Ми у Facebook
09.12.2009, 12:33

Відмінники та двієчники Рівнеради

У Рівненській міськраді є депутати, який майже ніколи не бачили на засіданнях

Депутати Рівненської міськради не кращі за студентів. Адже теж полюбляють прогулювати засідання сесій та постійних комісій. Роботу міських обранців за останній рік вивчила громадянська мережа “Опора”. У лідерах за кількістю пропусків “бютівець” Андрій Боровик, “нашоукраїнець” Віталій Шабунін та депутат фракції УНП Юрій Ширко.
Депутат – почесний громадський обов’язок, який не всі місцеві обранці сумлінно виконують. Проконтролювати виконання депутатських обов’язків взялася громадська мережа “Опора”.
— Ми звернулись до апарату Рівнеради з проханням надати інформацію про діяльність депутатів, — розповів речник “Опори” Андрій ТОКАРСЬКИЙ. — Дані щодо відвідування депутатами сесій та кількості підготовлених запитів нам надали. А от кошторис витрат з міського бюджету на діяльність депутатів не схотіли. Не надали нам доступ і до автобіографій депутатів.
Аналітики “Опори” вирахували — безумовним лідером за кількістю депутатських запитів є Тетяна Редюк (УНП). Не менш активним були “бютівець” Анатолій Чугуєвець та “нашоукраїнець” Сергій Паладійчук. У списку “відмінників” також “регіонал” Олексій Губанов, “нашоукраїнці” Олександр Катеринчик та Сергій Васильчук, “бютівці” Олег Скороход та Василь Гайчук. Вони за останній рік були присутні на всіх засіданнях сесій міської ради.
— Злісний прогульник за підсумками нашого моніторингу — “бютівець” Андрій Боровик. Він був присутній лише на двох засіданнях сесій з сімнадцяти, — зауважив координатор дослідження “Кількісні показники роботи депутатів Рівнеради” Сергій ТЕРЕНТЬЄВ. — А депутат фракції УНП Юрій Ширко прогуляв 33 засідання постійних комісій з 36 та був присутній лише не семи сесіях. Не відзначився активністю і наймолодший депутат Рівнеради Віталій Шабунін — був відсутній на 10 засіданнях сесій.
Як вдалося з’ясувати, більшість депутатів-прогульників не можуть брати участі в роботі сесій, адже мешкають та працюють за межами міста. Наприклад, депутат-бютівець Андрій Боровик упродовж останніх років навчається в аспірантурі Університету імені Марії Складовської-Кюрі у польському місті Люблін.
“Нашоукраїнець” Віталій Шабунін, який очолює молодіжну організацію “Фундація регіональних ініціатив”, більшу частину свого часу проводить у поїздках Україною.
— На жаль, про чергову сесію мені повідомляють зазвичай за три дні, — пояснює молодий депутат. — Тому іноді не виходить приїхати. Однак я продовжую вести ті молодіжні проекти, які почав раніше, коли ще жив у Рівному. Хоча на наступну каденцію не планую балотуватися у Рівному. Адже переконаний, що депутат має працювати там, де мешкає. Бо тоді добре знає інтереси громади і захищає їх.
Юрій Ширко з фракції УНП нині працює та мешкає у Києві та переконаний, що дані “Опори” не зовсім точні:
— У минулому році був такий період, коли я мав багато пропусків, цього ж року мені вдалося так налагодити роботу, щоб бути на сесіях Рівнеради. Якщо мене повідомляють вчасно — за 10 днів, як і передбачено регламентом ради, я приїжджаю. Якщо ж так як перед останньою, позачерговою сесією — за три дні, просто не встигаю поміняти графік. Працюю першим заступником голови Державного комітету технічного регулювання і споживчої політики, моя робота планується на тиждень-два наперед.
Поки що “Опора” перевірила лише кількісні показники діяльності депутатів. На черзі — якість та ефективність роботи міських обранців. А пізніше “опорівці” обіцяють взятися за роботу депутатів обласної ради.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ