ВР відмовилася визнати вчителів і медиків держслужбовцями
Як передає кореспондент УНІАН, за перший законопроект, який вніс голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН, проголосувало 163 (при необхідних 226 – УНІАН) із 416 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі, за другий законопроект, внесений депутатом із фракції БЮТ Віктором ШВЕЦЕМ, проголосувало 202 із 416 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
За ці законопроекти не голосувала у повному складі фракція Партії регіонів, а також майже у повному складі фракція «Наша Україна – Народна самооборона».
Народні депутати України направили обидва законопроекти на повторне перше читання. За дане рішення проголосувало 312 народних депутатів із 417, зареєстрованих у сесійній залі.
Під час обговорення законопроектів заступник міністра фінансів України Володимир МАТВІЙЧУК зазначив, що ці законопроекти є «соціально несправедливі». За словами заступника міністра, вони розділили працівників бюджетної сфери «на дві частини». В.МАТВІЙЧУК зауважив, що надання медичним, педагогічним і науково-педагогічним працівникам статусу держслужбовця позбавляє їх багатьох пільг щодо термінів відпустки, щодо права на сумісництво, щодо продовження праці після досягнення пенсійного віку, - тобто того, в чому обмежені державні службовці. Він також зазначив, що працівники освітньої та медичної сфер мають право брати участь у страйках на захист своїх прав, в той час як державні службовці такого права не мають.
На думку В.МАТВІЙЧУКА, ухвалення цих законопроектів призвело б до порушення положень Конституції України, оскільки законодавець не може «звужувати права та свободи» людей.
В.МАТВІЙЧУК також нагадав, що державну службовці - це особи, які займаються організаційно-розпорядчими функціями та консультативно-дорадчими. За його словами, медики та педагоги не мають таких повноважень.
Говорячи про фінансове забезпечення даних законопроектів, В.МАТВІЙЧУК зазначив, що у разі ухвалення та введення в дію першого законопроекту, державі на рік необхідно буде витрати 22 млрд. грн., другого законопроекту – 5 млрд. грн.
Він наголосив, що неінфляційних джерел фінансування ні цього, ні наступного року для виконання положень цих проектів законів у разі їх ухвалення держава не має.
Крім того, В.МАТВІЙЧУК зауважив, що першим проектом закону передбачено набуття його чинності з 1 січня 2009 року, в той час як зараз вже лютий 2010 року.
У відповідь В.ЛИТВИН сказав: «Представник уряду повинен був виступити із цією заявою в передвиборчій кампанії, коли з боку уряду і з боку опозиції офіційно прозвучало, що вони будуть вимагати надання статусу державного службовця медичним, педагогічним і науково-педагогічним працівникам».
За його словами, саме тоді необхідно було називати ті цифри, які заступник міністра фінансів називав сьогодні.
http://www.unian.net/ukr/news/news-363643.html
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Чому українці масово виїжджають з Польщі?
![](/images/articles/2/small/1739119084.jpg)
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Польща стала першою країною, яка прийняла найбільшу кількість українських біженців. Однак, ситуація змінилася.
переглядів: 14
Укрзалізниця запускає спеціальні рейси для військових на 14 лютого
![](/images/articles/2/small/1739101770.jpg)
З нагоди Дня закоханих"Укрзалізниця" запускає спеціальну послугу для військових. 14, 15 та 16 лютого у Києві та Львові курсуватимуть поїзди "Потяг до тебе", пропонуючи романтичну подорож у особливій атмосфері.
переглядів: 118
Військовозобов'язаним українцям радять мати при собі паперові документи про бронювання
![](/images/articles/2/small/1739101232.jpg)
У зв'язку з нещодавніми збоями в роботі мобільного додатку "Резерв+", які виникли через високе навантаження на систему BankID, народний депутат Олександр Федієнко рекомендує всім військовозобов'язаним мати при собі паперові копії документів про бронювання.
переглядів: 147
У столиці на дисертаційному рівні визначено адміністративно-правовий механізм регулювання інвестиційно діяльності в будівельній галузі
![](/images/articles/2/small/1739102631.jpg)
Протягом багатьох років будівельна галузь є одним із найбільш потужніших секторів економіки не тільки в Україні, а й у низці провідних держав Європи та Світу.
переглядів: 164
Українці серед тих, хто найчастіше намагається нелегально потрапити до Німеччини
![](/images/articles/2/small/1705500668.jpg)
Майже кожен п'ятий іноземець, який намагався нелегально перетнути кордон Німеччини у другій половині 2024 року, виявився громадянином України.
переглядів: 249