На Рівненщині відкривають єдину у СНД фабрику з пошиття медичного одягу
— У лютому рік, відколи почали будівництво фабрики, — зазначив голова Гощанської райдержадміністрації Василь ХАРКОВЕЦЬ. — Важливо, що підприємство зареєстроване у Гощі. Це позначиться на надходженнях до місцевого бюджету. Уже зараз на фабриці працюють 50 осіб. Після її відкриття, 11 лютого, планують працевлаштувати ще 50, а до кінця року — 200 працівників.
Щоб потрапити на виробництво та побачити процес, потрібно переодягнутися та пройти дезінфекцію. Без халату, чепчика та бахілів у зону виробництва — зась.
Нині тут ще навчаються шити халати й бахіли. Наразі кроять халати однієї моделі п’яти розмірів. Машина одразу викроює 120 заготовок. Шари тканини накладають вручну, коли ж роботу налагодять, процес автоматизують повністю — вирізатимуть 1000 заготовок за один раз.
Унікальність продукції у тому, що шиють її без ниток. Технологія ультразвуку при зшиванні деталей дає міцний шов без проколів та ниток. Зшиті під тиском деталі халатів убезпечують від проникнення рідини медиків, які оперуватимуть у них. Зшитий халат упаковують. Операція триває 25 секунд.
— Мені подають складений халат, моє завдання — запакувати його у папір, — пояснює швачка Оксана ОПАНАСЮК. — Складаємо десь 200 халатів за чотири години.
Поки швачки відшліфовують майстерність з розкроювання, зшивання та запаковування, спеціаліст з Португалії налагоджує обладнання та навчає працювати на ньому персонал.
— Це нелегка справа, бо підприємство готується до відкриття, до початку виробництва. Найважче навчити людей працювати з обладнанням. Зараз на підприємстві встановили приблизно сорок машин. Якщо буде потреба — обладнання докуплять, — поділився головний механік Армандо ДАСІЛВА.
За час навчання швачки пошили уже дві тисячі халатів. Усі вони відповідають міжнародним вимогам. А щоб браку не було, щогодини п’ять зразків продукції випробовують у власній лабораторії якості.
— Продукцію зважуємо, перевіряємо стерильність та міцність упаковки, міцність швів, визначаємо опір воді та спирту, — пояснює інспектор з якості Ірина ХАРКОВЕЦЬ. — От, наприклад, перевірка опору до спирту. Розводжу спирт дистильованою водою у різних пропорціях: зі 100-відсоткового до 10-відсоткового. Капаю рідину на тканину, засікаю дві хвилини і дивлюся на реакцію. Стовідсотковий спирт проникає одразу. Крапля 50-відсоткового має залишитися на тканині — це поріг, якщо залишається розчин міцнішої концентрації — ще краще. Усю продукцію відправлятимемо за кордон. Там її стерилізуватимуть опромінюванням.
Як налагодити процес виробництва, шестеро працівників гощанської фабрики дізнавалися у Португалії на аналогічних заводах.
— Ми проходили стажування на двох таких самих фабрика, як і наша, але у Португалії, — зауважила адміністратор ТОВ “Фапомед Україна” Наталія ФАТАЄВА. — Тепер налагоджуємо процес виробництва на “Фапомед Україна”. Підприємство в Україні унікальне навіть за своїм приміщенням, воно розроблене за європейськими стандартами. Унікальною є технологія виробництва халатів: використовується технологія ультразвуку при зшиванні деталей. Велика увага на фабриці приділяється стерильності та гігієні. Присутній контроль за чистотою повітря та усіх поверхонь. Вони регулярно обробляються дезінфікаторами. Усі халати, вся продукція експортуватиметься у Європу поки що. Але ми сподіваємося на зацікавленість українського ринку, можливо, в майбутньому.
Перевіряйте "Дію": штрафи за порушення ПДР супроводжуватимуться фото і відео
У мобільному додатку "Дія" відбулися зміни у системі фіксації порушень ПДР. Про це стало відомо сьогодні, 10 січня, з повідомлення від патрульної поліції.
переглядів: 106
Найочікуваніші фільми 2025: що подивитися цього року
2025 рік обіцяє стати роком масштабних прем'âр, продовжень культових франшиз і нових оригінальних проєктів.
переглядів: 339
Розширено перелік пільговиків у 2025 році: ветерани, чорнобильці, депортовані
У 2025 році пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива будуть надаватись з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
переглядів: 327
ТОП-5 помилок після біозавивки: чого уникати, щоб зберегти красу локонів
Власниці прямого волосся знають, як багато часу потрібно витратити на створення красивих локонів. Вони використовують бігуді та плойки, всілякі укладальні засоби, що забезпечують короткочасний результат. Технологія біохімії для волосся дозволяє отримати розкішну кучеряву шевелюру на тривалий термін. Але догляд за такою зачіскою вимагає часу, знань і виконання правил.
переглядів: 128
Фальшиві графіки відключення газу: як маніпулюють у Telegram-каналах
Уважно читайте новини та перевіряйте інформацію в офіційних джерелах. Днями мережею ширився фейк про відключення газу по графіку.
переглядів: 367