Ми у Facebook
27.01.2010, 13:50

Вибух у Семаніва дійде до центру

Вибух балонів з киснем у лікарні Луганська змусив контролюючі органи кинутися на перевірку рівненських медзакладів. Інспектори управління Держгірпромнагляду в області планують обстежити понад 30 лікувальних закладів, але вже “накопали” понад 80 порушень.
Оперативні перевірки проведені в 13 лікувальних закладах, які експлуатують кисневі балони. До адмінвідповідальності притягнуто трьох посадових осіб, у тому числі першого керівника. Заборонено експлуатацію 11 одиниць обладнання, зокрема, шість балонів з киснем.

Балони, як коментує начальник відділу територіального управління Держгірпромнагляду в Рівненські області Володимир СИТНИК, повинні знаходитися у спеціально відведеному місці, а киснепроводи обов’язково мають бути заземлені та випробувані.
Зокрема, серед медичних закладів Рівного порушення виявлені у кількох лікарнях.

Так, у Рівненському обласному клінічно-лікувальному діагностичному центрі, обласному перинатальному центрі та обласному протитуберкульозному диспансері відповідальні за експлуатацію, транспортування, здачу під наповнення балонів не пройшли навчання та перевірку знань.

У Рівненській центральній районній лікарні допущені до експлуатації два кисневих балони безпосередньо в пологовому відділенні. У цьому закладі та в перинатальному центрі й госпіталі інвалідів війни відсутні спеціальні відділення для зберігання балонів.

Загалом, як підсумовують в управлінні Держгірпромнагляду, стан зберігання балонів у лікувальних закладах викликає тривогу. Втім, інспектори зауважують, що повністю заборонити їхню експлуатацію означає позбавити хворих життєво необхідних процедур, а закрити очі на порушення — наражати людей на іншу небезпеку. Отож має бути відповідальне та серйозне ставлення керівництва та працівників медичних закладів до цієї справи, підсумовують в управлінні.

У списку порушників відсутні одні з найбільших медзакладів Рівного — обласна та міська центральна лікарні. Головній лікар останньої Євген КУЧЕРУК зауважив, що виключає повторення наслідків вибуху кисню в Луганську:

— У приміщенні нашого медзакладу немає жодного кисневого балона. Всі, згідно з нормами експлуатації, знаходяться на вулиці. Втім, ще одна перевірка не завадить. Після вибуху в Луганську ми самі просили інспекторів, щоб позапланово перевірили балони з киснем.

Наслідки вибуху кисневих балонів в обласній лікарні можуть мати дуже серйозні наслідки, застерігає головний лікар Мирослав СЕМАНІВ. Але заспокоює — контролюючі органи не виявили порушень під час їхньої експлуатації.

— У цьому питанні обласна лікарня показова — у нас повний порядок, — зазначив пан Семанів. — Це добре, адже на території медичного закладу існує киснева станція, де зберігається дві тонни рідкого кисню. Якщо ця маса вибухне, то хвиля дійде до центру міста.





На правах реклами