Сім міфів про спілкування з ДАІ, або Як уберегтись від зайвих витрат
Саме так вважає переважна більшість наших водіїв. Проте ця думка хибна. У законі України “Про міліцію” і Правилах дорожнього руху чітко вказано, що зупинити транспортний засіб має право працівник міліції, будь-якого підрозділу. А Державна автоінспекція власне і є одним із численних підрозділів цієї служби.
Міф 2: зупинятися тільки на помах смугастої палички
Це один із найпоширеніших міфів серед водіїв. Але це не так. Тільки працівники ДАІ та Військова інспекція безпеки дорожнього руху Міністерства оборони України може зупиняти жезлом. Інші ж працівники міліції мають право здійснювати зупинку автотранспорту у будь-який спосіб, навіть махнувши рукою. За законами, після цього водій забов’язаний зупинитися.
Міф 3: водій забов’язаний вийти з машини на вимогу дорожнього інспектора
Виникає багато дискусій навколо питання виходити чи не виходити водієві, коли інспектор ДАІ складає протокол. Співробітник ДАІ може запропонувати водієві сісти в патрульну машину, або ж у машину власника автомобільного засобу. Проте знову ж таки, це не входить в обов’язки водія. Він може відмовитися і, надавши всі необхідні документи, чекати, допоки йому не принесуть уже оформлені папери на ознайомлення.
Загалом, вимога працівника міліції вийти з машини є законною тільки в декількох випадках:
- якщо для працівника ДАІ є небезпека для життя, він може попросити водія для зручності спілкування вийти з машини, проте і в цьому випадку він може відмовитися;
- працівник ДАІ може вимагати від водія вийти з машини, аби усунути певні технічні несправності;
- для перевірки номерних знаків.
Міф 4: брудний автомобіль — підстава для штрафу
Штрафів за брудний автомобіль не буває. Вони незаконні. Тому, якщо вам намагатимуться пред’явити звинувачення у забрудненні дороги, посилаючись на акцію “Чистий автомобіль — чисте довкілля” , чи щось на зразок цього, знайте: усе це не має під собою правового обґрунтування. Якщо, звісно, ви не забруднюєте навколишнє середовище навмисне. У решті випадків ви можете бруднити дороги і машину без будь-якої кримінальної чи адміністративної відповідальності.
Штраф за брудний автомобіль може стягуватися лише в тому випадку, коли з 20 м не видно номерних знаків автомобіля.
Міф 5: перевищення допустимих норм тонування скла
Ще одна “чорна діра”, в яку вилітають гроші юридично неосвічених водіїв, — тонування скла. Деякі водії простодушно сприймають за чисту монету такі твердження, як “у вас завищене тонування скла, що не відповідає нормі”.
Претензії з приводу тонування скла може бути приведена тільки після проходження спеціального огляду. Тому що на даний час діє МВС „Про затвердження Порядку здійснення контролю за технічним станом колісних транспортних засобів під час їх експлуатації”, в якому є винятковий перелік того, що саме перевіряється безпосередньо на дорозі. Серед них немає тонування скла і тому штрафи за таке “порушення” є теж міфом.
Міф 6: відповідальність за відмову проходження тесту на стан алкогольного сп’яніння менша, ніж за водіння у нетверезому стані
Бувають випадки, що водії категорично відмовляються від проходження тесту на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння технічними засобами безпосередньо на місці зупинки автомобіля чи на станції ДАІ. У такому разі працівник ДАІ складає протокол, у якому зазначається відмова від даної процедури. Це підтверджується і двома свідками. Такий протокол є підставою до відповідальності водія Якщо водій відмовився пройти огляд на вимогу працівника ДАІ, то немає різниці тверезий він був чи ні., в цьому випадку відповідальність абсолютна однакова, як при водінні автомобіля в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння так і у випадку відмови пройти огляд.
Міф 7: краще дати хабара і розійтися на місці
Звичайно, хабарництво у нас — надзвичайно рідкісне явище. Ніхто з нас ніколи не давав і не брав хабара. Якщо і доводилося бути свідком подібного злочину, то ми одразу ж повідомляли про це у відповідні органи. Проте, як не дивно, факт хабарництва досить часто випливає у взаємовідносинах водіїв з людьми у формі. Але варто пам’ятати й кілька зовсім, здавалося б, несуттєвих дрібниць. “Вирішення проблеми на місці” — це, по-перше, свідоме сприяння корупції. А по-друге, відомі непоодинокі випадки, коли ДАІ ловила злісного водія, який намагався підкупити доблесного і чесного інспектора.
До того ж на кожній патрульній машині розміщений телефон гарячої лінії ДАІ, за яким ви можете повідомити про факт вимагання хабара. Щиросердне зізнання у факті хабарництва не тягне відповідальності за вчинений злочин.
99% усіх проблем — це незнання автомобілістами конституції водія, а саме Правил дорожнього руху. Кожному, хто володіє транспортним засобом та турбується про власний гаманець, варто володіти правовою культурою. Без цього автомобіліст ризикує стати “дійною коровою” для шахраїв, хабарників та недобросовісних працівників ДАІ.

Рівненщина другий рік поспіль у ТОП-5 за рівнем вакцинації

На Рівненщині відбулася координаційна рада з питань громадського здоров'я, де обговорили якість питної води, вакцинацію, умови праці, а також проаналізували вплив інфекційних і неінфекційних хвороб.
переглядів: 586
У Рівному учні на тиждень стали лікарями

Учні 9–11 класів, які стали учасниками освітнього проєкту «Медичні канікули» від Рівненської медичної академії, отримали змогу не лише отримати нові знання в галузі медицини, а й спробувати все на практиці.
переглядів: 462
Рівне вшанувало пам’ять двох захисників України

У Рівному віддали шану двом воїнам, які поклали своє життя за незалежність України – Олександру Карпюку та Петру Байдецькому.
переглядів: 441
Намагалися привласнити землю на березі Світязя: на Волині судитимуть групу осіб зо оборудки із землею

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо одного із заступників начальника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області та двох його спільників, які намагались привласнити землі на береговій лінії озера Світязь.
переглядів: 352
День сміху: найкращі жарти, листівки та веселі побажання

1 квітня в усьому світі відзначають День сміху або День дурня. Це свято жартів, розіграшів і веселощів, коли люди намагаються обдурити одне одного без злого наміру. Головна мета цього дня – створити позитивний настрій і подарувати сміх оточуючим.
переглядів: 430