Ми у Facebook
02.03.2010, 00:00

Рівненські лікарі застерігають від «печатки смерті»

З нового року на Рівненщині зафіксовано 4 випадки захворювання сказу у тварин: двоє собак, кіт та лисиця. За весь 2009 рік зафіксано 14 випадків цієї хвороби. Лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій обласної СЕС спеціально для інформаційного порталу ogo.ua прокоментувала ситуацію та пояснила, що потрібно робити, якщо у тварини запідозрили сказ.
Якщо людину покусала тварина, то одразу необхідно звернутися в лікарню за кваліфікованою медичною допомогою. Лікар оглядає постраждала та призначає відповідно лікування. Багато залежить від покусу і, власне, самої тварини. Має значення і як саме укус спровокований, а за твариною одразу призначають нагляд. Якщо є відповідна довідка, що собака жива, то лікування не призначають. Проте, якщо собака зникає чи помирає, то пацієнту терміново проводять необхідне лікування із імуноглобуліном. Застосування цього медичного препарату під час лікування залежить від місця та розміру рани, адже від цього залежить інкубаційний період. Якщо захворювання все таки виникає, то врятувати людину неможливо, вона помирає. Недаремно цю хворобу називають «печаткою смерті»,- розповіла лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій обласної СЕС, Валентина Томицька.

Як правило домашні тварини сказом заражаються  внаслідок контактування із хворими дикими звірами.

- У нас дуже багато бродячих тварин, які є потенційно хворими. Найбільшими носієм в Україні визнали лисицю. Якщо немає їжі в лісі, то звісно вони підходять ближче до села, де і відбувається контакт, - повідомила пані Валентина.


З 1962 року на території Рівненщини не зафіксовано летальних випадків нападу хворих тварин на людей.

- Ми докладаємо максимум зусиль, аби локалізувати і ліквідувати небезпеку. Не один день відстежуємо усі можливі контакти хворої людини. Працівники служби ветеринарної медицини відбирають біоматеріал і в лабораторії проводять відповідні аналізи. Складаємо план заходів по локалізації та ліквідації осередку захворювання.

У тварини, хворої на сказ з’являються певні симптоми, які можуть попередити господарів про небезпеку. За словами лікаря-епідеміолога раніше під час зараження тварина не їла. Проте зараз переважає «тиха» форма. Тварина починає скавчати, опускає хвіст, відвисає щелепа та спостерігаються значне слиновиділення. 





На правах реклами