Ми у Facebook
28.01.2010, 14:45

Жертви непосипаних тротуарів можуть сміливо готувати позов

Щодня на слизьких вулицях Рівного травмуються більше десятка людей. Від початку року до міського травмпункту за медичною допомогою звернулося більше двох сотень рівнян. Правозахисники радять рівнянам боротися зі слизькими вулицями позовами на винуватців. А вони таки є. Відповідальних за травми через ожеледицю закон трактує однозначно і передбачає компенсацію потерпілим.
Але міські чиновники себе винними у цьому не вважають.

— Комунальники працюють і вони справляються зі своєю роботою, — запевняє заступник міського голови Рівного Олексій ХМИЛЕЦЬКИЙ. — Однак, відповідно до правил благоустрою на території міста Рівного, кожне підприємство, яке має прилеглу територію, зобов’язане утримувати її в належному санітарному стані. У тому числі і в зимовий період.

— Організації мусять прибирати прилеглу територію, якщо та у їхній власності чи оренді, — уточнює уповноважений комітету із захисту прав людини у Рівненській області Андрій ДРУЗЕНКО. — Решта міста, із дорогами, тротуарами, дворами — парафія комунальників, — зазначає юрист.

— У разі, коли людині було завдано шкоди, зокрема травми, на території, за яку відповідає певна установа, ця людина має законне право на відшкодування від цієї установи матеріальної шкоди. Компенсація включає, зокрема, витрати на лікування, посилене харчування, збитки від тимчасової втрати працездатності, — розповідає Андрій Друзенко. — Можна вимагати також відшкодування моральної шкоди, її розмір не обмежується законодавством.

Розраховувати на добровільне відшкодування зазвичай не доводиться, зазначає правозахисник. Тож потерпілому варто звернутися до суду.

— Якщо людина невдало впала, їй слід одразу викликати на місце “швидку”, особливо якщо поруч немає свідків, — радить уповноважений комітету із захисту прав людини Андрій Друзенко. — Тоді місце, де отримано травму, буде вказано лікарем у картці, тож у суді легко встановлять винуватця.

Водночас, позиватися до міської влади — справа непроста і має туманні перспективи, визнає юрист. За словами Андрія Друзенка, зазвичай судді виносять рішення на користь чиновників. Але здаватися без бою не радить:

— Через те, що люди досі не усвідомили, що мають права і не добиваються цих прав у суді, то відповідно і таке ставлення до них і до їхніх прав. Якщо люди згуртуються, заручаться підтримкою своїх рідних, масово подаватимуть позови, тобто розпочнеться громадська активність, тоді захистити свої права їм буде значно легше. А для самих чиновників буде перспективніше навести лад у місті, аніж платити компенсації потерпілим.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини