Ми у Facebook
23.12.2009, 11:46

На Першому місцевому тривають теледебати

Народні теледебати покликані дати можливість висловити думки своїх кандидатів та політичних сил з приводу шляхів вирішення актуальних проблем, які існують сьогодні у нашій країні. Минулого тижня представники кандидатів дискутували традиційно з трьох блоків питань. Гостями у студії були Василь Туз, керівник обласного виборчого штабу кандидата пост Президента України Анатолія Гриценка, та Світлана Богатирчук-Кривко, голова Рівненської організації Народної партії Володимира Литвина.
Економічний блок
Василь Туз (В.Т.): Наш кандидат говорить, що головне — це ввести принцип, щоб держава не втручалася у справи підприємців, адже вони самі добре знають, як заробити гроші, створити робочі місця та сплачувати по­датки. Гриценко пропонує скасувати податок на додану вартість і замінити його податком в обороті. Пропонує ліквідувати податкову мі­ліцію, яка в принципі не потрібна зараз суспільству. Він хоче зробити провідною колосальну транзитну можли­вість. Будуть скасовані оф­шорні зони, Україна не буде перетворюватися на країну третього світу, а буде розвинутою, прогресивною, тобто такою, яка відповідає усім сучасним нормам. Зовсім по-іншому заживуть селяни, адже агропромисловому комплексу буде приділено максимальна увага. Буде до­­ведено, що наш продукт користуватиметься попитом у світі.
Світлана Богатирчук-Кривко (С.Б.-К.): У Володимира Литвина не просто програма, з якою він іде на вибори, а це програма народної партії. Цю програму наразі успішно реалізовує маленька, але потужна фракція у Верховній Раді.
Це державне регулювання тих стратегічних галузей, які є важливими для нашої держави. Провернути державі нафто-газові копалини, які сьогодні знаходяться у приватних руках. Наша партія єдина, яка вважає, що Україну виведе з кризи сільське господарство і село. Лише ми протягом 13 років наголошуємо на тому, що Україна в геополітичному просторі матиме потужне значення з багатьма країнами, і забезпечуватиме продуктами увесь світ. Тому в програмі багато преференцій саме для села: пільги для тих, хто братиме в оренду паї; звільнення від податків на 5 років усіх тих, хто займатиметься сільським господарством; пропонується створення державного земельного фонду.

Соціальний захист населення
В.Т.: Анатолій Гриценко прагне, щоби певна кількість медичної допомоги була надана безкоштовно. Буде розвинена мережа соціального страхування. Професії педагога та науковця стануть почесними, відповідно й оплачуватися будуть краще. Анатолій Гриценко знайде гроші для реалізації своєї соціальної програми. Він прагне повернути тих 160 млн гривень, які були виділені на рефінансування банків.
С.Б.-К.: Одна з преференцій нашої соціальної програми — це боротьба з бідністю. Зокрема скасування системи обрахунків мінімальної заробітної плати і заміна її соціальним стандартом. У нього повинно входити витрати на житло, на навчання дітей, на лікування та ін.
Доведення відсотка за­­робітної плати до собівартості з 8 до 30, як у всіх цивілізованих країнах. Роз­рив між мінімальною і максимальною заробітною платою має бути 1 до 5, а не 1 до 60, як це є у нашій країні. Декілька років тому ми збирали підписи на надання статусу державного службовця усім, хто працює на державній службі. Велика соціальна складова є в забезпеченні медицини.

Проблема корупції
В.Т.: Анатолій Гриценко ще задовго до вибрів називав корупцію — основною загрозою для України. Він подавав у парламент закон, який передбачає посилення відповідальності за корупцію. Але депутати його не підтримали. Ключові тези антикорупційних пропозицій Гриценка — посилення відповідальності за корупцію та позбавлення органів державної влади тих повноважень, які найбільше провокують корупцію. Крім того, треба позбавити недоторканності всіх, і Президента також.
С.Б.-К.: У програмі Володимира Литвина написано, що корупцію треба прирівняти до державної зради. І відповідати корупціонер має за Кримінальним кодексом. Крім того, має бути як колись народний контроль за діяльністю чиновників. Також наш кандидат пропонує заборонити чиновникам займатися бізнесом після звільнення з державної служби. Також треба запровадити мажоритарну систему вибо­рів депутатів і припинити по­літичну корупцію. Володи­мир Литвин перший це запропонував. Крім того, відпо­відальність за хабарництво має нести і той, хто бере, і той, хто дає. Бо громадяни не­рідко самі стимулюють ко­руп­ціонерів.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ