Олександр Харват – про міліцію, акварелі та сотні кілометрів за кермом
— Перший фотоапарат мені подарували, коли ще був малий. Ну які вони тоді були? “Школьник”, “Сцена”... Кращим вважався “Чайка 2М”, у якому поміщалося 72 кадри. Коли вперше взяв його в руки й зрозумів, що він мій — це був справжній прорив. Саме оцей “Чайка” пробув у мене дуже довго. Вдень фотографував сім’ю, батьків, друзів, а вночі робив знімки. Хоча тоді фотографія аж ніяк не розглядалась як мистецтво.
— Що ж тоді було мистецтвом?
— Я змалку займався у музичній школі. Проте протримався там недовго. Справа в тому, що мій двоюрідний брат був художником, а я вже за його приладом також подався в художню школу. Саме живопис тоді вважався справжнім мистецтвом. А фото зайняло свою нішу пізніше — вже у 90-х роках.
— То фотоапарат чекав свого “зіркового часу” чи все ж постійно був поряд?
— Він завжди був зі мною, як і фарби з пензликом. І у армії, і десять років у Якутії, та й тепер...
З Якутії привіз перший серйозний фотоапарат
- А в Якутію як потрапили?
— Це взагалі для багатьох звучить трохи дивно. (Усміхається.) Я після армії працював у Рівненському художньому комбінаті художником. Наша художня майстерня була на території районного відділення міліції. У дворі з операми, слідчими грали в шахи. Я з дитинства читав різноманітні детективи, мені це подобалося.
“Повзти і по життю, і за кермом – це не для мене”
- Пане Олександре, подейкують, що ви любите швидку їзду на автомобілі?
— Це правда. І не тільки в авто. Я взагалі не люблю у житті повільності. Якщо щось треба робити, то це треба робити у темпі. Це ж стосується й водіння авто. Повзти і по життю, і за кермом — це не для мене. Але все у межах розумного.
“Кудись поїдеш, побудеш і... тягне додому”
— Ви не приховуєте любов до подорожей. У багатьох країнах довелося побувати?
— Так склалось, що я з дитинства багато їздив. У школі — на екскурсії у Москву, Ленінград. В армії попав служити у Грузію. Потім працював у Якутії. А оскільки їздив майже завжди за кермом, то фактично весь Союз побачив. З 2002 року почалися подорожі по світу: Австралія, Африка, та ж Грузія, Польща, Китай...
З дружиною Вікторією познайомила фотографія
— Чомусь украй рідко можна побачити фото вашої дружини?
— Насправді є декілька портретів Вікторії, які я робив. А от сюжету, який би виставив на виставці, немає. Але хочу це зробити — хоча б якийсь портрет, аби він був цікавий і людям, і мені, і дружині подобався. Працюю над цим. Справа в тому, що ставлюся до цього надзвичайно прискіпливо.
Повну версію інтервю читайте у газети "ОГО" від 27 січня-2 лютого 2010 року

Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 528
Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 479
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 387
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 384
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 404