати перевірки до суду, — зауважив він.
Але й цього разу Миколі Добридніку підфартило. Рішення суду не було у зв’язку з терміном давності цієї справи. Про це сам Микола Мусійович розповів:
— Так, справді я призначив премію своєму заступнику Олексію Прозапасу. Але це було ще у 2006 році! — не без емоцій говорив голова Сарненського району. — А протокол про порушення обласна інспекція праці написала у 2009 році. Тому суд прийняв рішення про закриття провадження цієї справи у зв’язку із терміном давності.
Більше того, Микола Мусійович знайшов ще одну “пом’якшувальну обставину”:
— Справа в тому, що на той час (2006 рік – авт.) законодавство не містило такої норми щодо того, щоб такі виплати погоджувались усім депутатським корпусом. Такі зміни у постанові Кабміну з’явились пізніше.

P.S. Хотілось би додати, що, на жаль, складені “корупційні” протоколи, по суті, так і лишились просто паперами. Адже, погодьтеся, 425 і 255 гривень – це не штрафи, а сміх Божий. Хоча чекати якоїсь суворішої кари за таке, мабуть, не варто. У нас же хто закони приймає? Ті ж самі чесні народообранці…





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ