Платити чи не платити
Це не перша ініціатива уряду, щодо використання благодійних внесків. Кілька місяців тому Кабмін уже давав такий дозвіл, однак згодом своє рішення призупинив.
На місцях ініціативу Кабміну оцінюють по різному.
Чесним антикризовим кроком називає таке рішення голова бюджетної комісії обласної ради Олег ХОМИЧ:
— Він свідчить про те, що на важкий період одним із джерел для виплати зарплати можуть бути благодійні внески. Але не варто робити з цього систему. Щоб не заохочувати вимагання грошей. Варто повісити прейскурант у комунальних закладах на послуги, це буде чесно. Наприклад, хай міністерство охорони здоров’я визначиться, які послуги медзаклади надають за рахунок бюджету, а які — за кошти громадян. Що ж до існуючої ситуації із благодійними внесками, то мені відомо, що комунальні заклади, які їх отримували, використовували ці гроші на потреби закладу, а не на зарплати працівникам.
Добре, що таке право надали, як їм скористатися, залежить від керівника кожного окремого закладу, вважає начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Віталій НОВАК.
— Як розпорядитися коштами благодійників, вирішують керівники та трудові колективи, — наголошує головний освітянин міста. — В освітніх закладах благодійні внески мають чітке цільове призначення, наприклад, проведення ремонтів тощо.
Рішення уряду дозволить поліпшити матеріальний стан медпрацівників, зазначає головний лікар обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім.В.Поліщука Ігор ШУМЛЯНСЬКИЙ:
— Сьогодні лікарі отримують мізерну зарплатню. Навіть продавець на ринку, який не має вищої освіти, отримує більше, ніж лікар. Така ситуація підштовхує лікарів до пошуку інших шляхів заробітку. Після погодження уряду ми могли б використати благодійні кошти не лише на розвиток закладу, а й на виплату премій чи допомог лікарям, щоб хоч якось їх підтримати. Звісно ж, дозвіл уряду — це не вихід із становища. Найкращим варіантом було б визнання того, що держава не може повністю фінансувати медицину, і частину послуг громадяни мусять оплачувати самі або за допомогою страхових фондів.
Категорично проти такого кроку уряду висловився голова бюджетної комісії Рівненської міської ради Сергій ПАЛАДІЙЧУК. Адже вважає такий дозвіл протизаконним.
— Це порушує основи Бюджетного кодексу та принципи фінансування бюджетних установ, — наголошує голова бюджетної комісії Рівнеради. — Це друга така спроба уряду. На мою думку, така ініціатива — невдала, сподіваюся, її невдовзі скасують. Це рішення має ще й негативне психологічне значення. Адже може спонукати перетворити благодійні внески на дозволені побори з громадян. Якщо раніше від сплати благодійних внесків можна було відмовитися, посилаючись на поганий матеріальний стан, то тепер вони можуть стати обов’язковими, своєрідним тарифом на послуги. Крім того, усі громадяни, які нині сплачують благодійні внески, незалежно від того, яка це сума, повинні вимагати квитанції. Адже благодійні внески мають бути обліковані та прозоро використані.
В Острозі померла начальниця відділу житлово-комунального господарства
На 41-му році життя, у боротьбі з недугою, обірвалося життя працівниці Острозького міськвиконкому Коваль Тетяни.
переглядів: 61
У Рівному попрощаються із захисником, який повернувся з-за кордону для боротьби з ворогом
Андрій Івашков родом з Волині, але все життя прожив у Рівному. Саме тут його проведуть у останню земну дорогу.
переглядів: 173
Рівнян запрошують на школу відповідального батьківства
Рівненський обласний перинатальний центр запрошує майбутніх батьків на заняття в рамках "Школи відповідального батьківства". Це чудова можливість підготуватися до народження малюка, отримати корисні знання та практичні навички від фахівців.
переглядів: 67
На Рівненщині військовий отримав паспорт громадянина України під час проходження реабілітації
Військовослужбовець Олександр після тяжкого поранення і складних операцій нині перебуває в одному з лікувальних закладів Рівненщини.
переглядів: 140
Чого жінкам категорично не можна робити 4 лютого
4 лютого – день пам’яті святого Ісидора Пелусіотського.
переглядів: 118