Ми у Facebook
04.02.2010, 00:00

На Рівненщині планують спорудити з екосировини цілий котеджний масив

Хочете власний будинок, але грошей на будматеріали не вистачає, тоді варто спробувати в якості сировини глину, дошки та солому. Такий дім уже є на Рівненщині — біля Острога. Власник будівлі розповів про своє творіння на засіданні круглого столу на тему “Застосування природних матеріалів та відновлювальних джерел енергії в індивідуальному будівництві”.

Про можливість комплексного вирішення проблеми житла задумалися люди, які дивляться на два кроки вперед. Відтак, Рівненська обласна організація “Української Асоціації Маркетингу” приступила до втілення в життя проекту екологічного та енергоефективного житла.
— По-перше, проблема житла завжди актуальна: для молодих сімей, для багатьох сімей, які стоять у кількатисячних чергах, — пояснив директор РОО “Українська Асоціація Маркетингу” Олександр Гладунов. — Над цим проектом ми працюємо з 2006 року. А нині ця розробка реалізовується за фінансування Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. Час теорії закінчився і вже у цьому році ми хочемо побудувати пілотний будинок з солом’яних блоків, на якому хочемо відпрацювати всі будівельні технології, щоб потім сказати людям, ось так можна дешево побудувати комфортабельне житло.
Відносно економічної вигоди такого будівництва, то Олександр Гладунов зазначив, що власнику першого такого будинку, який був зведений десять років тому, солома обійшлася у дві пляшки горілки. Зрозуміло, що солома суттєво дешевша, тож стінові конструкції обійдуться власникові десь у тисячу гривень. До того ж, якщо говорити про солому, то вона має більший опір до теплопередачі, ніж цегла, відтак краще триматиме тепло.
— Інша справа, що солому треба спеціально обробляти, щоб вона була стійка до вогню і гризунів. Але це вже справа технології, яку ми теж хочемо відпрацювати, — додав Олександр Гладунов.

На восьми гектарах — 56 котеджів
До реалізації інноваційних технологій на Рівненщині долучився обслуговуючий кооператив “Лани Полісся”. Відтак, уже невдовзі розпочнуться роботи зі спорудження екологічного котеджного масиву. Під нього спеціально орендували земельну ділянку площею майже вісім гектарів у селі Радиславка Рівненського району.
— У цьому році члени кооперативу мають можливість виконати розробку містобудівної документації, проектів зовнішніх інженерних мереж, отримати дозволи на будівництво двох котеджів із соломи, — розповів голова кооперативу “Лани Полісся” Юрій Муляр. — При зведенні котеджів, крім солом’яних блоків, використовуватимемо дерево та бетон, щоб зробити полегшений фундамент. Солом’яні тюки застосовуватимемо для утеплення стін, підлоги і перекриття. Електропостачання буде подаватися від трансформаторної підстанції, а водопостачання йтиме від індивідуальних свердловин. Водовідвідні системи будуть типу септиків із застосуванням дренажної системи. Основне завдання — це спорудити такі будинки, щоб згодом повністю відмовитися від дороговартісного газу.
Завершити зведення 56 будинків, кожен з яких за проектом займатиме від 0,1 до 0,25 гектара, будівельники планують до 2015 року.

“З цього дому навіть йти не хочеться”
Тим часом власник уже збудованого екожитла на Острожчині Володимир Левко ділиться своїм досвідом:
— Я давно мріяв про свій будинок. Тож продав квартиру у Рівному і вклав ці гроші у будівництво житла з соломи. Щоб побачити, що з того вийде, спочатку звів сарай. Солом’яні тюки спочатку обробили глиною, а потім уже вапном, яке має властивість висушувати поверхню і регулювати вологість повітря. Загалом мені зведення будинку, підведення електрики обійшлося у 35 тисяч доларів, тобто удвічі дешевше, ніж, як я розраховував, обійшлося б житло з піноблоків. Будинок просторий і затишний, приїжджаю туди і відчуваю як він дихає, навіть іти звідти не хочеться.
Повернення до традиційних для українців будівельних матеріалів, якими користувалися наші прадіди, тобто глини і соломи, того варте. Адже нині, коли газ та електроенергія дорожчають чи не щодня, саме час для застосування природних матеріалів та відновлювальних джерел енергії, переконані автори проекту. Невипадково інтерес до обговорення цієї теми проявили не лише споживачі, а й інженери, будівельники та фахівці з будівництва.







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини