Ми у Facebook
04.11.2009, 16:34

Подарунки за 400 гривень не приймають

Із 1 січня 2010 року набуде чинності новий закон про боротьбу з корупцією. На відміну від закону, який діє зараз, він поширюється не тільки на держслужбовців, а й на суддів, прокурорів, членів виборчкомів, держ­службовців-іноземців, помічників нардепів, співробітників громадських організацій, які отримують держфінансування, нотаріусів, митників, міліціонерів, — пише інтернет-видання “Частный предприниматель”.

Викладацька або наукова діяльність повинна здійснюватися держслужбовцями тільки поза робочим часом. “В законі передбачається декларування держслужбовцями не тільки доходів, а й витрат, — пояснює депутат-регіонал, юрист Валерій Бондик. — Це в першу чергу стосується суддів. Вони повинні будуть пояснити, звідки у них беруться гроші на розкішні маєтки”. Якщо ж суддя або чиновник не зміг обґрунтувати свої витрати — його справа передається в суд, який і визначить йому покарання. Причому воно серйозно посилиться. “Чиновників-корупціонерів не тільки штрафуватимуть, як зараз, але й звільнятимуть”, — говорить Бондик. “Нинішній закон передбачає лише адміністративну відповідальність у вигляді штрафів, а новий — ще й кримінальну, аж до позбавлення волі”, — додає заступник урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Сергій Яременко.
Ще закон забороняє держ­службовцям брати собі в підлеглі родичів. Їм доведеться або звільнятися, або переводитися на іншу посаду, яка “виключає безпосереднє підпорядкування”. Також закон забороняє приймати подарунки дорожче 302,5 грн, а подарунки, отримані під час офіційних церемоній, мають бути передані тій структурі, в якій працюють чиновники.
— Навіть якби такого закону не було, близьким родичам все одно не слід працювати разом у державних установах. Сімейні стосунки повинні бути поза роботою, — каже начальник головного управління Держкомзему у Рівненській області Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО. — Крім того, положення закону передбачає ще й те, що ми несемо відповідальність за дані про освіту, які подає людина при прийомі на роботу. Якщо вона приносить копію диплома, завірену нотаріусом, ми повинні перевірити його. З положеннями закону підлеглі вже ознайомлені.
— Подарунки взагалі можна було б заборонити, — вважає заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК. — І те, що не брати на роботу родичів, ми цього дотримуємося. Хоча я вважаю, що це не всі заходи, які можна запровадити для боротьби з корупцією.
Як запевнив начальник головного управління економіки та інвестиційної політики РОДА Ігор ТИМОШЕНКО, у його управлінні теж не працюють родичі держслужбовців.
— Ми цим правилом вже давно користуємося, я його безперечно підтримую, — підтвердив пан Ігор.
Позитивно до такого законодавчого акту ставиться й міліція.
— Закон потрібний. Але все залежатиме від культури людей. Наявність закону ще не означає його дотримання. Але я за те, щоб він працював нормально й ефективно, — зауважив начальник міського відділу міліції Григорій ЗАРІЧНЮК.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини