Ми у Facebook
31.12.2009, 14:07

Тигр Аполлон “полює” на перехожих

Дафна фиркає, коли хоче, щоб її погладили

Рік, що настав, проходить під знаком Тигра (за східним календарем). Саме ця тварина впливатиме на те, що нас чекає у найближчі 359 днів. За долю Рівного, мабуть, відповідатимуть пара тигрів Аполлон та Дафна. Вони вже більше року живуть у рівненському зоопарку. Незважаючи на природу хижака, тварини дуже грайливі й допитливі. Газета “ОГО” вирішила дізнатися більше про тих, під чиїм патронатом пройде рік 2010-й.
Тигр — найбільший представник родини котячих. Загалом їх налічують вісім підвидів, три з яких вже вважаються вимерлими. Ареал їхнього поширення — Азія. Людство постійно винищує тигрів (деякі частини тіла у китайській медицині вважаються лікувальними).

Найчисельнішим підвидом нині є бенгальський тигр (налічують близько шести тисяч особин). А от амурських тигрів у природі всього-на-всього 500-600 особин.

Тигр асоціюється з теплими місцями проживання. Утім, науковці вважають, що хижак розповсюдився в Азії з Півночі, і навіть з місць, які знаходяться за Полярним колом. Амурський тигр — найпівнічніший і найбільший підвид. Дорослий самець може сягати чотирьох метрів довжини і вагою до тонни. По мірі просування на Південь розміри тигрів зменшуються, а забарвлення — темнішає.
Полює хижак сам-на-сам. Мисливські “угіддя” одного тигра займають площу до 400 квадратних кілометрів.

На чужі території вони намагаються не заходити. Щоправда, певна частина території самця перетинається з територією самок, де і проходить шлюбний період. Після 105-110 днів вагітності самка народжує двійко-трійко малят. У вихованні потомства самець участі не бере.

— Тому ми дуже хвилювалися, як Дафна та Аполлон разом вживуться, — розповідає науковий співробітник Рівненського зоопарку Ірина ОЛІФЕРУК. — Спочатку тварини трималися осторонь одне одного, але потім потоваришували. Тигри ду­же допитливі. Вони мають “іграшки” — шини від коліс, і якщо співробітники зоопарку переховають їх в інший куток клітки, то тигри починають їх шукати. А ще Дафна й Аполлон на диво слухняні. Аби щось зробити у клітці, їх треба з неї виманити (не можна заходити у клітку з тваринами). То якусь іншу тварину можна півдня виманювати, а от хижаки слухаються відразу.

За словами пані Ірини, тигри дуже грайливі. Якщо Дафна ходить і фиркає, (а Аполлон може ще старанно тертися об сітку), то вона хоче, щоб її погладили.

— Аполлон приїхав до нас з приватного зоологічного парку у Бердянську, він напівручний. А от Дафна була дикою. Але самця тут всі люблять, через сітку по носі можуть погладити. І тигриця, побачивши це, захотіла й собі такої уваги, перестала рикати і фиркає тепер, — каже науковий співробітник.
Як виявилося, Аполлон ще й полює у клітці. Він на­стільки притискається до землі, що коли йти знизу, його не видно. Підходиш ближче до клітки — і він, граючись, ніби стрибає на тебе.

Раціон харчування тигрів — крупні копитні тварини, не нехтують смугасті хижаки рибою й дрібними тваринами.
— 8-9 кілограмів м’яса з кісткою наші тигри з’їдають щодня (у сильні морози — до 10 кілограмів). Один день у тиждень — розвантажувальний для запобігання ожиріння. Даємо їм трохи молока, інколи рибу, — розповідає пані Ірина. — Котячі харчуються лише м’ясом і не їстимуть кашу чи хліб, що часто дивує наших відвідувачів, коли вони кидають їм шматочок хліба. Якою б голодною не була тварина, хліб вона не їстиме, бо це проти її природи. Єдине, що ми ще додаємо до раціону, — жменьку травички, і то не щодня.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ