АМКУ порушив справу за фактом підвищення цін на цукор
В.о. Голови Комітету зазначив, що за попередніми даними роздрібні ціни на цукор зросли в Україні у середньому на 30 відсотків. Оскільки таке значне подорожчання цукру може містити ознаки порушення конкуренційного законодавства з боку учасників ринку, Комітет розпочав розгляд справи.
«Ситуація на ринку цукру значною мірою пов’язана з діями галузевих відомств. Тоді як цінова політика – це відповідальність Міністерства економіки, Міністерство аграрної політики є стратегом цього ринку, і саме на нього покладена відповідальність за розвиток конкуренції і ситуацію в галузі. Тому Антимонопольний комітет звернувся до обох міністерств з офіційними листами, в яких відзначив необхідність внесення на розгляд Комітету вмотивованих подань, якщо у міністерств є конкретні факти, що свідчать про зловживання монопольним становищем або антиконкурентні узгодженні дії учасників цього ринку», – прокоментував ситуацію Олександр Мельниченко.
В.о. Голови Комітету застеріг учасників ринку від неправомірних дій та закликав повернути ціни до попереднього рівня, що Комітет враховуватиме під час проведення розслідування.
Як повідомлялося раніше, завдяки втручанню Комітету влітку 2009 року було досягнуто стабілізації ринку цукру. Так, суб’єкти господарювання, виконуючи вимоги Комітету, знизили ціни на цукор в 21 області. Вимоги Комітету щодо приведення цін до економічно обґрунтованого рівня охопили 150 оптових торговців, 139 торговельних мереж та 5 виробників цукру.
В березні 2008 року Вищий господарський суд України прийняв рішення, яким відмовив у задоволенні касаційних скарг ТОВ «Українська продовольча компанія», ТОВ «Агропродінвест», ТОВ «Цукровий союз», ТОВ «Гала-Трейд», ТОВ «Фірма «Астарта-Київ», ТОВ ТД «АПО «Цукровик Полтавщини» та ТОВ «АПО «Цукровик Полтавщини», підтвердивши правомірність застосування Комітетом санкцій. Верховний суд України залишив це рішення без змін.
Як зазначили в АМКУ, в лютому 2006 року Комітет оштрафував зазначених операторів ринку загалом на 17,2 млн. грн за антиконкурентні узгоджені дії, через які відбулося безпідставне подорожчання та значний стрибок цін на цукор по всій країні.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 198
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 393
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 424
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 448
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 602