Ми у Facebook
07.02.2010, 00:00

Рівненські лікарі радять не боятися носити слухові апарати

Олег МІЗИНЕЦЬ, завідувач сурдологічного кабінету, лікар-сурдолог Рівненської обласної клінічної лікарні розповіла про особливості слухопротезування.


— Варто зазначити, що багаторічний досвід практичного слухопротезування доводить, що як пацієнти, так і деякі лікарі не використовують слуховий апарат для корекції слуху. Бо вважають, що підсилений апаратом звук негативно вплине на ті залишки слуху, що є в людини. Такий погляд на слухопротезування існував 25-30 років тому. І він свідчить про низьку кваліфікацію таких "спеціалістів". Слуховий апарат може спричинити погіршення слуху лише в тому випадку, коли він був неправильно підібраний. Приміром, у пацієнта може виникнути акустична травма, якщо при незначній втраті слуху він користуватиметься надпотужним слуховим апаратом. Як наслідок це спричинить подальше погіршення слуху. Те саме може відбутися, якщо людина користуватиметься слуховим апаратом, який не був спеціально підібраний для неї. Скажімо, пристрій подарували або придбали у випадкових людей. Підібрати і налаштувати слуховий апарат індивідуально для людини може лише фахівець. І лише при носінні такого слухового апарата розбірливість мови покращиться.

Не потрібно боятися носити слуховий апарат. Адже сучасні слухові апарати, наприклад, внутрішньовушні не більші за кавове зернятко. Тому варто пам’ятати і не забувати один із основних принципів медицини: аніж лікувати захворювання, краще його попередити. І якщо у вас погіршився слух, то лише своєчасне звернення до фахівця, проведення обстеження і при потребі підбір слухового апарата для компенсації його зниження, забезпечать комфортне повноцінне життя, кар’єрний ріст і спокій в родині.







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ