Ми у Facebook
11.02.2010, 19:27

На Рівненщині португальці урочисто відкрили фабрику з пошиття медичного одягу

На відкриття фабрики португальські інвестори завітали усім сімейством. Разом з губернатором Рівненщини традиційно розрізали стрічку, а також провели гостям та журналістами екскурсію виробництвом. Для цього їм довелося пройти цілу процедуру переодягання та дезінфекції.
Фабрика ТзОВ "Фапомед" запустила тестове виробництво медичного одягу більше тижня тому. Однак, офіційне відкриття вирішили перенести на 11 лютого.





Щоправда, з погодою на відкритті трохи не пощастило. Ховаючись від вітру та чекаючи приїзду голови Рівненської облдержадміністрації Віктора Матчука, гості ховалися у холі.



На відкриття на Рівненщину завітали португальські інвестори – батько Орландо да Куня та син Мігель Лопес да Куня.

Орландо розповідав журналісткам, як португальцям подобаються українські жінки та з якими бюрократичними проблемами інвестори стикалися, коли почали будувати фабрику. Зокрема, висловив сумніви щодо того, як справно українська держава повертатиме іноземним підприємцям ПДВ.



У Мігеля ж весь час не сходила посмішка з обличчя.



Відкриття ж фабрики відбулося у кращих національних традиціях. Португальцям вручали коровай та співали народних пісень.



А згодом – запросили до урочистого розрізання стрічки.

Мігель да Куня у спілкуванні користувався послугами перекладача, адже українською знає лише "ласкаво просимо".



Рівненський губернатор Віктор Матчук, не дивлячись на нещодавно отриману травму, теж завітав на свято. Щоправда, згодом зламана рука дала про себе знати, коли Мігель да Куня у пориві емоцій декілька раз постукав Матчука по плечу.



Після дійства запрошеним провели екскурсію виробництвом. Уся територія фабрики поділена на зони – зелена, фіолетова, біла і т.д. – в залежності від рівня стерильності приміщення.

А от щоб потрапити на саме виробництво, довелося пройти цілу процедуру переодягання та дезінфекції.





Наразі на підприємстві, в яке португальці вклали 7,5 мільйонів гривень, працює близько 30 чоловік. У 2010 році планують збільшити колектив до 420. Для працівників облаштовані роздягальні, кімнати для прийому їжі, душові кабіни. Середня заробітна плата працівника цеху складатиме 1200 гривень, зазначив Мігель да Куня.



До речі, як повідомив Віктор Матчук, з "Фапомед" вже є попередня домовленість про оптову закупівлю медичного одягу для рівненських лікарень.



Усе виробництво на фабриці – автоматизоване.



От тільки, додамо, не встигли фабрику відкрити – як на стінах у холі вже тріщини з’явились…




Довідка

ТзОВ "Фапомед Україна" - підприємство з пошиття виробів для медичних закладів.Товариство з обмеженою відповідальністю "Фапомед Україна" зареєстровано 20 березня 2007 року в смт. Гоща Рівненської області.
Засновником товариства є іноземна компанія Акціонерне товариство "Фапомед Індустрія виробництва медично-хірургічних виробів" (Португалія). Основним видом діяльності компанії є виробництво швейних виробів для медицини, стерильних рукавичок та іншого медичного приладдя.
ТОВ "Фапомед Україна" є компанією зі 100% іноземним капіталом і створене з метою залучення іноземних інвестицій в Україну та в Рівненську область зокрема.
Загальна сума капітальних вкладень у будівництво та закупівлю обладнання становить 7 млн євро.
Загальна площа підприємства складає 4320 м кв.
Проектна потужність підприємства з пошиття швейних виробів для медичних закладів становить 4 млн штук виробів на рік.
У 2010 році планується виготовити 2,5 млн штук готової продукції, на кінець 2011 року - 4 млн штук. Для початку заплановано виробництво лише медичних халатів.
Виробництво виробів медичного призначення буде здійснюватися на спеціалізованому обладнанні провідних фірм Німеччини, Японії та Франції.
У 2009 році підприємство надасть роботу 70 працівникам. У 2010 році кількість робочих місць збільшиться до 420 осіб. Для працівників облаштовані роздягальні, кімнати для прийому їжі, душові кабіни.
Середня заробітна плата працівника цеху складатиме 1200 грн.
Виробництво є екологічно безпечним. На підприємстві встановлені 8 енергозберігаючих модулів нагріву.
Згідно з результатами тендеру будівництво підприємства здійснювала будівельна компанія ВАТ "Промтехмонтаж-2", м. Київ. Авторський нагляд за будівництвом проводила компанія-проектант ТОВ "Укрмашпроект".








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ