Ми у Facebook
31.12.2009, 01:28

Ліцензія на вибух, або "Обережно, феєрверк!"

Новий рік пахне хвоєю й трішки... порохом. Адже саме в це свято у повітря злітає найбільше салютів, вибухають петарди та запалюються бенгальські вогні. Проте не завжди ця краса приносить лише естетичне задоволення. Як показує практика, недарма на подібній продукції стоїть знак "вогненебезпечно". Аби не сталося лиха, варто добре знати, що ж має бути написано на етикетці піротехніки.
Із найголоснішим атрибутом зимових свят — піротехнікою — треба бути вдвічі обережнішим, аніж з ялинковими прикрасами. Адже безневинні з першого погляду бенгальські вогні, салюти, петарди та феєрверки можуть призвести до важких травм.
— Уся піротехніка підлягає обов’язковій сертифікації. І такий сертифікат, і спеціальна ліцензія на продаж має обов’язково пред’являтися покупцю на першу вимогу, — констатує начальник обласного управління у справах захисту прав споживачів у Рівненській області Євгенія МОСІЮК. — Ні в якому разі не можна купувати піротехніку на ринку, або як кажуть, "з-під прилавку”. Тут товар рідко має всі необхідні документи, на відміну від спеціалізованих магазинів, які легально продають цю продукцію.
Піротехнічні вироби також мають бути відповідно помарковані та відповідати державним стандартам України. Так, наприклад, для піротехніки це ДСТУ 4105-2002 "Вироби пiротехнiчнi побутовi. Загальні вимоги безпеки”. Саме на маркуванні має бути вказаний виробник продукції, її склад та інша інформація, яка потрібна покупцю.
За словами пані Євгенії, у жодному разі не слід посилати за піротехнікою дитину. Це справа серйозна, а тому й підхід до неї має бути дорослим.
— Перед використанням піротехніки слід уважно прочитати інструкцію до неї, і головне, чітко її виконувати. Також у магазині має бути обізнаний фахівець, котрий розповість, як користуватися тим чи іншим виробом. Адже краще двічі повторити те саме, ніж мати неприємності.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ