Митрополит подарував Рівненщині реліквію
– Для мене велика честь привезти цю факсимільну копію книги на Рівненщину, де вона й започатковувалась. Як свідчить приписка в рукопису, переклали оригінал Євангелія у 1556–1561 роках син протопопа Михайло Василевич та архімандрит Пречистенського монастиря Григорій, розпочавши роботу у Двірці (тепер Хмельницька область). Завершили у Пересопниці Рівненської області. Замовила книгу княгиня Анастасія Заславська (Гольшанська). Після зруйнування Пречистенського монастиря доля рукопису тривалий час була невідома. Майже через 150 років його подарував Переяславському єпископському престолові гетьман Іван Мазепа. Згодом рукопис Пересопницького Євангелія опинився у бібліотеці Переяславської семінарії. На початку XX століття вже був у Полтавському давньосховищі, а під час Другої світової війни перебував в Уфі. Нині оригінал Пересопницького Євангелія зберігається у фондах Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського НАН України.
У 2008 році було виготовлено 880 факсимільних копій Пересопницького Євангелія. Презентація та передача деяких з них уже відбулася у Польщі, Канаді, США, Ізраїлі, Великобританії, Молдові. Сертифікати на отримання дарчих примірників були передані до деяких наукових установ та інститутів, національних музеїв та заповідників. Рівненський обласний краєзнавчий музей став першим краєзнавчим закладом в Україні, який отримав таку факсимільну копію.
– Зробити такі факсимільні копії ми вирішили через те, що багато людей хоче ознайомитися з книгою, але не можуть, – розповідає координатор проекту “Пересопницьке Євангеліє” єпископ ОЛЕКСАНДР. – Адже оригінал вже пошкоджений часом, йому більше 400 років. А завдяки точним копіям, які майже не відрізняються від справжньої архітектурної пам’ятки, чимало людей і дослідників можуть дослідити видання, погортати його сторінки, почитати.
Отримана книга максимально наближена до оригіналу. Вага її – 9 кілограмів, написана староукраїнською літературною мовою на 482 аркушах. Деякі сторінки мають навіть позолоту. Рукопис багато орнаментований, прикрашений кількома високохудожніми кольоровими заставками й мініатюрами. За красою та багатством оформлення Пересопницького Євангелія не має рівних собі серед українських рукописів. Вражає також на одній зі сторінок автограф самого гетьмана Івана Мазепи, а колись оригінал книги тримав у руках і Тарас Шевченко.
Поки працівники краєзнавчого музею ще не вирішили, де зберігатиметься книга.
– Особливих умов та догляду книга не потребує, – розповідає директор обласного краєзнавчого музею Олександр БУЛИГА. – Їй підходить температура у наших приміщеннях. Ми книзі вже зовсім скоро оберемо місце й, можливо, вже у кінці січня, або на початку лютого всі бажаючі зможуть з нею ознайомитись.
Подібну факсимільну копію ще передадуть у Корецьку загальноосвітню школу №3.

Коли тіло поранене, але дух незламний: історія лейтенанта Нацгвардії Ареса

Лейтенант Євген Лисенко, відомий під позивним "Арес", є яскравим прикладом відданості та мужності українських військовослужбовців. Його шлях у Національній гвардії України розпочався з моменту її створення, і відтоді він неодноразово демонстрував високий рівень професіоналізму та патріотизму.
переглядів: 274
Майбутніх батьків запрошують на День відкритих дверей у пологовому будинку

Це унікальна можливість побачити, як виглядає шлях, який ви пройдете під час народження вашої дитини — від акушерського приймального відділення до пологових залів та післяпологових палат.
переглядів: 196
Провідна неділя: розклад руху міських автобусів і тролейбусів у Рівному

Для зручності мешканців до кладовища «Нове» буде організовано спеціальні рейси міських автобусів та тролейбусів. Загалом у цей день працюватиме 107 автобусів і 3 тролейбуси.
переглядів: 216
Рівненщина – чемпіон України з дзюдо серед спортсменів з порушенням зору

Рівненщина – чемпіон України з дзюдо серед спортсменів з порушенням зору: 9 золотих медалей у командному заліку.
переглядів: 225
У протипухлинному центрі Рівного видалили одну з найбільших пухлин щитоподібної залози

У протипухлинному центрі Рівного видалили одну з найбільших пухлин щитоподібної залози – розміром 11х6 см.
переглядів: 260