Тигр Аполлон “полює” на перехожих
Найчисельнішим підвидом нині є бенгальський тигр (налічують близько шести тисяч особин). А от амурських тигрів у природі всього-на-всього 500-600 особин.
Тигр асоціюється з теплими місцями проживання. Утім, науковці вважають, що хижак розповсюдився в Азії з Півночі, і навіть з місць, які знаходяться за Полярним колом. Амурський тигр — найпівнічніший і найбільший підвид. Дорослий самець може сягати чотирьох метрів довжини і вагою до тонни. По мірі просування на Південь розміри тигрів зменшуються, а забарвлення — темнішає.
Полює хижак сам-на-сам. Мисливські “угіддя” одного тигра займають площу до 400 квадратних кілометрів.
На чужі території вони намагаються не заходити. Щоправда, певна частина території самця перетинається з територією самок, де і проходить шлюбний період. Після 105-110 днів вагітності самка народжує двійко-трійко малят. У вихованні потомства самець участі не бере.
— Тому ми дуже хвилювалися, як Дафна та Аполлон разом вживуться, — розповідає науковий співробітник Рівненського зоопарку Ірина ОЛІФЕРУК. — Спочатку тварини трималися осторонь одне одного, але потім потоваришували. Тигри дуже допитливі. Вони мають “іграшки” — шини від коліс, і якщо співробітники зоопарку переховають їх в інший куток клітки, то тигри починають їх шукати. А ще Дафна й Аполлон на диво слухняні. Аби щось зробити у клітці, їх треба з неї виманити (не можна заходити у клітку з тваринами). То якусь іншу тварину можна півдня виманювати, а от хижаки слухаються відразу.
За словами пані Ірини, тигри дуже грайливі. Якщо Дафна ходить і фиркає, (а Аполлон може ще старанно тертися об сітку), то вона хоче, щоб її погладили.
— Аполлон приїхав до нас з приватного зоологічного парку у Бердянську, він напівручний. А от Дафна була дикою. Але самця тут всі люблять, через сітку по носі можуть погладити. І тигриця, побачивши це, захотіла й собі такої уваги, перестала рикати і фиркає тепер, — каже науковий співробітник.
Як виявилося, Аполлон ще й полює у клітці. Він настільки притискається до землі, що коли йти знизу, його не видно. Підходиш ближче до клітки — і він, граючись, ніби стрибає на тебе.
Раціон харчування тигрів — крупні копитні тварини, не нехтують смугасті хижаки рибою й дрібними тваринами.
— 8-9 кілограмів м’яса з кісткою наші тигри з’їдають щодня (у сильні морози — до 10 кілограмів). Один день у тиждень — розвантажувальний для запобігання ожиріння. Даємо їм трохи молока, інколи рибу, — розповідає пані Ірина. — Котячі харчуються лише м’ясом і не їстимуть кашу чи хліб, що часто дивує наших відвідувачів, коли вони кидають їм шматочок хліба. Якою б голодною не була тварина, хліб вона не їстиме, бо це проти її природи. Єдине, що ми ще додаємо до раціону, — жменьку травички, і то не щодня.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Як помити підлогу без розводів: три простих способи
![](/images/articles/2/small/1739631322.jpeg)
Кожен, хто хоч раз намагався помітити підлогу, напевно, стикався з проблемою – після прибирання залишаються неприємні розводи. Це може бути особливо помітно на темних або глянцевих поверхнях, таких як плитка або паркет.
переглядів: 141
Що робити, щоб квіти у вазі стояли довше: поради флористів
![](/images/articles/2/small/1739612451.jpg)
Отримавши букет квітів, кожен хоче, щоб він залишався свіжим та красивим якомога довше. Проте не всі знають, як правильно доглядати за рослинами, щоб вони радували око не кілька днів, а тиждень чи навіть більше.
переглядів: 199
Сирники в духовці за 30 хвилин: рецепт сніданку від Клопотенка
![](/images/articles/1/small/1473709204.jpg)
Смачний сніданок для всієї сім'ї.
переглядів: 231
Персональне передбачення на суботу для всіх знаків
![](/images/articles/2/small/1653585654.jpg)
Дізнайтеся пораду для себе на 15 лютого.
переглядів: 212
Яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела?
![](/images/articles/2/small/1739341175.jpg)
15 лютого ми відзначаємо День кіберспорту в Україні, а віряни - день пам'яті святого Онисима Візантійського.
переглядів: 213