Ми у Facebook
18.11.2009, 16:15

“Сміттєве питання” вирішать німці?

Зняти питання утилізації сміття та “розвантажити” рівненське сміттєзвалище можуть допомогти німецькі фахівці. Про таку перспективу попередньо домовився міський голова Рівного Володимир ХОМКО під час свого нещодавнього візиту до Німеччини.
Керівник міста розповів, що зустрічався із власником одного з німецьких сміттєпереробних підприємств. У результаті переробки сміття утворюється матеріал, який використовують як паливо на багатьох виробництвах. Цей бізнес досить процвітаючий у Німеччині, для переробки навіть імпортують сміття з Італії та Польщі.
— Я бачив, як те паливо спалюють на місцевій ТЕЦ, — розповів Володимир Хомко. — Але багато там палити не можна. Багато палива переробник продає на цементний завод. Ним володіє та сама компанія, що має цементний завод у Квасилові (ВАТ “Волинь-цемент” – ред.). Тож виникла ідея, щоб створити у нас сміттєпереробне підприємство, яке постачало би тверде паливо на місцевий цементний завод. Адже виробники цементу нині намагаються відійти від використання газу, бо це дорого. Цікаво, що переробники готові використовувати несортоване сміття. Вони лише просять надати їм гарантії, що всі відходи підуть на переробку саме їм. Готові також забрати сміття з Тернополя, Луцька та Хмельницька. Для спорудження заводу потрібно 5 гектарів.
На думку міського голови, такий варіант вирішення “сміттєвого” питання найбільш оптимальний для Рівного. Адже він не передбачає подорожчання послуг з вивозу сміття.
Про позитиви “сміттєпереробної” перспективи говорить і голова правління ВАТ “Волинь-цемент” Сергій ЦАРУК.
— Так, ми самі піднімаємо це питання. Але воно ще “сире”, тобто у розробці. Про його важливість може свідчити одне: подивіться, що робиться навколо! У смітті вже потопаємо! Весь світ намагається якось з цим боротися, працює на альтернативному паливі. Нам взагалі потрібна державна програма, яка стимулювала б і владу, і підприємства знаходити спосіб вдало використовувати сміття. Адже ці пластикові пляшки ніколи не перетворяться на корисні копалини. Скоро лопату ніде буде вкопати! — акцентує пан Царук.
За його словами, технологічно підприємство готове працювати на такому паливі. Втім, додає:
— Звісно, серйозна справа, яка потребує додаткових витрат. Однак такі питання вирішуються у верхах. Ми, наприклад, для початку повинні отримати дозвіл Кабміну. Адже нині існує безліч екологічних норм, яких варто дотримуватись. — пояснює він.
Все ж, пан Царук надіється, що найближчим часом питання такої співпраці з іноземцями вирішиться позитивно.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ