Ми у Facebook
25.11.2009, 12:01

Однокімнатні квартири купують, а бажаючих придбати землю немає

Зараз у моді “малогабаритне” житло

Рік, що минає, для ріелторів був не з найкращих. Спочатку левової частки клієнтів позбавило “замороження” видачі іпотечних кредитів. Зрештою в агентствах нерухомості пристосувалися до нових умов — зосередилися на оренді та обміні житла. Втім, епідемія грипу і тут внесла свої корективи. Частина агентств змушені були піти у тимчасову відпустку, або ввести скорочений робочий день, адже клієнти поки що “не горять” бажанням оглядати житло.
— Щодо продажу нерухомості, то з клієнтами у період епідемії ми співпрацюємо здебільшого у телефонному режимі: люди телефонують, виставляють майно на продаж, або ж навпаки цікавляться пропозицією, — розповідає агент нерухомого майна агентства нерухомості “Челсі” Олена ЛУТАЄВА. — Однак, що стосується оренди, то клієнти як і раніше оглядають житло, адже саме оренда житлових приміщень серед рівнян користується найбільшим попитом. Також усе частіше люди почали здійснювати обмін квартир. Найпопулярніший варіант — обмін однокімнатної на більшу з доплатою. Також до нас звертаються люди поважного віку, які мешкають у трикімнатних квартирах і бажають поміняти їх на менші з доплатою, адже з роками їм стає важко прибирати у помешканні, та й за комунальні послуги доводиться платити чимало.
Продаж квадратних метрів просувається не так швидко, як оренда. Найважче, за словами фахівця “Челсі”, продати земельні ділянки, не багато бажаючих придбати й добудовані приватні житлові будинки. А от однокімнатними квартирами рівняни цікавляться навіть у нинішніх умовах.
У загальному ринок нерухомості Рівного все ж позбувається кризового заціпеніння — переконаний провідний ріелтор агентства нерухомості “Фаворит” Дмитро КУЗЬМЕНКО.
— Від початку кризи люди чекали, поки житло стане ще дешевшим, і, дочекавшись зниження цін, почали потрохи його купувати, — пояснює ріелтор. — Окрім того, частина клієнтів по­требувала часу, щоб зібрати необхідну суму, адже банки припинили кредитування.
За словами Дмитра Кузьменка, найвигіднішою інвестицією у нерухомість наразі є придбання комерційних приміщень:
— Ще рік тому ми продавали метр квадратний офісного приміщення у центрі міста приблизно за 2,5 тисячі доларів, нині ж — за 800-900. Втім, навіть таке разюче падіння цін не змусило клієнтів шикуватися у черги, претендентів на купівлю офісів мало.
Людям, які планують придбати квартиру на вторинному ринку житла, ріелтори радять звернути увагу на те, що різниця у вартості між однокімнатними і двокімнатними, дво- і трикімнатними квартирами за часів кризи скоротилася подекуди лише до кількох тисяч доларів.
— Однокімнатну “малосімейку” у Рівному можна купити за 17-23 тисячі доларів, за “повноцінну” однокімнатну (з урахуванням “хрущовок” та квартир у панельних будинках) господарі хочуть одержати 27-38 тисяч, за двокімнатну — в середньому 36-40 тисяч, трикімнатну продають за 39-60 тисяч, — коментує пан Дмитро. — До речі, ще кілька тижнів тому ціни були на кілька тисяч меншими.
У той же час в агентствах нерухомості зазначають: при обміні житла доплата може перевищити різницю у цінах, яку встановлюють у випадку продажу.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ