Готується чергова битва за платний контент
Вона особливо активізувалася з кризою, коли доходи власників сайтів від реклами стали зменшуватися. Одним із адептів платного доступу до онлайнового контенту та до новин зокрема є американський медіамагнат Руперт Мердок.
Учора стало відомо, що Мердок готується подати до суду на пошукову систему Google. Причина невдоволення бізнесмена - індексація пошуковиком новин, що розміщуються на його сайтах, і, як результат - зниження відвідуваності та зменшення доходів від реклами.
Єдина ситуація, в якій Google може уникнути судового розгляду з Мердоком - плата за право індексувати видання, що належать Мердоку. Серед них - The Wall Street Journal, The Sun і щоденна газета The Times, а також цілий ряд австрійських газет. Мердок готовий відмовитися від того, щоб його видання з'являлися в пошуковій видачі сервісів Google і Google News. Фахівці вважають, що це зменшить відвідуваність сайтів, проте Мердок планує в майбутньому повністю перейти на платний доступ до контенту своїх видань.
Історія питання
Оплата за перегляд новин уже використовувалася в онлайнових виданнях. Так видання The New York Times ще два роки тому пропонувало своїм читачам платний доступ до спеціальної версії газети, яка містить архів і колонки деяких авторів. Цей сервіс під назвою TimeSelect коштував для користувачів $49,95 на рік. У 2007 році видавці газети відмовилися від платного доступу, пояснивши своє рішення тим, що безкоштовний перегляд новин дозволить більше заробити на рекламі. На початку цього року видання заявило про плани знову запустити платний доступ до контенту.
Руперт Мердок уже не перший рік підкреслює про необхідність платного доступу до інформації. З думкою бізнесмена згодні аналітики з компанії Outsell. Вони визначили, що новинні агрегатори негативно впливають на компанії, які виробляють контент силами власних журналістів. За підрахунками фахівців компанії, агрегатори відбирають у новинних ресурсів близько половини трафіку.
Фахівці компанії провели опитування інтернет-користувачів, яке засвідчило, що 44% відвідувачів Google News читають лише заголовки й рідко переходять за посиланнями для читання оригінального повідомлення.
Водночас, власники новинних агрегаторів підкреслюють, що вони, навпаки, «приводять» користувачів на сайти видань.
Онлайн чи папір?
Інтернет як джерело новин упевнено збільшує свою частку, й найближчим часом переможе традиційні газети та журнали. За недавніми дослідженнями центру Pew Research Center, усе більше американців щоденно віддають перевагу отриманню інформації з інтернету, а не з газет, телебачення чи радіо.
Поки що більшість американців використовують декілька джерел для отримання новин. 78% опитаних заявили, що вони слухають новини по місцевих телеканалах, 71% дивляться загальнонаціональне ТБ, 61% читають новини в інтернеті, й тільки 50% американців читають газети.
Інформація як товар
Власники онлайнових видань уже змогли завоювати увагу користувачів. Однак поки що в людей немає готовності та бажання платити за доступ до онлайнового контенту. Дослідження засвідчують, що тільки 15% користувачів гіпотетично готові платити за контент, однак лише за якісний.
Водночас, 79% учасників опитування, проведеного компанією Nielsen, заявили, що відмовляться відвідувати сайти з платним вмістом. Інтернет-користувачі вважають, що можна платити за музику, ігри, професійне відео та кіно, проте вони не готові платити за новинні ресурси (менше 10% згодні оплачувати доступ до таких сайтів).
Дослідники з Harris Interactive з'ясували, що платити за доступ до новинних сайтів готові лише 23% їхніх регулярних відвідувачів. Але більшість із них згодні оплачувати доступ до окремих матеріалами, використовуючи для цього мікроплатежі. Тільки 4% відвідувачів готові платити більше $20 за місяць за доступ до цілого ряду видань.
А Веб 2.0 проти...
У прихильників платного контенту є один дуже великий ворог - це сучасний User-generates content. Кількість копіпасту, цитування, переказів і оцінок перевищує всі допустимі розміри. Цей контент дешевий, проте він паразитує на якісному, зробленому професійними журналістами. Чи погодяться користувачі платити за якісну інформацію, коли її можна отримати безкоштовно, нехай трохи нижчої якості? Якщо й погодяться, то таких буде дуже мало.
Отже, будь-яка спроба продавати читачеві контент наштовхується на наявність безкоштовних аналогів. Крім того, дозволити собі стягувати плату за новини можуть лише «монстри» онлайнового медіа-світу. А щоб стати такими, потрібні вкладення і час.
Гаджет на допомогу
Багато аналітиків відзначають, що пристрої для читання електронних текстів, такі як iPad, можуть стати рятівниками сучасної медіа-індустрії. Поширення контенту для таких пристроїв за плату дозволить отримати те, що не можна отримати у «звичайному» інтернеті - доступ до новин і статей за гроші. Недарма наприкінці минулого року видавці великих американських газет планували об'єднати зусилля та створити свій пристрій для читання електронних текстів спільно із системою їх дистрибуції.
В українських і російських реаліях платні новини - це поки що справа дуже далекого майбутнього. Це пояснюється занадто високим рівнем піратства - люди не вважають, що електронні товари - це такі, за які потрібно платити так само, як і за все інше.
За матеріалами tochka.net
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
З понеділка Землю накриє магнітна буря
![](/images/articles/2/small/1739010927.jpg)
Завтра, 10 лютого, очікується магнітна буря. Причиною цього явища стали кілька сильних спалахів на Сонці, які відбулися останніми днями.
переглядів: 253
Малиновий чізкейк у формі серця до Дня Святого Валентина
![](/images/articles/2/small/1739107969.jpg)
Десерт до Дня Святого Валентина - це гарний спосіб відзначити свято кохання. Кажуть, що шлях до серця людини лежить через шлунок, тож приготуйте власноруч смаколики, щоб показати силу своїх почуттів до коханої людини.
переглядів: 86
Лінивий сніданок: готуємо лаваш із сюрпризом за 15 хвилин
![](/images/articles/2/small/1670078768.jpg)
Максимально простий рецепт сніданку на випадок, якщо ви поспішаєте. 10 хвилин і смачна страва готова.
переглядів: 180
Емоційна неділя: астропрогноз для всіх знаків Зодіаку
![](/images/articles/2/small/1672131433.jpeg)
Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 9 лютого.
переглядів: 161
9 лютого: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела?
![](/images/articles/2/small/1706253490.jpg)
Сьогодні за новим церковним календарем православні згадують мученика Никифора Антіохійського, преподобного Панкратія, затворника Києво-Печерського, а також обрітення мощів святителя Інокентія.
переглядів: 218